Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1111/1180 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 3-4 hónappal azután elárulni őket, hogy a titokgazdájukká tették elég nagy aljasság ahhoz, hogy mondjuk tizenpár év távlatából egy kicsit túlozva adják elő.. mármint biztos rövid időnek tűnt, és már nem emlékeztek pontosan, meg az indulat heve.. szóval az elbeszélés lehetett pontatlan...
2017. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 1112/1180 anonim ***** válasza:
100%

Piton emlékében svk RBF-et írnak a diákok, viszont Flitwick vizsgáztatja őket, pedig ő bűbájtant tanít. Ez lersze lehet nem baki, ha példáuk az akkori svk tanár hamarabb elment az iskolából, akkor érthető, hogy más helyettesítette, csak azért kicsit furi.


A vizsgákkal kapcsolatban:

Szerintetek a RAVASZ vizsgákat más időpontokban írják, mint az RBF-et (és akkor szabad a nagyterem), vagy másik helyiségben?

2018. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 1113/1180 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az írásbelin csak felügyel a tanár, hogy ne legyen rosszullét, puskázás, stb., szóval nem kell, hogy az adott tárgy tanára legyen ott. A RAVASZ időpontját nem tudom, de mivel megválasztható, ki milyen RAVASZ-t vállal, nem biztos, hogyy kell a nagyterem minden vizsgához, nincsenek annyian.


Nem baki ugyan, de én azt nem értettem soha, miért lett titokgazda Peter. Ennyire rossz emberismerők lettek volna a Tekergők?

2018. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 1114/1180 anonim ***** válasza:
100%

A Tekergők elvileg nagyon okosak és értelmesek voltak már a Roxfortban is, és az, amit tudunk róluk, szintén ezt bizonyítja. Animágussá válni nem könnyű, de ők megcsinálták, Remus pedig tanárnak volt nagyon jó, látszott, hogy tudja a dolgát, nem csak hablatyol olyan dolgokról, amiről fogalma sincs.

Szerintem Peter a Roxfortban tényleg teljes értékű Tekergő volt, meg sem fordult a fejében, hogy a barátai ellen forduljon. És ezt a többiek is tudták.

Viszont a Roxfort után szerintem valamennyire eltávolodtak egymástól, hiszen Jamesnek családja lett, Sirius saját házat vett, Remus próbált munkát találni, Peter meg... nem igazán tudni, hogy ő mihez kezdett magával. Közben persze találkoztak a Rend gyűlésein, meg nyilván amúgy is, hiszen barátok voltak, de ez teljesen más, mint amikor sülve-főve együtt voltak.

Hogy végül miért állt át a másik oldalra, nem tudni, ezer oka lehet.


De ha belegondolsz, hogy van egy barátod, akit ismersz, hét éven keresztül együtt éltétek az életeteket, akkor meg sem fordul az ember fejében, hogy áruló legyen. Főleg, hogy Peter sosem volt igazán az az ember, aki a középpontba akar kerülni. Nem rossz emberismerők voltak, hanem az emer, akit ismertek, nem olyan volt, mint amilyen lett. És a háború közepén nem biztos, hogy észrevették a változást, vagy ha igen, a tragédiáknak tudták be.

Valószínűleg meg sem fordult a fejükben, hogy ő lehetne az áruló.

Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem Dumbledore lett a titokgazda, vagy legalább miért nem szóltak neki a változásról.

2018. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 1115/1180 anonim ***** válasza:
100%
Az eltávolodásban igazad lehet, csak azért sem értettem, miért nem gyanakodtak rá, mert azért ha patkánnyá változik valaki, az elég árulkodó a jellemére nézve.
2018. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 1116/1180 anonim ***** válasza:
100%

Húú, erre a kérdésre rekord mennyiségű válasz érkezett :). Én is csatlakozok pár bakival, illetve nem feltétlenül bakival. Nemtudom, valaki írta e már ezt előttem, de a Tekergők Térképe ugye mutatta Petert anno még mikor Makesz volt. Ez hogy a csudába nem tűnt fel a Weasley ikreknek?

A másik az, hogy Peter is tekergő volt, tehát részt vett a térkép megalkotásában, így mindenkinél jobban ismerhette Roxfortot. Nem lett volna egyszerűbb, ha a titkos bejáratok közül egyet elárul Voldemortnak vagy a halálfalóknak? Így Voldemort kegyeibe férkőzhetett volna, és Draconak sem kellett volna kínlódnia a volt-nincs szekrénnyel.

A következő a Titkok kamrájából van. Penelopet, vagyis Percy titkos barátnőjét Hermioneval egyszerre bénította meg a basiliskus. Ennek ellenére, mikor Ginny színt akart vallani Harryéknek, és Percy betoppant, azt mondta, Ginny a minap rányitott amikor csinált valamit...

Mint kiderült, Penelopeval csókolózott az egyik teremben. Ez egyértelmű baki, mivel Penelope ekkor öntudatlanul feküdt a gyengélkedőn.

2018. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1117/1180 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó kötetben, mikor a halálfalók megtalálják őket a Tottenham Court Roadon a kávézóban, és Harryék ki akarják törölni az emlékeiket, akkor Hermione azt mondja még sosem csinált ilyet, de az elméletét tudja a dolognak.

Holott hogyne csinált volna már ilyet, hiszen a szüleinek is kitörölte az emlékeit mikor új személyazonosságot adott nekik és Ausztráliába küldte őket.

2018. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1118/1180 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem kicsit más, mivel nem törölte, hanem módosította az emlékezetüket. (Bár a filmben tényleg Exmemoriamot használ.)

Szóval valószínűleg nem csinált még pontosan olyat.


Voldemort Malfoyékon bosszút akart állni, valószínűleg megtiltotta a többieknek, hogy nahyon segítsenek neki. Tehát Féregfark nem mondhatta meg a titkos bejáratokat - bár hogy Voldinak miért nem mondta, arra nincs ötletem.

2018. máj. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 1119/1180 anonim ***** válasza:
100%

Van. Sok is,szerintem.

Az 1. könyvben,pl: amikor Hagrid felvilágosítást ad Harrynek,azt mondja,hogy egy éves se volt,amikor megölték a szüleit. Harry 1980.07.31.-én született.

Amikor a szülei meghaltak 1981.11.30.-án,akkor ő már betöltötte az 1. születésnapját.

Vannak még,de most nem jut eszembe több,de tudom,hogy vannak.

2018. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 1120/1180 anonim ***** válasza:
100%

#1103/1119

A hopp-rendszer,meg az ilyenek ellenőrizve voltak,ezért ha rosszban sántikáltál,akkor nem volt célszerű.

Malfoyék biztos nem bíztak Dobbyban.

Meg a gyerekek nem tudtak hoppanálni. A hopp-port pedig csak olyan kandallón lehetett használni,ami hozzá van kötve a hálózathoz.

A Roxfortba pedig nem lehetett hoppanálni.

2018. jún. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!