Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1131/1180 ghacsi válasza:
100%

Heló mindenkinek! Csak most olvastam el az összes kommentet, meg islepodtem, hogy ez itt már majd 10 éves kérdés. A napokban olvastam el a HP-könyveket újra már vagy 6x-ra. Az elozo kommentek is nagyon ott vannak, foleg hogy min élt Bolyhoska, a Baziliszkusz, miért is kezdte ell Harry csak az otodik év elején látni a thesztrálokat s miért használnak sokszor a varázslók rendes kefét meg késeket pálca helyett.

Szerintem foleg az elso két konyv olyan, hogy Rowling még nem volt annyira kiforrva, s ezért foleg ott van tobb ilyen logikai baki, de a vége felé egyre jobb lett. Ugyenez érvényes a fordítóra is, így lehetett:

1. Cornelius Caramel helyett Corneluis Badarus az elso részben; Hóborc helyett Peeves; az hogy Dumbledore "gépe" szállt le Londonban, hogy Hagrid az elso részben repult (vagyis ezt mondja Harrynek a kunyhós jelenet után), s ehhez hasonlóak.

2. Habár késobb ott a híres medál/lakat elírás is az otodik részben, amin aztán a hetedik részben néha M néha S van, ezek kívul itt már ilyenekbol kevesebb fordul elo.

3. Néha tényleg furcsa belegondolni a számokba, minthogy mégis mi mennyibe kerul. Néhol tényleg észre lehet venni, hogy vlmi-vlmihez képest olcsó vagy éppen drága - a varázspálca az omniszkóphoz képest. Aztán ott vannak az olyan számok, hogy akkor mennyi diák is jár a Roxfortba - itt megjegyzem, hogy a tobbi iskolai házban lehetett tobb diák is (Griffendélben Harry és társai 8-an vannak, de kozben a Hugrabugban mondjuk lehetnek 15-en is). Ezenfelul hogy Voldemort és Hagrid is majd 70 éves :D

Más tészta - jojjon pár konkrétum:

- Hogy lehet az, hogy a 2. konyvben Ginny azt mondja, hogy azóta akart a Roxfortba járni, mióta Billt felvették. Nos ha kiszámítjuk, hogy mikor nyertek kvidiccskupát Charlieval az élen (tobbszor említik, hoyg akkor nyertek utoljára), s ugye Bill még nála is idosebb, akkor ugye ez nonszensz, mert amikor Billt felvették, akkor Ginny még meg sem szulettet vagy alig egy éves volt.

- Utánna úgyszint a második részben amikor már csak a tanárok kísérhetik oket egyik terembeol a másikba s Harry meg Ron vlmi olyasmit mondanak Lockhartnak, hogy már nem kell oket tovább kísérni, a bubájtanterem már a sarkon túl van ... a másik oldalon amikor pedig McGalagony rajtuk kapja oket, hogy mennének ugye a mosdóba, erre azok kibeszélik magukat, hogy Hermionét akarják megnézni, akkor a tanárno elengedi oket s kozben pedig hogy majd szól Binns prof.nak.

- Ugyanúgy a 2. részben: hogy tudták titokban tartani a merényleteket a szulok elott? Mivel sehol sincs leírva, hogy vlki eljott volna a tanulóért. Megtiltották nekik, hogy megírják? S otthon aztán mit mondott Hermione? Képzeljétek anya/apa, vagy két hónapig voltam a gyengélkedon kové változva :D

- Úgy egészben: miért ragaszkodtak Harryhez Dursleyék annyira? Ha ki nem állhatták, miért nem akarták eleinte elengedni a suliba? Honnan tudták, hogy mikor jonn vissza Harry a vonattal?

- Ha már a vonatnál tartok: miért csak az elso részben van említve vonatjegy? (ide írom, hogy ne felejtsem, miért csak az elso részben éneklik az évnyitókor a Roxfort indulóját?) Elég érdekes, hogy a diákoknak ell kell menniuk egészen Londonig az expresszre - pl. ha vlki Glasgowból akart eljutni a suliba, akkor elég cikkcakkos módon kellett utazni (mivel a Roxfort a vonatido szerint vlhol Skóciában lehet).

- Amikor a negyedik részben Harry visszafelé tart a furdobol s majdnem elkapja ot Frics és Piton (amikor beragadt a lába), miért nem hívta vissza INVITO-val a tojást s a térképet magához? Benne van, hogy a pálcája nála volt végig. Ezt a varázslatot egyébként sokszor lehetett volna használni, mint például amikor Makesz/Pettigrew megszokik.

- Milyen szornyek lehettek a az erdoben még? Mert ugye ha belegondolunk, akkor a vérfarkas is csak ember s csak holdtoltekor veszéjes, az óriáspókokról (amik egyébkén mivelhogy százával vannak, már rég felfaltak volna mindenkit a kornyéken) meg nagyjából csak Hagrid tud eleinte; ugyanígy furcsa, amikor Denem a második részben említi, hogy Hagrid az ágya alatt vérfarkaskolykoket nevelet - hogy s miért, hisz azok is gyerekek voltak...

- S még ami hirtelen eszembe jut az egy nem is félrefordítás, hanem szószerint kihagyás: még az elso részben ugye amikor Hagrid és Harry egyutt hagyják el kunyhót a csónakon, akkor Hagrid vlmi olyaasmit mond hogy "evezni már tényleg túlzás, s ha nem bánod, rásegítenék egy kicsit", ezek után pedig már rogton az újságot olvassa. Az eredetiben angolul itt van egy bekezdés, ami vlmi olyasmi "Harry, mivel kíváncsi volt, milyen is a varázslat, beleegyezett" (persze nem sok, csak 2 sor).

- az hogy miért hordanak ugye szemuveget? Szerintem a válasz annyiban áll, hogy az ilyen gyógyító varázslatok elsajátítása egyrészt nehezen megtanulhatóak voltak másrészt meg akik tudták, azok biztos sok pénzt kérhettek egy ilyen gyógykezelésért.

- a legtobbjét már írtátok, minthogy a tekergok térképén miért nem vették észre, hogy kivel alszik Ron, a barlangban a bájitalújratoltodést a nyomjelet a tabut, Hagrid szuleinek intim egyuttlétét (habár lehetett vlmilyen mesterséges megtermékenyítés mágia módra), a lelátók feleslegességét a 2./3. próbánál, az amputoportálást (egyszer beragad máskor meg aztán vérzik rendesen) s hasonlókat.

Ennek ellennére imádtam minden eggyes lapját a konyveknek. :)

2020. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1132/1180 anonim ***** válasza:
100%

" Úgy egészben: miért ragaszkodtak Harryhez Dursleyék annyira? Ha ki nem állhatták, miért nem akarták eleinte elengedni a suliba? Honnan tudták, hogy mikor jonn vissza Harry a vonattal?"


Jó sok mindent írtál, de most hirtelen csak erre tudok értelmesen reagálni.


Szerintem Dursleyék egyáltalán nem voltak rossz emberek. Tényleg utálták Harryt, de befogadták, mert Dumbledore leírta nekik, hogy ha nem teszik, akkor nem védi meg őt Voldemorttól a varázslat és életveszélybe kerül. Szerintem ha valakit annyira utálsz, mint Dursleyék Harryt, mégis hajlandó vagy magadhoz venni és gondoskodni róla azért, hogy megvédd az életét, akkor elég sok emberség van benned. Valami ilyesmiről úgy emlékszem, Harry is Dumbledore is beszélgettek az egyik könyvben.

Hogy miért nem akarták elengedni az iskolába, az szerintem egyértelmű. Nézd meg, mi lett belőle, hogy elengedték, mennyi hülyeség történt. Lett baglya, házimanók mászkáltak a szobájába, mindenféle random emberek jelennek meg a befalazott kandallóban meg ilyesmi, pont az ilyesmiket akarták megelőzni. Dursleyék nem értenek a mágiához, nem tudták, hogy ha Harry nem tanulja meg irányítani a varázserejét, akkor sokkal rosszabb dolgokat művelne. Petunia gyerekkorában is csak annyit látott az egészből, hogy Lily mindenféle furaságot művelt a nyári szünetben, amikor otthon volt, és ezt valószínűleg annak tudta be, hogy az iskolában tanították meg ezekre.

Azt pedig írták valamelyik könyvben, hogy Harry és az iskola is kommunikált velük a tanév alatt is. Még karácsonyra is írtak neki Dursleyék, meg küldtek neki egyszer ajándékba valami pénzérmét, vagy már nem is tudom, mit :D És egyszer azt is említették, hogy az iskola írt nekik egy levelet, mert Harry valami szabályszegést követett el, azt hiszem, a második könyvben, amikor a repülő kocsival mentek a suliba. Meg szerintem alapból is teljesen egyértelmű, hogy egy bentlakásos iskola minden szülőnek küld üzenetet, hogy a tanév végén mikor menjenek ki a gyerekeikért az állomásra.

2020. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 1133/1180 anonim válasza:
100%
Nagyon durva, hogy 2009 ota jonnek valaszok erre a kerdesre😮 vegigolvastam az egeszet, nagyon izgalmas volt, viszont sok mindent nem ertek, mert eddig csak a filmet lattam, azt is veletlen kezdtem el nezni, de annyira megtetszett hogy a napokban belekezdtem a konyvekbe. Viszont nincs kivel megosztanom a fangorcseim, illetve a kerdeseim se, ezert lenne itt valaki, aki nagyon profi benne es tudnek vele itt, de privatba beszelgetni?:D
2020. márc. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1134/1180 anonim ***** válasza:
74%
előző válaszoló! írtam neked privát üzenetet, nézd meg! 🙂
2020. márc. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 1135/1180 anonim ***** válasza:
100%

A létszám: Harryék sem nyolcan vannak, volt még két lány az evfolyamukban a griffendelesknel. Rowling közzé tette az "eredeti negyven" listát, amin az évfolyam minden diákja rajta van. Gondolom, minden házba 10 főt szánt. Ha ez más évben változik is, azért gondolom hasonló az arány. Ez nagyjából 280 diákot jelent. És ja, ezzel szemben az egyik részben "tobbszaz mardekaros diák szurkolt a lelatokon". De ki tudja, talán csak Harry érezte őket olyan soknak:D

Ginny: talán nem konkrétan arra utal, hogy évszám szerint pontosan, hanem úgy érti, hogy akkor is mindig szeretett volna menni, amikor a fiúk is, beleertve Billt is. Amolyan "amióta az eszement tudom"-ként.

A szemüveg: mintha azt olvastam volna, hogy van rá bűbáj, de csak ideiglenes. Tehát gondolom sokan úgy vannak vele, hogy nem éri meg használni, ha mondjuk minden órában újra el kell végezni mindkét szemeden.

A tiltott rengetegben szerintem azok az állatok lakhatnak, akik a legendás állatok és megfigyelésük könyvben őshonos Nagy-Britanniai fajoknak vannak írva.

A vérfarkas kölykök: sokáig én sem értettem, de utána néztem és kaptam is rá választ: tényleg laknak az erdőben, kettő is. Ők nem gyerekek, akik telihordkor átváltoznak, hanem két kifejlett verfarkas egy romantikus teliholdas randit tartott, és hát... Ők lettek az eredménye. Két nagyon szép és a szokottnál jóval intelligensebb farkas.

(Mondjuk számomra ez még több kérdést felvet. Egyrészt már maga a két verfarkas parosodasa is etikai kérdéseket vet fel, főleg ha nem is ismerik egymást, de nincsenek tudatában annak, amit tesznek. Aztán ott a terhesség. Mennyi ideig terhes a nő? Mint egy ember vagy mint egy farkas? És a telihold után visszavaltozva kis farkasok nőnek a hasában? Vagy addig ok is emberek? Vagy csak teliholdkor terhes? De azt még hogy? Vagy nem változik vissza, amíg meg nem szüli őket? Szintén hogy?)

2020. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 1136/1180 anonim ***** válasza:
100%

"A létszám: Harryék sem nyolcan vannak, volt még két lány az evfolyamukban a griffendelesknel. Rowling közzé tette az "eredeti negyven" listát, amin az évfolyam minden diákja rajta van."


Tényleg csak 280 diák volt a suliban?


Ezek szerint egész Nagy-Britanniában csak néhány ezer varázsló él?

2020. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 1137/1180 anonim ***** válasza:
100%
Az én kedvenc bakim a Főnix Rendjében van, amikor először gyűlnek össze Harryék, akkor még a Szárnyas Vadkanban, Roxmortsban. Colin Creevey elvitte az öccsét is, Dennist. És ez a baki, mert Dennis még csak másodikos, és a Roxmorts harmadévtől látogatható.
2020. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 1138/1180 anonim ***** válasza:
100%
Nem baki végülis, de honnan tudták a Weasles ikrek, hogyan működik a Tekergők térképe? Nem volt hozzá használati utasítás Frics irodájában...
2020. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 1139/1180 anonim ***** válasza:
100%

A 6. rész (film) elején Harry egy kávézóban ül, ami a metró mellett van kvázi. Épp egy csajjal készült randizni. Később Dumbledore mondja Harrynek, hogy csinos volt a csaj, akivel randija lett volna, kár, hogy mégsem volt.. Harry pedig kimagyarázná másnap, de:

"Nem, Harry, ma nem térsz vissza Little Whingingbe."


Mióta van L.Whingingben metró? Harrynek muszáj volt Londonban lennie, de akkor meg miért L.W-be menne vissza? Nem tudom, lehet, túlspilázom, de hirtelen olyan logikátlannak tűnt. :D (Bocsi, hogy filmes.)

2020. máj. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 1140/1180 anonim ***** válasza:
100%

Ja, London. Surrey viszont elég közel van Londonhoz, gondolom, azt hivatott jelölni, hogy a kisvárosi kamaszok is Londonba járnak csajozni.


Amúgy a hatodik film követi el a legtöbb logikátlanságot, meg olyan jeleneteket, amik a könyvben benne sincsenek.

2020. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!