Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti szívesen olvasnátok olyan...

Ti szívesen olvasnátok olyan könyvet, amit egy 15 éves ír?

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 16:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nah, akkor tisztázzuk a dolgokat mielőtt a fiatal fejetekben túlságosan elfajulna.


Az írás jó dolog, de a magukat íróknak gondolók 99%-a szar író. Ez tény, és nincs ezzel semmi gond. Azzal van a gond, hogy ezt a 99%-ot a sok hülye biztatja, hogy írók lehetnek, ha sokat gyakorolnak. Ez hülyeség.

Az írás az írásnak csupán egy kis szeglete. Mondhatnám úgy is, hogy írónak kell születni. Persze ezt nehéz elfogadni megannyi szenny könyv között, amit a mai fiatalok menőnek, meg szupernek tartanak (Pl.: Leiner Laura meg Lakatos Levente "művei"), de ha megkérdezitek bármelyik IGÉNYES olvasót ő megmondhatja nektek kerek perec, hogy ezeket a "műveket" soha a büdös életbe nem lett volna szabad még csak nyomda közelébe se engedni. De megtették, és lám sokan szeretik ezeket. Tehát akkor miért ne tennék meg újra és újra, egyre jobban kiszorítva az igényes műveket?

Van olvasója a jó könyvnek meg a szarnak is. A különbség a kettő között, hogy a jó könyvet író írta a szart meg egy magát írónak képzelő egyén, akit valószínűleg ugyanúgy biztattak az írásra.


Tehát ha már mindenképp biztatni próbáltok valakit az írásra, akkor ne azt mondjátok, hogy írók lehetnek. Hanem az igazat, hogy szar írók lehetnek.

Ugyanis egy írónak nincs szüksége biztatásra, mert nem azért ír, hogy elérjen valamit. Csupán ez a hobbija, és ebben leli az örömét. Mit számít az, hogy jól csinálja-e vagy sem?

2016. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
Na tisztázzuk telefonról helyesen irni igen nehéz másrészröl meg ezeket az elöbb felsorolt könyveket csak hírből ismerem! Ha valamejik rendes írót pl.:Tolkient ennyi évesen így kritizálták volna akkor most néhány remek művel lennénk szegényebbek! Lehet van hozzá tehetsége. Irjon történeteket a saját szórakosztatására aztán majd meglátjuk, a klasszikusokhoz nem fog felérni de lehet hogy jobb lesz mint a mostaniak. Ki tudja? Elolvasni, igen szivesen elolvasnám! Az már más téma hogy tetszene-e? Elsősorban azon voltam fennakadva hogy azért szólod le mert FIATAL! Érdekelne, te mijen voltál ennyi idősen! Biztos nem jobb! Mijen alapon kritizálod, talán ismered? A cicát meg kikérem magamnak! A kérdezőnek meg:ha meg tudod oldani az egyik írásodat légyszives küld át. Könnyebb úgy bíztatni valakit ha tudom kivel van dolgom.
2016. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Milyen telefont használsz te, ami felcseréli a j-t és a ly-t?
2016. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Ha nem csigalassusággal írok akkor igen nehéz ezeket megtalálni mert a l és a y igen messze van egymástol a j pedig úgx el van rejtve, hogy külön keresni kell. De ha neked az jobb mostantol lassan írok és külön leresgélem ezeket a miliméteres gombokat.
2016. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Viszont azok a betük amik nem kellenek, olyan helyen vannak ahol könnyü őket megtalálni. Lasd: a x nagyon közel van a y-hoz és ha nem figyel az ember akkor a y helyére x kerül. Szóval ezeket inkább kerülöm.
2016. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
A komment írást kerüld inkább.
2016. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Oké igazad van. Kommentírás szünetel (de légyszives senki se kritizáljon senkit csak mert fiatal).
2016. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:

,,hányingert kapok az ien romantikátol csöpögő történet nélküli vackoktol.''

Mondanál nekem pár ilyet? Annyira, de annyira érdekelne! :D

2016. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Van benne valami amit mondtok hogy kevés jó író van már csak.

Igen,tisztában vagyok vele hogy akik mostanában ír9

2016. jan. 3. 09:59
 30/37 A kérdező kommentje:

...kevés olyan író van akik jók de mégis olvassák a könyveket.

Igen tényleg fiatal vagyok még,de senki se profiként kezdi.Említették Anna Frank-ot.Elmentem a könyvtárba és kikölcsönöztem, tetszett.

Sokan említették hogy egy 15 éves csak csöpögös,nyálas romantikus szennyet tud írni.Ezt megcáfolnám.Olvastam egy könyvet amit egy 12 éves írt.Ki is adták és a könyvtárba is megrendelték.Nem volt benne semmi romantika.Semmi nyálas sztori,csak a természetről írt.

Ja igen és az hogy hogyan tudna valaki ilyen fiatalon könyvet írni úgy hogy semmi tapasztalata nincs,ez sem igaz.Ha elég dús a fantáziája és még tud írni is abból már születhet valami.Én nem akarom a fiatalokat védeni sőt még magamat sem,de nagyon előitéletesek nagyon sokan a fiatalokkal szemben.Senki nem hisz bennük, ezért meg sem probálnak semmit amihez kedvük van/lenne.Ezáltal az se fog kiderülni hogy van e hozzá tehetsége.


Most eltudom képzelni hogy mit gondoltok rólam,hogy én egy beképzelt kislány vagyok de nem.

Én nem tudom magamnak megállapítani hogy jól irok-e,de nem is merem senkinek megmutatni.A szüleim se tudnak arról hogy én elkezdtem írni.

Nem akarok ,híres' író lenni akiért mindenki oda-vissza van,csak magam szórakozására kezdtem el írni és azért írtam ki a kérdést hogy ti mit szóltok ahhoz hogy egy 15 éves írna.Pénzem sincs kiadatni a könyvet és nem is akarom.Nem viselem jól a negatív commenteket ezért nem is gondolkozok kiadáson.

2016. jan. 3. 10:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!