Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A mamamoo körül mi ez az...

A mamamoo körül mi ez az utálat tiktokon?

Figyelt kérdés
Pörgetem nagyba a tiktokon azt látom hogy mamamoo ot0 vagy ot2. Tudok a régebbi rasszista megnyílvánulásukról, de tudtommal mindegyik után bocsánatot kértek,mert nem voltak a tetteik erkölcsi következményeivel. Most megint történt valami, vagy ezek az esetek csak most lettek felfújva?

#dráma #botrány #K-pop #Mamamoo #SolarMoonbyul #HwasaWheein
2020. okt. 18. 23:22
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 6os. Vannak helyek a világban ahol a fehéreket utálják, valahol a keresztényeket stb. De tudod mit? Mint fehér mondom, h nem érdekel. Nem megyek olyan helyre nem foglalkozom velük. Ennyi. Nincs kettős mércém. Ha valakik nem szeretik a sötétbőrűeket akkor minek foglalkoznak velük? Ső t egyébként a vicc h nem is a feketék szólalnak fel ezügyben leginkább hanem a fehérek. Tudtommal egyik ázsiai ország sem tartott afrikaiakat rabszolgaként. Ha túristaként kimegy egy fekete, senki nem fogja leköpdösni, bántalnazni öket. Innentől azon kívül h nem szimpatizálnak velük, az a saját dolguk. Senkit nem kényszeríthetsz rá arra h szeressen valakit. Elég gáz világban élünk ha már azt is megmondják kit kell szeretned.

Én sem megyek olyan helyre ahol nem szeretnek. Pl eszem ágában nincs bemenni mondjuk Harlembe mert valószínű nem szeretnének ott. Majd ha bemész mondjuk a hős utcába és leülsz együtt beszélgetni az ottlakókkal akkor elhiszem mennyire toleráns vagy, ha egyáltalán egybe kijössz. Én 1 évet voltam Kanadában, Torontóban, egy kifejezetten fekete környéken. És pontosan megértem h az ázsiaiak nem kedvelik őket. Nem a bőrszínük miatt, hanem teljesen más kultúra. Nem azért mert frkete, hanem mert totál ellentétes a két ember. Minkettő kultúra szép, külön-külön, nem kell összemosni a kettőt mert abból csak konfliktus lesz.

Dél-Ázsiát pedig nagyrészt azért nézik le, mert pl Koreának meg Japánnak hatalmas munkája van abban ahol most tartanak. Hogy sokkal magasabb az életszínvonal mint Ďél-Ázsiában, és ezért nézik le mert ők ezt képtelenek voltak megcsinálni. Szted Európában egy Német nem nézi le az olaszokat meg a spanyolokat, hogy lusták meg prolik? Dehogynem. Nehogy már azt higyjük h Ázsia egy erkölcsi fertő hanem nézzünk kicsit körúl.

A másik amíg USA-ban a feketék és a fehérek már 200 éve nem tudnak megélni problémák nélkül egymás mellett, vagy vegyük csak Magyarországot, amíg nálunk az 500 éve itt élő cigányokkal sem tudunk normálisan együtt èlni addig miről beszélünk? Sztem előbb mindenki a saját háza táján tegyen rendet, utána kritizáljon másokat.

2020. okt. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

11 nagyon jól el mondtad ja nem... félig meddig...

az a gond hogy korea pont nem önerőből csinálta... japán esetleg de koreaának az usa segített a marshal csomaggal...! csak szimplán le nézik őket mellesleg pl szingapur elég fejlett van olyan mint korea habár az csak egy város amúgy tök jó példát mondtál német olasz meg spanyol :D nem tudtam hogy spanyol meg olasz az szegény ország... lol szerintem az olaszok és spanyolok épp eleget le tettek a világ formálásából romai birodalom az olasz művészek a spanyol zenészek és a spanyol birodalom... azért csak a spanyolok fedezték fel amerikát kolumbusz meg olasz volt... nem mellesleg az ország gazdasága sem utolsó a kulturája meg nos veri az országok 98%-át...

hozzáteszem attól még nem kell minden ember megvetni mert valamivel szegényebb országból jött korea ilyen téren nagyon rasszista és prüd...

lehet utálni a fehéreket de mondjunk annak van alapja is... de ettől függetlenül nem kell mindenkit megbélyegezni koreának a feketék nem csináltak semmit nem a kultura miatt nem szeretik őket hisz nem is ismerik ket egyszerűen a legtöbb ember elítéli őket mert rasszisták... de ezzel nem azt mondom hogy más népek nem azok de pl koreának a fehérek azok huuu de jók a feketék meg dél ázsiaiak meg "söpredék"

ázsia azért erkölcsi fertő mert magát erkölcs bajnoknak akarja bemutatni...


és ez már az előtted lévőknek

whasa nem barna bőrű hanem sárga avagy olaj "tanned" teljesen más mint a barna bőr szóval attól még nem szeretheti a feketéket stb

2020. okt. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%

8-as a történelmet meg a kulturát max te nem ismered... tod nekem meg van a töri érettségi és elég jól ismerem korea történelmét és ami tényleg számít az az 1900-tól van amikor is kitört a háború korea ketté szakadt és az amcsik be segítettek majd késöbb hatalmas pénzekkel támogatták...

előtte meg volt japán és kinai hoditás három királyság meg azért volt egy mongol hoditás is... kulturárol is tok egyet kettőt...

itt arról van szó hogy egy "világhírű" személy olyanokat mond amiket qurvára nem kellene ráadásul úgy hogy egy kpop idol szóval még jobban be kellene fognia a száját mert a rajongók nem azért fizetik hogy megnyilvánuljon hanem hogy a popoját rázza a színpadon...


10 a kpop nem erről szól pont az ellenkezőjéről ha te ezt akarod akkor menj kritikusnak de ha egy idol vagy akkor jobb ha csak mosolyogsz mert ő erre vállalkozott...

9-es kinek szúrja? attól mert még valaki ugy ahogy szereti a kpop-ot még lehet sikeres és lehet saját élete ":D mellesleg ami nekik van nekem az semmi pénzért sem kell! és szerintem nagyon sok embernek szintén nem kellene (egyrészt srác vagyok)


amúgy 8.as senki sem mondta hogy adja fel a karrierjét...

2020. okt. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
68%

Figyi teljesen mindegy h az olaszok meg a spanyolok mit tettek le az asztalra. Cseppet sem változtat a tényen h a németek minként vélekednek róluk. Ez nem a te véleményeden múlik. Az öcsém évek óta kint dolgozik. Hidd el elég sok némettel beszél. Tőle hallom ezeket, nem én találtam ki. Az meg h mondjuk a media mit közöl az egy dolog az meg egy másik dolog h egy átlag német mit gondol.

Igen ez igaz, hogy Szingapúr fejlett, nem is nézik le a Koreaiak, annyira h mennek is tanulni szingapúri egyetemre.

Mi az alapja a fehérek utálatának? Amúgy te hallod mit beszélsz? Sajat magadat köpöd szemen. Utálom ha a fehérembert egy undorító kizsigerelő szemetladának tartják. Jah és a vicc ezt sem a feketék mondják hanem maguk a fehérek. Normális lett ez a világ komolyan? Tudod mit állj a tükör elé és köpd le magad mert fehér vagy. De örülnék tényleg ha kifejtenéd ezt a fehérek megérdemlik dolgot. Nem értem ezt az önostorozást de világosíts fel légyszi.

2020. okt. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

amúgy meg a kereszténységet tényleg lehet utálni hisz nem az indított terror támadásokat világ szerte meg nem a keresztények hajtottak be egy kamionnal egy karácsonyi vásárra el gázolva egy csomó embert... meg nem is a kereszténység segít világ szerte az éhező árva gyerekeken... amúgy...


harlem oké... egyrészt nem amerikai vagy... europai semmi közöd a fekete rabszolgasághoz szerintem a feketék csak a fehér amerikaiakat utálják persze itt is van egy kis jogosság a részükről de van bőven előítélet mint pl itt a cigányoknál... nem vagyunk teljesen ártatlanok de azért bűnősök sem... nem élek alvilági életet de ettől függetlenül találkoztam ilyen cigánnyal ugyan úgy magyarral is mind aki ugyan ugy viselkedett mint a rossazbb cigányok és mind normálissal is...

az a gond ha én azt mondom hogy valaki rasszista akkor annak van alapja mert tisztán láttam hogy mi is az és látom ha még csak neten keresztül is a koreaiak nagyon is azok ha dél ázsiaiak vagy pedig feketékről van szó ugyan akkor meg a fehéreknek kinyalják a seggüket... sőt ugy mondanám hogy kisebbség komplexusuk van a fehérekkel szemben ezért megvetik a náluk alacsonyabbaknak hitt népeket... (persze láttam olyant is hogy a koreai nő meghalt a fekete pasikért... igaz neten de volt nem egy akiknek bejöttek a fekte nők férfiak mint szexuális jelölt) de most mi itt egy általánosságról beszélünk aztán majd lehet cigányozni is ":D

ugy is lesz

2020. okt. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

14 le írtam cigány vagyok basszus alanyi jogon sértődhetek fel! ":DDD

harlemről beszéltem meg az amerikaiakról mert tény tényleg nagyon gáz helyzet volt és sajna most is sok helyen tényleges rasszizmus van nem pedig bullshit blm...!

nem tom én nem hallottam még hogy így vélekednének a spanyolokról meg olaszokról... nekem pl jó pár család tagom külföldön él... sőt van félig német unokatesom is másik fele meg cigány :P én inkább azt hallom hogy a magyarokat szolják le mert mindenki aki megy hozzájuk dolgozni román török arab francia olasz lengyel spanyol stb stb mind be tudnak illeszkedni mind csak egyedül a magyarok nem pesszimisták negativok ronda természetűek...

2020. okt. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
22%
a másik dolog h nagyon egyszerű mindenre ráhúzni u rasszizmus. A vilag nem ilyen egyszerű. A masik meg h picit furi h a kínaiakat lehet utálni de a fejetéket nem. Nem ertem a külömbséget. Jah de, az egyiket divat nem utálni és rasszistának nevezni aki kicsit is nem szimpatizál velük. A madikat azt nyugodtan lehet utàlni, mert sz nem divat. Nem érzed picit cikibek a dolgot? És ezt sem én találom ki, hanem emberekkel beszélgetve tűnt fel ez is. Jah az arabokst meg a zsidókat is lehet utálni nyugodtan azert senki nem fog rasszistának bélyegezni. Miért is? Jah hàt ezt ki tudja. Mert az arabok terroristák a zsidók meg állítólag "irányítják" a világot. Tiszta röhej.
2020. okt. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%

17 a zsidó utálat nekem is homály... magyarban pl a feketéket elég nehéz lenne utálni hisz nincs kontaktunk velük kinaiakkal annál inkább meg mondom őszintén az ázsiaiak nagyja nem a jobb fajtából való aki ide jött be!

az a sok sztereotipia sajna igaz sőt még emlékszem hogy a vidéki városban és a megyében jó pár kinai étteremben kutya hust meg macskát szolgáltak fel csirkeként jó pár évvel ezelőtt! így magyarban szintén van alapja ahogy a cigány "gyűlöletnek" is... de meg kell látni hogy van kivétel de ettől még nem lesz mindenki szent...

2020. okt. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Ha valóban èlnek kint rokonaid akkor kérdezd meg őket. Egy német aki fegyelnezetten dolgozik és precízen az persze h lenézi azokat akik lusták. Ez sztem természetes. Igaz, hogy az olasz gazdaság pont emiatt megsem közelíti a németet. Ezzel nem azt mondom, hogy az olaszok csórók, de s németek jelentősen gazdagabbak.

De még mindig nem tudom, hogy úgy a féhér rasszal mi a baj. Lehet, hogy te cigány vagy, ne haragudj ezzel mellélőttem. De sokszor valóban a fehér szólja le a fehért, hogy mekkora egy kizsigerelő unforító rassz.

Amúgy küldjek videót ahol a háttérben megy a feketék egyenlőségéert a tüntetés és a fekete srác mondja h ez tiszta röhej h a tüntetők közt kb nincs is fekete. És, hogy képmutatás az egész. Annak idején ugyanez volt a holokausztal, amikor már a zsidók mondták, hogy mostmár elég ebböl. Nem én találtam ki ezt sem. Kanadában elég sok zsidóval beszélgettem. Sok rasszt ismerek, éltem köztük, nem utálom egyiket sem. De látom, hogy nem keverhetők össze mert más kultúrák. Az meg, hogy kinek mi szimpatikus vagy nem szimpatikus az ő dolga. Amíg a masik fél ennek kúlösen hátrányát nem érzi addig bele sem lehet szólni, mert innentöl a másik szabad véleményét vonod kétségbe. Egyenlőre olyan világban élünk ahol szólás szabadság van (elvileg), és senki nem szabhatja meg a véleményedet. Lehet valakit nem szeretni emiatt, de elítélni nem lehet.

2020. okt. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
nekem igazából tök mindegy hogy fehér ázsiai vagy fekete viszont vannak halmazok ettől még mindig az usában a feketék követik el a legtöbb bűntényt és kevesebben vannak hiszen kisebbség... ugyan úgy igaz hogy 10 cigányból a fele rumlis... ugyan úgy igaz hogy a koreaiak attól még rasszisták és lenézőek pedig aztán nem önerőből tartanak ott ahol...
2020. okt. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!