Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1091/1180 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy fordítási tévedés, mikor Hagrid leoltja Harryt és Ront a harmadik könyvben, mivel őhozzá jár Hermione kisírni magát: "Az elsőévesek a Tűzvillám miatt nem állnak vele szóba, ti meg a macskája miatt" itt nem értettem, hogy jönnek ide az elsőévesek, mert azelőtt olyan gyakran beszélgettek Hermionéval vagy mi a szösz? Aztán megnéztem az eredetit és ott Hagrid azt mondja: "first ye weren't talking to her because of the Firebolt", szóval itt szerintem azt közölte, hogy "először a Tűzvillám miatt nem álltatok vele szóba" szóval a "first year"-nek ehhez tényleg semmi köze.
2017. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1092/1180 anonim ***** válasza:
100%

Szóval újra megkérdem, mert nem kaptam választ? Voldemort hogy lehet Cadmus leszármazottja?

Ja igen, csomóan írják, hogy Mógus mugliismeret tanár volt, de megmondja valaki, hol van ez leírva valamelyik könyvben? Én nem emlékszem rá...

2017. máj. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1093/1180 anonim ***** válasza:
100%
Ha Cadmusnak volt gyereke, akkor simán lehet. A középső fivérnek már menyasszonya volt, akkor ő lehett olyan idős, hogy gyereke legyen.
2017. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 1094/1180 anonim ***** válasza:
100%

Kedves egysoros kérdéseket kommentelő!

Megpróbálok válaszolni:


"Nem olvastam el mind a százakárhány oldalt, de a harmadik részben amikor Lupin úgy tudja meg, h leléptek a Szellemszállásra, a jövőbeli Harryt és Hermionét hogy nem látja? Most csak ez jutott eszembe, de am észrevettem még néhányat... valami a Százfűlé-főzettel asszem... Na mind1"


Elég értelmetlen így a kérdés, de gondolom, arra vagy kiváncsi, hogy a tekergők térképén miért nem látta őket? Szerintem, ha egy helyen valaki feltűnik a térképen, nem fogod kihajtogatni az egészet, meg végigböngészni a térképet, rajta van-e máshol is. De az is lehet, hogy a térkép nem mutatja azokat, akik visszamennek az időben.


"Előző vagyok, eszembe jutott még egy. Baromi egyszerű lehet kirabolni a Gringotts-ot ha csak egy Imperius-átok kell hozzá, nem?"


Annyira azért nem egyszerű, hiszen Harryék is mennyit tervezgettek meg főleg Ampók segítségével sikerült csak nekik. Nem olyan egyszerű az hidd el.. Ráadásul az Imperius átkot se tudja szerintem csak úgy bárki használni.


"Plusz a harmadik részben panaszkodik Lupinnak, vagy kinek, h életében először hallotta az apja hangját. Némasági fogasdalmatt tett a haláláig vagy mi a fene?"


Harry 1 éves volt mikor meghaltak a szülei, szóval nem emlékezett rá, hogy apukája beszélt hozzá. Vagy talán te emlékszel rá, hogy mit mondtak neked a szüleid, mikor 1 voltál?


"Valaki mondta, h dumbli miért nem főnikkönnyezteti meg magát. De egyszerű lenne úgy a világ! Longbottomék kapnak egy szép adag főnixkönnyes fejmosást, és meg is van minden oldva!"


Igen, egyszerű lenne, de az csak sebeket gyógyit, átkokat nem. Longbottomék meg testileg nem betegek, csak az agyuk, azt nem gyógyítaná a könny.


"Aztán: a második részben Hági hogy a csudába fért bele az azkabani ketrecébe ha akkora mint két ember egymásra pakolva?"


Ez annyira egy értelmetlen és felesleges kérdés. Ki mondta, hogy az azkabani cellák akkorák, hogy egy normál ember is csak lapjára állítva fér el? Valószínűleg nagyok azok a "ketrecek".

2017. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 1095/1180 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi hozzászólás...
2017. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 1096/1180 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok, korábban már írtam ide, azóta jól megszaporodtak a kérdések,és válaszok...most kezdtem újraolvasni,és feltűnt pár dolog... pl. Harry augusztus 31-én kéri meg Dursley-éket, hogy másnap kivinnék e a pályaudvarra..és ők csakis azért viszik el szeptember elsején a vonathoz ,mert amúgy is Londonba készülnek,Dudley-t viszik malacfarokeltávolító műtétre,hogy még a suli előtt leszedjék róla.. nem értem,miért vártak vele egy hónapot, hogy aztán pont szept.1 vigyék el... lábadozási idő is van egy műtét után..

A másik: - Vigyázzatok Hóborccal! - figyelmeztette Percy az elsősöket, mikor továbbindultak. - Csak

a Véres Báró tudja megzabolázni, még ránk, prefektusokra se hallgat.

Honnan tudja, hogy rájuk nem hallgat? Csak az volt az első napja prefektusként...

2017. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 1097/1180 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, a műtétre: Általában ha nem életmentő műtétről van szó, általában időpontot adnak, így az egy hónap szerintem bőven reális lehet. Viszont, ha jól tudom, ilyen sérüléseket a Szent Mungó kezel, nem mugli orvosok. Azt értem, hogy nem értesítette őket senki a sérülésről, de egy mugli orvos mit tud kezdeni egy mágikus eredetű malacfarokkal?


A másik: Petúnia is kineveti Harryt a vágány miatt, mondván, ilyen nem is létezik, pedig ő még járt is ott, ismernie kéne!

2017. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 1098/1180 anonim ***** válasza:
100%
Petúnia azt akarta, hogy Harry szétparázza magát az indulás előttés hogy hülyének érezze magát... nemigazán vallana rá,hogy kedvesen elmagyarázza, hogyan kell átjutni,pláne, hogy minimum a Sötét Nagyúr visszatérése, vagy egy dementor támadás kellett neki ahhoz, hogy elkezdjen a gyermekkori varázsvilággal kapcsolatos élményeiről mesélni a családja előtt... elég meglepetten néztek rá a könyv szerint, szóval szerintem ez amolyan tabu téma volt nála...
2017. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 1099/1180 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,és még az jutott eszembe, hogy nem furcsa, hogy a posta mindig a reggeli közben érkezik? A baglyok nem túl aktívak nappal... inkább a vacsinál lenne ésszerű... így legalább ez is egy furcsaság lenne,ami másképp van a mágusoknál,mint a mugliknál.
2017. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 1100/1180 anonim ***** válasza:
100%
A baglyos azért is furcsa, mert gondolom nem ugyanolyan távol lakik mindenki a Roxforttól. Szóval akkor van bagoly, amelyik fél órát van távol, van, amelyik napokat. De akkor miért mind akkora ér oda? Vagy a levéllel a lábukon várnak a reggeliig?
2017. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!