Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lehet az...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen hatással lehet az emberi evolúcióra, ha végül csillagközi társadalom leszünk?

Figyelt kérdés

Előbb-utóbb meg fog történni, 100, vagy 1000, vagy 10.000 év múlva, ez elkerülhetetlen, az egyetlen akadálya az, ha előbb kihal az emberiség, de mi most vegyük úgy, hogy szerencsések vagyunk és túléltünk.

Vegyünk szemügyre több kolóniát, nemsokára úgyis lesznek emberek a Marson, szóval legyen egy marsi kolónia, meg legyen holdi kolónia (akár több holdon is Jupiter, Szaturnusz körül), meg legyen pár bolygó más csillagrendszerekben. A háttérsugárzás sokkal erősebben fog érni minket, tekintve, hogy gyakran fogunk utazni bolygók között, rengeteg űrbázis lesz, stb... ,ebből pedig mutáció következik, ami lényegében maga az evolúció.

Szóval pár érdekes kérdés, amin lehet rágódni:

- A különböző kolóniákon élő emberek előbb-utóbb fejlődésben eltérnek majd annyira egymástól, hogy már különböző (emberi) alfajként lehessen tekinteni rájuk? Vagy sokkal hosszabb távon (évezredek) akár teljesen különböző fajként?

- Az űrutazások során a sugárzás inkább pozitív, vagy inkább negatív irányba térítené az evolúciót? Értem ezalatt azt, hogy a bekövetkező mutációk célszerűek (adaptálódunk lassacskán az űr környezethez), vagy nem célszerűek (inkább visszafejlődés, mint továbbfejlődés) lesznek?

- Milyen lehet vajon a valóságban egy ilyen csillagközi társadalom hangulati világa, politikai kialakítása a kezdetben? Ahány kolónia, annyi társadalmi berendezkedés, vagy lenne egy központi hatalom, aki alá tartozik mindenki? Persze ez főleg azon múlna szerintem, hogy milyen lenne a kommunikációs technológia.


2019. aug. 9. 18:59
 41/100 anonim ***** válasza:
30%

Ne trollkodj velem légyszíves. Mi köze az md5 checksumnak a többsejtű élet kialakulásához? Annyi, mint az elefántnak a baktériumhoz. Kb semmi.


Természetben előforduló tökéletes DNS védőmechanizmust nem tudsz mutatni, mert teljesen ellenkezik az evolúció mechanizmusával.


Létrehoznál egy mutációálló halhatatlan sejtvonalat...

2019. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 Pombe ***** válasza:
22%

Te: "Egyetértek, az evolúció kifejlesztheti ezt a mechanizmust, csak mint írtad nem reális. Nincs rá szükség"


Majd ha jobb vagy az evolúciónál (csinálj csak egyszerűen egy úszóhártyát egy olyan kutyára, aminek ilyenje nincs), akkor lökd ide a hordószónoklatodat.


Másrészt, ha a genom egyedi lesz, és az emberi replikáció fog létezni, akkor tojik arra az evolúció, hogy te mit tartasz szükségesnek, és mit nem, hanem végezni fogja dolgát.


Te: "DE NEM A SEMMIBŐL jött létre, mint ezt a bullshitet nyomatod."


Te kezdted ezt a baromságot, hogy az antenna esetében csak optimalizált. Pont ugyanazt a süketelted a semmi, meg az evolúció relációjában, mint bármilyen kreacos (az antenna az nem új, mert újdonságról szó sincs itt, ezért öngólt rúgtam...), már bocsika... Csak átvettem a fogalmi köreidet, magyarán lesüllyedtem erre a színvonalra. :)

2019. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 Pombe ***** válasza:
22%

Te: "Természetben előforduló tökéletes DNS védőmechanizmust nem tudsz mutatni, mert teljesen ellenkezik az evolúció mechanizmusával."


Tényleg???


Tudsz te kínodban akkora ... kreálni, hogy csak na....


És ha ott lettél volna abban a földi korszakban, amikor az első kezdetleges agykezdemények megjelentek, akkor mint roppant körültekintő megfigyelő közölted volna, hogy ennél fejlettebb agyat az evolúció már nem tud létrehozni, mert most éppen olyan van amilyen???


Mondd! Fontos neked magad agyonégetni? :D

2019. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
30%

1. Az antenna nem a semmiből jött létre, hanem az ember találta fel évtizedekkel ezelőtt.

2. Az evol algoritmussal kioptimalizálták és létrejött egy krix-krax szuperoptimális antenna

3. A természetben nem létezik RF kommunikációs antenna


Vonatkozik ez a lézerre, az atomenergiára és a fúziós energiára is.


Erre érdekes módon nem reagálsz. Bizonyos területeken, jobb, gyorsabb, hatékonyabb az emberi agy, hiszen az a magasszintű asszociációknak hála céltudatosan kifejleszthet valóban "nulláról" találmányokat. Az evolúció soha nem fogja érteni a fizika törvényeit, a magassabrendű célokat... csak random mutálgat, és a fitness alapján válogat.


...de ez nem egy verseny, csak ne mondjuk már hogy az evolúció mindenben lekörözi az emberi agyat. Az emberi agy pont azért zseniális, mert áthágja ezeket az egyszerű törvényeket.

2019. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 Pombe ***** válasza:
22%

Te: "...Azért arra is kíváncsi volnék, hogy evolúció mennyi idő alatt hoz létre egy 100000 Wattos Ti:Sa femtosecundumos lézert"


Mi ezzel a problémád?


Olyan környezet építesz, ahol van egy primitív egység, ami primitív lézert tud előállítani, és annak tükrében kap fitnesz pontokat, ha egyre olyanabbul viselkednek az utódai... stbstb


Mondjuk ha tudnám, hogy pontosan miről beszélsz, könnyebben tudnék segíteni a fantáziádon, amit egyébként csak a makacsságod bénít meg, semmi más.


Ha mindezt egy iszonyú gyors virtuális környezetben hozod létre, akkor mondjuk egy óra alatt megkapod a végeredményt. De tudod mit! Én el tudok a jövőben olyan gépet is képzelni, ami egy perc alatt lemodellezi az évmilliók eseményeit... :D

2019. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 Pombe ***** válasza:
22%

Te: "Vonatkozik ez a lézerre, az atomenergiára és a fúziós energiára is."


Ha nem lenne a természetben, akkor nekünk se lenne...


Nem értem miről beszélsz!!!


A Földi evolúciónak nincs rá szüksége! Ez az igaz egyedül...


Honnan veszed, hogy lehetetlen kialakulni olyan lényeknek, amik lézert használnak más környezetekben???


Mit nem tudsz megérteni azon, hogy bármire de bármi evolválni fog, ha képes variálódni, replikálódni, és van irányító közeg, ami szelektál?


Ha szimulációdba beleraksz egy olyan egységet a keletkező csillagba, ami az előbbieket le tudja bonyolítani, akkor a csillag fúzióval fog működni, és evolúciósan fog szaporodni és fejlődni.... kész!


Mi ezen a bonyolult????

2019. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a visszataszító stílusodból kezd elegem lenni, nem süllyedek le a messzemenő személyeskedő hangnemedhez.

Így magadra hagylak a sárban lassan.


Viszont kanyarodjunk vissza az eredeti témához, mert senki nem kíváncsi erre a félrebeszélésre:


A kijelentéseim:


1. A természetes emberi evolúció - amennyiben kifejlesztik és használják a hibajavítást - ABBAN a populációban megszűnik, mivel az evolúció alapfeltétele a folyamatos random mutáció és fitness.


2. Ettől függetlenül maradhatnak olyan populációk, amelyek természetes úton evolválódnak, ezt becsülni sem lehet... elképzelhetetlen mi fog történni 100-1000-10000 éven belül. Kibernetikus test és augmentációk, génmódosítás szinte biztosan elterjedt lesz, a jelen idegi interfész és biohacking technológiákból következően... Ez már a transzhumanizmus témaköre.


3. Ebből következően ADOTT populációban a környezeti fitness megszűnik. Ugyanis megfelelő gépekkel és GM-el nincsen fitness sem. A külső módosításának hála pedig a szaporodási előny sem triviális. Már ha egyáltalán a jövő embere ivarosan fog szaporodni.Erre sincsen semmiféle becslés...


4. Gyakorlatban semmi nem gátolja az embert, hogy a designer babákat mesterséges rekombinációval hozzák létre, mondjuk egy 1000 fős űrhajón, természetesen a mutációk teljes szűrésével.


Kérdem én, ahol megszűnik a mutáció, megszűnik a szelekció... van értelme tovább emberi evolúcióról beszélni?


Ez volt az alapvetés... Annyit hozzátéve, hogy természetesen maradhatnak naturál emberi populációk, akár az őserdők mélyén, akár gettókban. Viszont elgondolkoztató, hogy egy csúcsfejlett 1000 fős kolonizáló űrhajón vajon melyik embercsoport lesz jelen?

2019. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
100%

#46, Idézd hol írtam, hogy nem jöhet létre egy TW energiájú Ti:Sa lézer, vagy a LIGO állomás evolúció által.


Cáfolhatatlanul azt írtam, hogy ezt az ember hozta létre önerőből, kreatív úton.


BIOLÓGIAI rendszerek evolúciójáról beszélünk továbbra is.

Bár nehezen tudom elképzelni, hogy létrejön bármilyen fitness hatására is mondjuk a Hubble űrteleszkóp, de ha létre is jön, nem 8 nap alatt egy kémcsőben történik... az ember viszont képes volt erre evolúciós skálán mérve egy attoszekundum alatt... akkor ne mondjuk már, hogy az evolúció az ISTEN. Hívő vagy te is, rögeszmés hívő sajnos. Ilyen emberrel pedig nincs értelme vitázni.

2019. aug. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Egy a lényeg, hogy a jelenlegi ütemben fejlődő számítási kapacitással sincsen semmilyen realitása mondjuk egy embrió fejlődésének szimulációjára."


De a @KÉRDEZŐ CSILLAGKÖZI KOROKRÓL BESZÉL, TEHÁT NEKED IS ODA KÉNE MÁR HELYEZNI A SAJÁT MAGAD ÁLTAL LENÉZETT FANTÁZIÁDAT! - megjegyzem, te ott fojtod meg a fantáziád, amelyik topikban éppen arra lenne szükséged.


:)

2019. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 Pombe ***** válasza:
53%

Te: "Cáfolhatatlanul azt írtam, hogy ezt az ember hozta létre önerőből, kreatív úton."


Ki nem tojik rá? Már bocs...


Antennát sokkal egyszerűbb létrehozni, mint egy többsejtes autonóm módon szaporodó "lényt".


Sőt! Egy kutya lábujjai közé is sokkal nagyobb kihívás úszóhártyát építeni.


Kit érdekel, hogy az ember a saját céljaira mi olyat hozott össze, amit a földi biológiai evolúció nem?


Azért mert egy civilizációban nem mutatkozott szükség az írásra/olvasásra, onnantól kezdve kijelenthetjük, hogy az ottani emberek sose tudtak volna megtanulni írni, olvasni?


[link]


Nem is olyan régebben ezekről tudtunk bármit is? Nem! Sőt, elképzelhetetlennek tartottuk: "...közvetlenül győzi le az urán mérgező hatását: bekebelezi a nehézfémet és energiát nyer belőle anyagcseréje folyamán."


Ha ezt írtad volna lehetetlenségként néhány évtizede, akkor most a cikk hatására másképp néznél az evolúció "mindenhatóságára"?


Komolyan azt látod megoldásnak, hogy felsorolod azokat az emberi vívmányokat, amikre a földi biológiai evolúciónak egyszerűen nem volt szüksége? És ha holnap kiderül, hogy van lézerhasználó lény? Annak ellenére, hogy nem tudod elképzelni?


Tényleg te ezt tudományos vitának tartod?


Mert én nem, és ezzel ezt a terméketlen vitát részemről befejezettnek nyilvánítom...

2019. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!