Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lehet az...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen hatással lehet az emberi evolúcióra, ha végül csillagközi társadalom leszünk?

Figyelt kérdés

Előbb-utóbb meg fog történni, 100, vagy 1000, vagy 10.000 év múlva, ez elkerülhetetlen, az egyetlen akadálya az, ha előbb kihal az emberiség, de mi most vegyük úgy, hogy szerencsések vagyunk és túléltünk.

Vegyünk szemügyre több kolóniát, nemsokára úgyis lesznek emberek a Marson, szóval legyen egy marsi kolónia, meg legyen holdi kolónia (akár több holdon is Jupiter, Szaturnusz körül), meg legyen pár bolygó más csillagrendszerekben. A háttérsugárzás sokkal erősebben fog érni minket, tekintve, hogy gyakran fogunk utazni bolygók között, rengeteg űrbázis lesz, stb... ,ebből pedig mutáció következik, ami lényegében maga az evolúció.

Szóval pár érdekes kérdés, amin lehet rágódni:

- A különböző kolóniákon élő emberek előbb-utóbb fejlődésben eltérnek majd annyira egymástól, hogy már különböző (emberi) alfajként lehessen tekinteni rájuk? Vagy sokkal hosszabb távon (évezredek) akár teljesen különböző fajként?

- Az űrutazások során a sugárzás inkább pozitív, vagy inkább negatív irányba térítené az evolúciót? Értem ezalatt azt, hogy a bekövetkező mutációk célszerűek (adaptálódunk lassacskán az űr környezethez), vagy nem célszerűek (inkább visszafejlődés, mint továbbfejlődés) lesznek?

- Milyen lehet vajon a valóságban egy ilyen csillagközi társadalom hangulati világa, politikai kialakítása a kezdetben? Ahány kolónia, annyi társadalmi berendezkedés, vagy lenne egy központi hatalom, aki alá tartozik mindenki? Persze ez főleg azon múlna szerintem, hogy milyen lenne a kommunikációs technológia.


2019. aug. 9. 18:59
 51/100 anonim ***** válasza:
30%

Olvasd el az eredeti kérdést:.


"szóval legyen egy marsi kolónia, meg legyen holdi kolónia (akár több holdon is Jupiter, Szaturnusz körül), meg legyen pár bolygó más csillagrendszerekben."


Ez jellemzően egy korai csillagközi felfedező stádium. Évszámot nem írok, de semmiképp nem a távoli jövő. Pár száz fős, lassú kolonizálóhajók maximum. Mondjuk az Avatar vagy Alien filmek technológiai fejlettsége...


Nem sci-fi civilizációra kell gondolni első körben.


Másrészt ha el kéne engednem a fantáziámat - mivel a kibernetikus test realitás 50 éven belül a technika állása szerint. (20 éven belül főemlős)... akkor 1000 éves skálán elképzelhetetlen hová jut az emberiség.


Becslésem szerint már nem is beszélhetünk emberi fajról akkorra, hanem egy kibernetikus organizmusról, némi biológiai anyaggal. Az emberiség nagyrésze ezt fogja választani, nem a sérülékeny hústestet.

2019. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/100 Pombe ***** válasza:
22%

Hááát, csak nem tudom megállni.... végül.


Te "Kérdem én, ahol megszűnik a mutáció, megszűnik a szelekció... van értelme tovább emberi evolúcióról beszélni?"


Kérdem én, hogy ha egyedire készül az ember, akkor létrejöhet ilyen állapot?


Háááát nem!


Ha az ember továbbra is hagyományos módon szaporodik, és minden ember egyedi lesz, akkor egyszerűen lehetetlen az evolválás kikerülése, és ha az ember mindig is azt fogja látni, hogy az evolúció ügyesebben hoz létre újat, vagy megoldást a problémájára, mint ő (ami lehetetlen, hogy ne így legyen néhány nagyon nehéz helyzetben) akkor esze ágában se lesz erről a lehetőségről lemondani, vagyis nem fog egyen-genomot építeni, és mindig hagy helyet az evolúciónak.


Másrészt te mindig csak egy környezetre koncentrálsz, holott a csillagközi emberek töménytelen előre ki nem számítható közegbe fognak kerülni, és ha egyediek lesznek, akkor 1000 millió százalék, hogy lesz közöttük olyan, ami valamilyen környezeti hatásra előnyösebben fog reagálni, és utána ezt az egyedet fogják szaporítani, vagyis máris lesz replikáció, variáció és szelekció, és a megoldáshoz nem kell gondolkozni, hanem a helyzet azonnal tálalja a legalább kezdetleges genetikai, vagy akármilyen biológia megoldást.

2019. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/100 anonim ***** válasza:
30%

Torokszorító ahogy egy tudományos vitának álcázott személyeskedés idehányásban kiforgatod a szavaimat.


Az állításom akkor is és most is az volt, hogy IDŐBEN tönkreveri az evolúciót az emberi agy bizonyos folyamatoknál.


Ha te komolyan azt hiszed, hogy random mutációkkal sec-pec kialakul egy lézer mondjuk, akkor egyszerűen hazudsz. Hazudsz mert te is tisztában vagy az evolúciós folyamatok sebességével egy ilyen komplex szerkezet esetén.


Mert az egész evol.alg nehézsége is ebben rejlik. Bizonyos folyamatoknál verhetetlen... ám nem csodaszer, mivel a fittness kitalálása elképesztően bonyolult lehet. A természetben egy sokmillió év "próbálgatás".


Komplexitásban a Hubble űrteleszkóp olyan szint már, amihez - természetesen nem lehetetlen - de rettentő bonyolult megtalálni a drive-ot és a fittnesst.

2019. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/100 anonim ***** válasza:

Te a teljes emberiség nevében beszélsz röhejes módon...


Mikor az egész orvostudomány a hibák kijavítására koncentrál.

...


De tegyél fel itt egy kérdés: Vajon hány anyuka és apuka választaná a tökéletes DNS replikációt és hibák kijavítását?


Utoljára, századszorra leírom, hogyha csak rekombináció van, ugyan úgy fenntartható a genetikai diverzitás a teljes "poolban". Nem érted meg, hogy NEM egyenbabák lesznek.


Csak a mutációkat kapcsolnánk ki, ami a klasszikus evolúció alapja.


Apu és anyu nem akar uszonyt a gyerekének... és ezt sok házaspár vallja.

2019. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Ha te komolyan azt hiszed, hogy random mutációkkal sec-pec kialakul egy lézer mondjuk, akkor egyszerűen hazudsz. "


Semmi ilyesmit nem állítottam. Azt mondtam, hogy a számítási kapacitás a gépekben folyamatosan nő, tehát akár évmilliók eltelését is tudja modellezni egy virtuális világ, mondjuk egy óra alatt.


A torokszorító az, hogy én példák tömkelegével mutattam rá, hogy erős szelekciós nyomásra, bizonyos evolúciós események nem hogy millió évek alatt, de akár hónapok, vagy hetek alatt is lejátszódnak, amikhez a Földtörténet idejében több százezer, vagy akár millió évek alatt lejátszódtak.


Persze, hogy személyeskedtem, csak hogy én közben ellenőrizhető állításokra hivatkoztam, forrásokra, és levezetésekre, te meg semmire, csak szajkóztad, hogy űrállomást, meg hasonló marhaságokat nem fog létrehozni az evolúció, meg valamilyen okból képtelen voltál átlátni azt, hogy egy olyan természeti jelenségnek, mint az evolúció, rendelkezésére áll az egész Föld energiaforrása, és minden időpillanatban próbálkozhat bármilyen általunk nem ismert fizikai, kémiai jelenséggel is, és teszi ezt egy időpillanatban milliárdszor is, hiszen csillagászati léptékben áll rendelkezésére a variáció nagysága, na az nyilvánvalóan emberi tudással utol nem érhető soha, de soha.


Fogalmam sincs arról, hogy most egyedinek képzelted az embereket a jövőben, vagy sem, és ha nem, akkor hogy tudod egyáltalán elképzelni mindezt evolúció nélkül?


Össze vissza hablatyoltál, kibogozhatatlan álláspontokat képviseltél, és mindig szajkóztad, hogy ahol nincs mutáció...


Igen, ahol nincs mutáció, ott nincs evolúció se, de hogy mi okán állna össze ilyen helyzet egy bolygókat meghódító közösségnél, arra nem tudtál semmi ésszerűt összeszedni, helyette belezsúfoltad az egész emberiséget egy űrhajóba... :D


A jelenlegi tények cáfolhatatlanul bizonyítják, hogy kutyaütők vagyunk lényszerkesztésben az evolúció mellett, akkor te mi alapján állítod, hogy tuti lehagyjuk, amikor még egy antennamódosításban is lekőröz minket az evolúció??? És még ezt az egyszerű tézist se tudtad megmagyarázni, helyette elkezdtél köntörfalazni a semmi meg az evolúció téziseiddel, meg hogy az antennát nem az evolúció találta ki.


Ha mutattam volna "elejétől" kezdődő antennát gyártó evolúciós folyamatot, akkor meg kitaláltad volna, hogy, jó, de amihez kell az antenna, azt nem az evolúció találta ki. Tiszta kreacos tempó ez, semmi több.


Amit te itt produkáltál, annak semmi de semmi köze a tudományos vitához, hanem az egy az ideológiájába belemerevedett ember nyögvenyelős kínlódásának a lenyomata lett.

2019. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/100 Pombe ***** válasza:
22%
Ja, és ott van a rekombináció, amit még most se tudom, hogy minek tartasz, de ha az van és semmi más, már akkor is van evolúció, és ezt se voltál képes értőn kezelni, vagy mit tudom én már miket hordtál itt össze-vissza.
2019. aug. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Komplexitásban a Hubble űrteleszkóp olyan szint már, amihez - természetesen nem lehetetlen - de rettentő bonyolult megtalálni a drive-ot és a fittnesst."


Mi a franc köze van ennek ahhoz, hogy az ember fog -e a jövőben evolválni??? És a @Kérdező kérdéséhez???


:(((

2019. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/100 Pombe ***** válasza:
22%

Kész röhej!


Iszonyatos lendülettel folyik az ember evolúciója, én erre megerősítést hozok, dacára az emberi genetikai orvosi beavatkozásoknak, sőt, a cikk leírja, hogy mintha új genetikai korszak nyitánya lenne ez, de vitapartnerem nyomja a minden állítását halomra döntő mai tényekkel szemben az égvilágon semmiféle általa elképzelt tendenciát alá nem támasztó víziókról a meglátásait, ami mindössze azon az egy elképzelésen nyugszik, hogy szerinte mi sokkal de sokkal jobbak leszünk az evolúciónál majd idővel, miközben tök mindegy, hogy általunk milyen ismert, vagy csak részben ismert környezetekben kell elszaporodnunk...(ráadásul a max. mindig csak a részben megismerhetőség lesz)


Baromi tudományos ez a vita... :DDD

2019. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/100 Pombe ***** válasza:
22%

Te: "Csak a mutációkat kapcsolnánk ki, ami a klasszikus evolúció alapja."


Mi ez a baromság, hogy klasszikus??? Az evolúció akkor van, ha az élővilág változik, és bármi okozza is ezt természetes módon (ha csak részben is), akkor ott evolúció történik!



Te: "Apu és anyu nem akar uszonyt a gyerekének... és ezt sok házaspár vallja."


Mert nem egy olyan bolygón élnek, ahol az egész felszínt víz borítja! Majd ha anyuka apuka látja, hogy más gyereke jobban érvényesül uszonnyal, netán igazán ettől válik életképessé, akkor majd ők is azt akarják a gyereküknek... Mérget vehetsz rá! :)

2019. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/100 anonim ***** válasza:
30%

Te hívőként isteníted az evolúciót. Vagy 10x leírtad, hogy mindenben megalázóan veri az emberi elmét. Több példán keresztül megmutattam, hogy bár sokmindenben igaz...de sok folyamatban a ráció alapú emberi megközelítés hatékonyabb. Hiába magasztalod fel az evolúciós algoritmusokat attól még ez így van.


Abban kiegyezhetünk - mivel mindenhol gyakorlatban (főleg a biológiában a protein engineeringben) a kettőt vegyítve használják. Tudatosan rakják össze egy magasabb rendű egységgé az evolúció által fejlesztett darabokat. Így hatékony és célravezető az egész folyamat.


...de ezt az egész témát hagyjuk, te hoztad fel és semmi köze az emberi evolúcióhoz. Egyáltalán nincs logika abban, hogy idekeverted. (ezt már írtam is)


...


A rekombináció, mint írtam egy természetes diverzitást fenntartó folyamat. Sehol egy szóval nem írtam, hogy ez ne jelentene változást. Hiszen megeshet, hogy a nagykezűek vonzóbbnak találják egymást, így kialakul egy nagykezű "törzs". Bár a mesterséges rekombináció amit mindig hozzátettem, ezt felülírja. Nyilván valamilyen szinten nevezhető evolúciónak.


Viszont ha a rendszerből kiveszed a mutációkat, úgy - szerintem - maga az emberi faj jellege szerint stabilizálódik. Nehezen tudom elképzelni, hogy csak rekombinációval (nemesítés nélkül) kialakuljék egy uszóhártya... de ezt egyikőnk sem tudja igazán, mivel mutáció mindig is volt a rendszerben.


Márpedig számtalan érvet felhoztam miért fogja kiiktatni a jövő embere a mutációkat:


1. Apát és anyát csak egy dolog érdekli: ne legyen sem negatív, sem semleges, sem pozitív mutációja a babájának. Hótra leszarja, hogy 10 generáció után úszóhártya előnyösebb lenne, vagy populációs szinten alkalmazkodni kellene.


2. A mutációk random, kiszámíthatatlan események. Ha a genom már ismert, a fene se fog kockáztatni, negatív mutációkkal.


3. A saját genom alapján könnyen helyreállíthatóak az ivarsejtekben a mutációk... a rekombináció már csak megkeveri az ismert lapokat. 2019-es technikával is akár.


4. A kérdésben említett kozmikus sugárzás ellen védekezni kell.

...

Végtére pedig a gépesítés mellett semmi nem indokolja az emberi evolúció "fejlesztő" irányát.


Eleve ha meghagyunk minden mutációt, sincs igazi fitness. Gondolj bele: Egy vízbolygón ahol az úszás előnyös, miért alakulna ki úszóhártya?


1. Szelekció nincs, hiszen bármikor feltehetsz egy műuszonyt. Ezzel kilőve a fitness.

2. Ráadásul nem is vonzó az az úszócsökevény, tehát nem is terjedne el valószínűleg.


...

Ez csak egy példa.


Vegyük az oxigenáltságot. Magashegyi emberek nyilván alkalmazkodtak a Himalájához... de vegyük ezt a jövőben, ahol génmódosítás és gépesítés van egy alacsony oxigenált bolygón?


Szerinted pár generáció alatt akkora előnybe kerülnek a sokkal több oxigént magukba gyűjtő emberek? A párválasztásnál ez szempont lesz?


Csak arra próbálok rávilágítani, hogy gyökeresen különbözik a technokrata ember "evolúciója" attól amit mondjuk egy tóban halaknál megszoktunk. Teljesen más elvek alapján működik, amint közbeszól a technológia és a biotechnológia.


Inkább nevezném akkor már gépesített evolúciónak.

2019. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!