Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt olyan kötelező olvasmány...

Volt olyan kötelező olvasmány amit egyáltalán nem olvasta el gyerekként mert annyira szar volt? Ha igen mi?

Figyelt kérdés
Mondjuk nálam az a helyzet, hogy könnyebb lenne felsoroli, hogy mit olvastam el mint hogy mit nem XD te hogy vagy ezzel?
ápr. 16. 21:00
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, egyiket sem olvastam el, talán a Rómeó és Júliába meg az Ember tragédiájába bele-beleolvastam, de csak max. 10-20 oldalt. A Kincskereső Kisködmön az még tetszett, bár azt együtt olvastuk el az osztállyal. A legszörnyűbb az Egri Csillagok meg a Kőszívű volt, kifejezett szenvedést okoztak, kb. 3 oldal után le is tettem őket.
ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó vagyok, bocsi, még eszembe jutott 1-2 dolog. Nos, a Kele is fel volt adva nekünk (talán harmadikban), de olyan unalmasnak tartottam, hogy anyukám hiába olvasta fel nekem, semmire sem emlékeztem belőle. Csak arra emlékszem, hogy ott vergődöm a kanapén és próbálok odafigyelni arra, amit olvas, de nem megy. :D

Ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat, eszembe jutott, hogy a Kafka Átváltozást imádtam! Talán az volt, ami tényleg nagyon tetszett, meg volt még az Ivan Iljics halála, az is jó volt, bár ezek csak rövidke kis valamik voltak.

Egyébként mentségemre szóljon, én mindig megpróbáltam hangoskönyveket hallgatni az olyanokból, amiknek az olvasása szenvedést okozott, de egyszerűen nem bírtam azokat se végighallgatni, mert annyira vontatottak és unalmasak voltak, hogy tűrhetetlen volt számomra, így inkább feladtam. Egyedül a Tóték c. regény olvasását tudtam a filmfeldolgozás (Isten hozta, őrnagy úr!) megnézésével kiváltani, és az nem is volt annyira borzalmas, sőt, tetszett.

ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
77%

A legtöbb kötelező olvasmányt nem olvatam csak az összefoglalást max belőlük ami 1-2 oldal mert a tanár folyamatosan olvasónaplókat íratott velük, de amit olvastam az a Légy jó mindhalálig; Ábel a rengetegben; Márió és a varázsló; Franz Kafka: Az átváltozás; és a Kőszívű ember fiait de azt csak kb az 1/3-ig.


Amúgy szeretek olvasni de ezek a kötelező olvasmányok számomra nagyon unalmasak többnyire.

ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogyan lehet 11 éves gyerekek kezébe adni egy olyan könyvet, amiben egy kisgyerek megrendítő halála van leírva, iszonyú plasztikussággal. A Pál utcai fiúk a világirodalom egyik legmegrázóbb, ha nem a legmegrázóbb remekműve. Attól még, hogy gyerekekről szól, egyáltalán nem gyerekeknek való.
ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Az ember tragédiáját azt szerettem. IGen érdekes és tanulságos mű. El lehet rajta gondolkodni hogy a mai társadalom hol tart emberileg.


Összességében az Egri csillagokat is csak a feléig tudtam elolvasni, az Anyegint pedig egy versszak után feladtam, nem értettem belőle semmit.


Sok felesleges könyvet talált ki a tanár hogy olvassunk ki, nyelvtan órát meg elfelejtett tartani, csak az irodalom ment. Nem tartom hülyeségnek az irodalmat, de rengeteg felesleges tanagyag van benne, pl az életútjai az íróknak, költőknek. Nyilván vannak alap szerzők akiket illik tudni hogy kik voltak, de nem hiszem hogy a 13. századi alkesz szerzetes olyan fontos tananyag.

ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Ja! -Nekem is "kedvencem" volt, amikor arról kellett számot adni, hogy melyik költő/író mikor és kiket dugott! Ez egy nagyon fontos, a világtörténelem menetét jelentősen befolyásoló körülmény - a diliseknél!

Meg hogy milyen korszakokat éltek meg... Lényegtelen! Elmenetek otthonról, aztán másként jöttek haza (ott legbelül, az agyuk helyén)!

A lőtéri kutyát nem érdekelte - és érdekli - úgy, ahogy az sem érdekel senkit, hogy én mire gondoltam 1990-ben, amikor megírtam egy dalszöveget!

ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Vukon és a Pál utcain kívül egyiket sem. Utálatos szr volt az összes. Beleolvastam, de átlag 20-40 oldal után hajítottam is a sarokba kb.


Érthetetlen, bonyolult nyelvezet, régi szavakkal, aminek a felének utána kellett keresnem, a francia könyvnél pl ki sem tudtam ejteni semmit, és még sorolhatnám.


"Kötelezők" címén jól megutáltatják a gyerekekkel az olvasást, aztán megy a vekergés, miért nem olvas a gyerek.

Na, vajon, miért??? Mert ilyen szrokon kell átrágnia magát, ahelyett, hogy a korának megfelelő regényeket olvasna.

ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
nincs azzal baj hogy vannak kötelező olvasmányok. Inkább a tanítási formával van probléma. Gyerekként erőm és kedvem nem volt iskola után még otthon olvasni, örültem ha ki tudtam pihenni magam, meg volt egy halom házi feladat amit alig tudtam megcsinálni. aztán másnap mehettem be egy olyan osztályközösségbe amitől gyomoridegem volt. A tanárok nem tudtak normálisan tanítani, hangulatemberek voltak és a jó jegyeket a számukra szimpatikus diákoknak osztották. voltaképp számomra a negatív iskolai oktatás ellenére a könyvek megnyugvást jelentettek. Csak nem volt rájuk elég energiám. A Szent Péter esernyője, vagy a Légy jó mindhalálig könyvek is jók voltak.
ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Ami kötelező, az a legtöbbünk számára alapból taszító. Nekem volt egy csodálatos tanárnőm, aki úgy tudott nekünk ajánlani könyveket, hogy tanítás után azonnal rohantam a könyvtárba, és kivettem őket. Mindet elolvastam, amit ő ajánlott. Nem kötelezni kell, hanem jó pedagógus kell, aki képes felkelteni a diákok érdeklődését egy-egy irodalmi mű iránt.
ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Az én csodálatos tanárnőm nem csinált semmit.
ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!