Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék elkezdeni olvasni....

Szeretnék elkezdeni olvasni. Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni olvasni,de nem milyen könyvet/regényt olvassak el először.Párszor már elkezdtem de egyből beleuntam mindig,pár oldal után,de valahogy mindig érdekel a dolog,csak olyan könyv kéne ami leköt.Elsőnek gondoltam a sorstalanságot Kertész Imrétől,csak még hozzá kell jutnom.Olyan könyvet szeretnék amibe sok a fordulat,a dráma,és úgymond lelkileg megvisel ( remélem értitek mire célzok). ti mit tudnátok ajánlani elsőnek ?:)

2018. febr. 11. 21:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Ez olyan vicces. Rengeteg könyvet olvastam, de attól még hatalmas HP rajongó vagyok. Nem értem, hogy függ össze az, hogy valaki szereti Rowling sorozatát azzal, hogy mennyit olvasott. Én már a Harry Potter előtt is temérdek mennyiségű könyvet olvastam, és azóta sem hagytam abba az olvasást, ettől függetlenül tényleg imádom a HP sorozatot.

14 évesen álltam neki, és eleinte elég ellenszenvesnek találtam, de végül megimádtam.

De inkább számítok keveset olvasottnak, mint hogy unalmas, semmitmondó "művek" fölött vesztegessem az időmet.


És hogy ne legyek off:

Én ajánlom a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekeit, ha jól emlékszem annak nincs nagyon elhúzva az eleje.

Krestin Gier könyveit is ajánlom, valamint A hamis herceget és a további részeit:)

Remélem, sikerül megszeretned az olvasást, különleges élményben lesz részed, ha tényleg élvezni tudod:)

2018. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A Sorstalanság nem jó választás elsőre. Nem igazán a cselekményen van a hangsúly, az elbeszélés nehézkes, gyakran nehezen érthető... Ettől persze egy remek alkotás, de nem egy kezdőnek.

Ha a holokauszton akarsz borzongani, akkor ajánlom az Orvos voltam Auschwitz-ban c. könyvet. Nagyon megviseli az embert, de letehetetlen.

Vagy ott van Stephen King-től a Jó tanuló. Nem egy hosszú regény, de nagyon izgalmas, és elég nyomasztó is.

Ha szereted a fantasy-t, akkor a Narnia krónikáit is ajánlanám.

Ha pedig vevő vagy a nyelvi humorra, akkor Rejtő Jenő könyvei is tetszeni fognak.

De például a Parfüm is egy nagyon izgalmas történet a középkorban, pár gyonorkavaró gyilkossággal.

2018. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Utóbbi időben fantasyból az Amerikai istenek ütött legnagyobbat,

Sulis koromban nálam kimaradt, most olvastam előssgör a candide avagy az optimizmust, nagyon élveztem...

Gólyakalifa, a pillangó nekem nagyon bejött,

Sherlock Holmes könyvektől mindig viszojogtam, gagyinak tartottam, de 2 hónapja nem volt pénz új könyvre, levettem amyám polcáról aztán le se tudtam tenni őket...

Winnetou-val ugyan így jártam...

Most kicsit nehezebb vizekre eveztem és nekiálltam a háború és békének, úgy tudnám megfogalmazni, hogy hullámzik a könyv... 1 nagyon izgi, frappáns rész, aztán végtelen unalom és brutál monotonitás... és ezek váltják egymást... annyi szereplővel, hogy néha 50 oldalakat kell visszaolvasni, mert elveszted a fonalat, hogy most ki kinek a kicsodája :D

2018. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Közelítve a negyedik x-hez éppen az illusztrált HP kiadás összegyűjtése az egyik legnagyobb vágyam. Amikor az első HP könyvet olvastam, éppen előtte való héten olvastam el 5 nap alatt a teljes A Gyűrűk Urát és HP után közvetlen Uristól a Meghalsz, tengerész!-t. Olvasok klasszikusokat, mint Bronte, Shakespeare, vagy éppen már nem annyira "klasszikus" Remarque. Szilvásit, Berkesit, Szabó Magdát, Jókait, és 2 napja éppen az Árvácska tépte ki a helyéről a szívemet. És igen, ha befejeztem az éppen aktuális Labirintust (ami előtt a fent említett Giert olvastam, Az álmok harmadik könyvét), akkor tervben van a HP újraolvasása... valahogy párhuzamosan az Outlander 3. részével.

Nem gondolnám, hogy "keveset" és komolytalan műveket olvasnék

2018. febr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kedves kérdező! az előbbi hozzászólásban szereplő könyvek/szerzők bármelyikét jó szívvel ajánlom neked olvasásra! Nagyon kevés kivétellel tőlük már olvastam 16-18-20 évesen is (nyilván az újakat nem, mert pl Gier, Gabaldon nem volt még akkor)
2018. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
Jajj istenem de fárasztóak vagytok... nem nem azt mondtam, hogy nem nektek való a HP, nem, azt sem mondtam, hogy felnőtt ember nem szeretheti... pusztán egy olyan kérdésnél, ahol a kérdező a SORSTALANSÁGOT akarja olvasni, erre mindenki elkezdi ajánlgatni a HP-t, mintha más a földön nem is létezne... kissé szánalmas... és igen, van köztetek aki sokat olvas, de a HP könyvfanok nagyrésze, legyen akármilyen büszke rá, hogy 10-szer olvassa ugyanazt, nagy valószínűséggel jó, ha évente 1 másik könyvet a kezébevesz... kezdem unni, hogy itt minden mit olvassak kérdésre ez a válasz, hogy HP... jó a HP én is szeretem(35)... de rohadtul a 11-17 éves korosztály a célközönsége, akkor is, ha még 20an ideírjátok, hogy a 99 éves nagyapátoknak is tetszett...
2018. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlottuk a HP-t, mert könnyen olvasható, élmény olvasni, és pontosan ez kell, hogy élménynek érezd az olvasást. Mert mondhatnám azt, hogy olvassa el a kérdező (ha még nem tette) a Kőszívűt, nem lesz olyan az olvasás, mint amilyennek lennie kellene. Bármilyen műnek szívesen nekiülök, a kötelezőket is mindig elolvasom, de egy kortárs könyvet is abba tudok hagyni, amit a saját szórakozásomra olvasok, ha nem visz előre a történet.
2018. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan erről beszélek... hogy ismered a HP-t... meg a kötelező olvasmányokat... mást életedben nem olvastál, amit élmény olvasni...

Kérdező, te meg olvasdd el a HP-t, aztán számolj be róla milyen élmény volt olvasni.

2018. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Robin Hobb: Az ​orgyilkos tanítványa
2018. febr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elfújta a szél nagy kedvencem, na az tele van fordulattal, drámával, szóval ha erre vágysz, akkor érzelmi alapon szerintem képes magába szippantani. Ajánlom még a Monte Cristo grófját, ami nekem szintén letehetetlen, csak az a baj, hogy azt sokan megunják az első pár oldal után, de miután beindul, akkor aztán abban is van fordulat bőven. Esetleg megpróbálkozhatsz még a Holtodiglannal, nem tudom a filmet láttad-e, de szerintem már az első oldaltól magával ragad.


A Harry Potter-t és olvasóit pedig nem fikázni, oké hogy a kérdező más témájú könyvet hozott fel példának, de attól nem értem miért kell leoltani mindenkit. Senkit nem érdekel, hogy a célközönsége melyik korosztály. Elég érdekes, hogy annak ellenére hogy szereted a HP-t, unod hogy mindenki ezt ajánlgatja. Ez van, el kell fogadni. Senki nem tart pisztolyt a kérdező fejéhez, hogy márpedig igenis azt kell olvasnia. De ha már ennyien szeretjük, az csak jelent valamit.

2018. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!