Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1121/1180 anonim ***** válasza:
67%

#1046/1120

Dumbledore tud láthatatlan lenni,és szerintem nagyon sincs semmi dolga.

2018. jún. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 1122/1180 anonim válasza:
0%
Egy bakit találtam, hogy Dumbledore azt mondta, hogy miután elutasította Voldemort kérését, hogy SVK tanár lehessen, átok került a munkára, és egy évnél senki sem maradt ott. De az első részben érezhető, hogy Mógus professzort már ismerik, bár lehet hogy azért, mert azelőtt számmisztika tanár volt. Szóval ez valószínűleg nem baki, de azt hogy Mógus számmisztika tanár volt mielőtt SVK tanár lett, azt csak wikin olvastam, a könyvben nem volt benne, szóval akin nem annyira fan hogy wikipédiát olvas ilyenekről, az alapból nem értheti.
2018. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 1123/1180 anonim válasza:
67%
Ja, és azt hiszem a filmben, de lehet hogy a könyvben is a bölcsek kövében Hagrid retteg kimondani Voldemort nevét, aztán amikor elmeséli Harrynek hogy mi történt a szüleivel, mégis kimondja az közben is.
2018. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1124/1180 anonim ***** válasza:
100%
Mógus mugliismeretet tanított előtte.
2018. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 1125/1180 anonim ***** válasza:
100%

Lehet volt már:D

Az 1. részben amikor Harry találkozik Mógussal a Foltozott Üstben, akkor kezet fognak, de itt nem lett semmi baja Mógusnak, hogy Harry hozzáért.

2019. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 1126/1180 anonim ***** válasza:
100%
Mert az Üstbeli találkozáskor még nem szállta meg Voldi.
2019. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1127/1180 anonim ***** válasza:
100%

Nos, most olvastam el ismét a második kötetet, és találtam benne néhány dolgot:


- Amikor Harryék az Abszol úton vannak, és Weasleyék rájönnek, hogy Harry egyben van, Mrs. Weasley egy jókora ruhakefével lát neki eltüntetni Harryről a koszt (amit Hagridnak nem sikerült). Miért nem varázslattal tünteti el Mrs Weasley? Hagridot még megértem, mert elvileg ő nem varázsolhat, nade... :DDD Vagy rosszul emlékszem, hogy van Suvickus bűbáj?


- Nem baki, csak tök durva: Harry a szülei halálának a napján vesz részt Nick 500. kimúlásnapi partiján. Kicsit bizarr. :) (Egyébként még elég sok minden történik a könyvekben október 31-én.)

2019. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 1128/1180 anonim ***** válasza:
100%

Jaja. Durvák ezek a Helloweenek. Hermione megmentése, a kimúlás napi party, Sirius betörése, a bajnokik kiválasztása...

Régebben ugye Harry szüleinek a halála (de ha utána számolsz, akkor volt nekik egy nagyon jó Halloweenjük is, '79-ben ;D)

2019. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 1129/1180 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, de hülye vagy te, utolsó XDDDDD
2019. jan. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 1130/1180 anonim ***** válasza:
100%

Mógus sem használni akarta a követ( aranyat csinálni,vagy életelixírt) hanem ( Harryhez hasonlóan) csak azt akarta tudni, hol a kő, hogy átadhassa Voldemortnak... szóval szerintem ez baki.


Dumbledore jellemét jobban megismerhetjük a későbbi kötetekben, mennyire emberi, pl mikor bűntudata van, amiért nem mondta el korábban Harrynek, hogy miért akarta Voldemort megtámadni csecsemőkorában, stb.. ezek alapján nekem furcsa, hogy az első könyv legelején, miért olyan nyugodt és tárgyilagos, mikor pl halál nyugiban citromos italporokat csemegéz,és azon van elhűlve, hogy McGalagony miért nem mulatozott a társaságokkal.. nem értem, miért nem marcangolja a bűntudat, miért nem hibáztatja magát, hiszen ő lett volna a titokgazdájuk... én a helyében felelősnek éreztem volna magam a történtekért..és egyébként is... tök közel álltak..ő és Lili meg James... engem biztosan összetört volna a hír,és még az sem kompenzálta volna ennyire, hogy Voldemortnak nyoma veszett...

2019. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!