Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
 1141/1180 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ez így történhetett akkor. :D Na igen, a 6. film amúgy nem a kedvencem, ha a könyveket nézzük, és csomó minden nem is derül ki belőle. Alapjáraton viszont szeretem a filmet, sokat nevettem rajta, valahogy a hangulata is nagyon tetszett. De adaptációként bűnrossz.
2020. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 1142/1180 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Pár óra alatt átfutottam a válaszokat, de úgy látom ez nem volt a bakik között még!:) A hetedik kötetben ugyebár azért kapja el a 3 jóbarátot két halálfaló majdnem mert kimondták Voldemort nevét a Tottenham Court Roadon. Később a Grimmauld téren, amikor tervezgetik a minisztériumi kalandot, akkor azon poénkodnak, h Harry otthon marad és a következőket mondja: "Helyes, itthon maradok-vágta rá Harry- Majd ne felejtsetek el üzenni, ha elintéztétek Voldemortot. nekem ez a 196. oldal. Ugyebár később Ron elmondja, h a tabu miatt minden védőbűbáj és álca megszűnik a Fidelius is...
2020. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1143/1180 anonim ***** válasza:
100%
A félvér herceg végén mondja Draco Dumbledore-nak, hogy "a főnixe az utamba állt", de nem is volt szó a madárról. Az eredetiben itt "Phoenix lot" van, vagyis a Rendről beszélt.
2020. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 1144/1180 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom megint az első könyvet. Nem tudom, volt-e már, de 1: ha a sárkányokat el tudják kábitani, a három fejű kutyát miert nem jut eszébe senkinek, miért kell hozzá a trükk? 2: Pitont ugye megsebesítette Bolyhoska. A bajitalok mestere, hogy-hogy Friccsel kötöztette át a sebet, miért nem használt inkább boszorkányfű főzetet? (Asszem ezt használta Hermione a 7. részben, mikor Ron amputuportált).
2020. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 1145/1180 anonim ***** válasza:
100%
Hello!1142es válaszoló vagyok.Épp a harmadik könyvet olvasom, nem tudom hanyadjára :D Abban van, amikor Harry seprűje eltörik és egy iskolait használ az edzéseken. Ott azt írják, az ősrégi Meteor, elég rossz és rángat is stb és azon gondolkodom, h egy ilyen nagymúltú híres iskola nem engedhet meg magának annyit, h normális seprűi legyenek ha vmelyik játékosnál gond adódik? :D
2020. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 1146/1180 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ugyanolyan hasonlat, mint ahogy az egész Varázsvilág egy kifordított Anglia, és arra akar utalni, hogy az iskola biztosította seprű pont annyira régi és agyonhasznált, mint az iskolai szánkók, sílécek, biciklik a mugli világban.
2020. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 1147/1180 anonim ***** válasza:
100%
1138-as válaszoló! A Tekergők Térképe titkának felfedezéséről olvastam anno egy kis fanficet, megosztom veled is:D [link] Egészen hihető, hogy akár így történhetett a dolog.
2020. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 1148/1180 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom újra a könyveket és az első 2ben ezeket találtam:


Harry Potter és a bölcsek köve


- Alapból a legelején ugye Harry szülei 1981. október 31én haltak meg. Az szombatra esett, szóval ha csak Vernon bácsi nem munkamániás, hogy főnökként másnap, vagyis vasárnap is dolgozzon, akkor ez így érdekes kicsit.

- Még ugyanaznap este a híradóban beszámoltak a furcsa esetekről országszerte, és a híradós azt mondta, hogy még 1 egész hét van az ünnepig (ne tüzijátékozzanak még az emberek). November 8án milyen ünnep van Angliában? Keresgéltem a neten, de aznapra nem találtam semmit..

- A beosztás előtt minden diák azon aggódik, hogy fogják őket beosztani, és Hermione azon gondolkodik, hogy milyen varázslatokat használhatna, azok közül amiket bemagolt. De ha olvasta a Roxfort történetét (mert ugye utána mondja, hogy a mennyezet csak elvarázsolt, amit a Roxfort történetében olvasott), akkor abban pont az ne lett volna benne, hogy hogyan osszák be a diákokat?

- Később még ott a vacsora alatt a családokról beszélgetnek és Neville azt mondja, hogy a családja sokáig azt hitte, hogy MUGLI lesz. De ha varázslócsaládja van, akkor ott nem KVIBLI az, aki nem tud varázsolni?

- Őszintén nem értem, hogy miért kellett így védeni a bölcsek kövét? Annyi nagyszerű varázsló közül egynek se jutott volna mondjuk átalakítani egy vázává, vagy mondjuk láthatatlanná tenni.. neeem helyette egy csomó akadályt csinálnak, amiken még egy 11 éves gyerek is átjut.. hatalmas védelem, de tényleg.. ennyiből elég lett volna csak a tükörbe belepakolni, aztán kész.. Az az egy amit Mógus se tudott megfejteni, Harry is csak azért, mert Dumbledore elmondta neki a titkát.

- A legutolsó fejezetben, miközben Mógus henceg, simán kimondja Voldemort nevét ("Engem, akit maga Voldemort mester segít...") pedig ugye senki nem mondja ki, mert félnek tőle meg stb, a hívei meg Nagyúrnak hívják..


Harry Potter és a titkok kamrája


- A legelején mikor Dobby mindenáron azt akarja, hogy Harry ne menjen vissza a Roxfortba, nem lett volna egyszerű szimplán csak azt mondani, hogy jó, oké nem megyek? Persze akkor fele ennyi izgalom nem lett volna benne, de szerintem minden ember inkább azt megígérte volna.. csak szálljon le róla Dobby.

- Még az első részben, mikor Harry Hagriddal a Gringottsban járt, megpakolták a táskáját pénzzel és Hagrid azt mondta neki, az jó pár tanévre elég lesz neki, Harry mégis úgyanúgy vett ki pénzt ebben a részben is. Jó persze így szemléltette még jobban az írónő, hogy a Weasley család milyen szegény, de azért na 😀

- A kimúlásnapi parti fejezetben Frics influenzás és ezért még idegesebb.. ezt nem lehet gyógyítani valami bájitallal vagy valami? Pont 2 oldallal azelőtt írja, hogy sokan megfáztak és Madam Pomfrey Kalapkúra-bájitala azonnal hat. Akkor Frics miért nem kért belőle?

- Amikor halloween napján megjelenik a felirat a falon, hogy kerül oda Malfoy? Ha mindenki a saját klubhelyiségébe megy, akkor neki a pincébe kellene mennie, nem pedig a 2. emeletre.

- Mikor Ron panaszkodott, hogy 1 méteres házi kell Binns professzornak, elgondolkodtam rajta, hogy ha szellem a bácsi, hogyan tudja megfogni, kijavítani, lemérni a dolgozatokat?

- "-Újabb támadás - felelte az igazgató. - Minerva talált rá a lépcsőn.

-Egy fürt szőlő hevert mellette - tette hozzá McGalagony professzor. - Valószínűleg épp ide tartott, hogy titokban meglátogassa Pottert.

Harrynak összeszorult a torka. Lassan felemelkedett egy kicsit az ágyban, hogy jobban lássa az ágyon fekvő szobrot. A mozdulatlan arcot megvilágította a holdfény.

Colin Creevey volt az. A fiú tágra nyílt szeme a plafonra meredt; felemelt kezében fényképezőgépét szorongatta.

-Kővé dermedt? - kérdezte suttogva Madam Pomfrey.

-Igen - bólintott McGalagony. - Még rágondolni is rossz... Ha Albus nem. indult volna épp forró csokoládéért, ki tudja, mi történt volna... "

Most akkor ki talált rá? McGalagony vagy Dumbledore mikor forró csokiért ment?

2020. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1149/1180 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a legutolsót én úgy képzelem, hogy Dumbledore még forró csokizni akart egyet lefekvés előtt, és McGalagony elkísérte (hogy mondjuk ne tegyen még kitérőt ide meg oda:D). Tehát magát az elindulást Dumbledore kezdeményezte, viszont ennek folyamán McGali talált rá Colinra.
2020. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 1150/1180 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik kötetben, amikor a legelőször találkoznak a vonatfülkében alvó Lupinnal, ezt lehet olvasni: "...a poggyásztartón egy hosszú madzaggal körbetekert, viharvert bőrönd feküdt. A bőrönd egyik sarkánál hámló betűkkel az "R. J. Lupin prof." felirat állt.


Dehát Lupin épp frissen kapta a professzori állást Dumbledore-tól! A feliratnak is vadonatújnak kellene lennie :D

2020. nov. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!