Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lehet az...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen hatással lehet az emberi evolúcióra, ha végül csillagközi társadalom leszünk?

Figyelt kérdés

Előbb-utóbb meg fog történni, 100, vagy 1000, vagy 10.000 év múlva, ez elkerülhetetlen, az egyetlen akadálya az, ha előbb kihal az emberiség, de mi most vegyük úgy, hogy szerencsések vagyunk és túléltünk.

Vegyünk szemügyre több kolóniát, nemsokára úgyis lesznek emberek a Marson, szóval legyen egy marsi kolónia, meg legyen holdi kolónia (akár több holdon is Jupiter, Szaturnusz körül), meg legyen pár bolygó más csillagrendszerekben. A háttérsugárzás sokkal erősebben fog érni minket, tekintve, hogy gyakran fogunk utazni bolygók között, rengeteg űrbázis lesz, stb... ,ebből pedig mutáció következik, ami lényegében maga az evolúció.

Szóval pár érdekes kérdés, amin lehet rágódni:

- A különböző kolóniákon élő emberek előbb-utóbb fejlődésben eltérnek majd annyira egymástól, hogy már különböző (emberi) alfajként lehessen tekinteni rájuk? Vagy sokkal hosszabb távon (évezredek) akár teljesen különböző fajként?

- Az űrutazások során a sugárzás inkább pozitív, vagy inkább negatív irányba térítené az evolúciót? Értem ezalatt azt, hogy a bekövetkező mutációk célszerűek (adaptálódunk lassacskán az űr környezethez), vagy nem célszerűek (inkább visszafejlődés, mint továbbfejlődés) lesznek?

- Milyen lehet vajon a valóságban egy ilyen csillagközi társadalom hangulati világa, politikai kialakítása a kezdetben? Ahány kolónia, annyi társadalmi berendezkedés, vagy lenne egy központi hatalom, aki alá tartozik mindenki? Persze ez főleg azon múlna szerintem, hogy milyen lenne a kommunikációs technológia.


2019. aug. 9. 18:59
 61/100 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként sejtésem szerint ezt az internetes fotelproli stílust gondolom élőben szemtől szembeni vitánál, mondjuk egy sör mellett nem mernéd megengedni.


Különben párszor már a szilánkosra tört maxillád az agytörzsedből lógna ki :D

...

Kár egyébként, mert ez a téma sokkal érdekesebb, mint hogy ezzel a paraszt agresszív kismalac stílussal tönkreverd.


El is köszönnék, nagy tapasztalat hogy a disznóólban nem érdemes megmártózni a sárban.

2019. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Több példán keresztül megmutattam, hogy bár sokmindenben igaz...de sok folyamatban a ráció alapú emberi megközelítés hatékonyabb. "


Te semmi ilyesmit nem bizonyítottál. Antennát is az ember tud építeni, és semmi szüksége a legtöbb esetben olyan hiper-szuper antennára, mint amit az evolúció épített, így nem is fog a körülményes, nagy anyagigényű és hosszadalmas evolúciós folyamatokba bonyolódni. Ám ha a szükség úgy hozza...


Egy hatéves könnyedén belátná, hogy akármilyen emberi terméket evolválásra képessé teszünk, akkor 100%, hogy idővel jobbá tudja módosítani az evolúciós algoritmus, mint amit az ember készített, hiszen véletlenszerűen módosulnak a variációk, és az adott környezetben előbb vagy utóbb kell létrejönnie egy olyan verziónak, ami nagyobb hatékonyságot teremt az emberi változatnál, és a változatok száma exponenciálisan nő, vagyis gyorsul az evolválás egy megfelelő szelekciós nyomás mellett.


Én nem hitelvet vallok, hanem ez egy színtiszta egyszerű matematikai igazság, amit te képtelen vagy felfogni, pedig pofonegyszerű tézis, amit ha nem makacskodnál annyira, magad is belátnál.


Nincs több mondanivalóm egy olyan embernek, aki az evolúció legegyszerűbb alaptéziseit se érti, vagy a fanatikus hitében ázva nem hajlandó megérteni azt, amit egy közepesen értelmes 10-enéves is felfogna és megértene, és helyette a másik vádolja hitkövetéssel, csak azért, mert egy pofonegyszerű tézist képtelen felfogni, vagy makacsságból, vagy a franc tudja miért...


Nem is olvaslak tovább... Aki még az alapokat se érti, az csak rossz úton járhat.


Pá...

2019. aug. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/100 anonim ***** válasza:
30%
Mármint ezzel arra céloztam, hogy élőben biztos kulturáltan vitázol, csak az interneten engeded meg ezt a stílust. Ugyanis ha valaki élőben ilyen, annak dematerializálódik pár fog a szájából az idők során..., vagy a gonádjai találkoznak a vitapartner cipőorrával... ezzel evolúciós zsákutcát eredményezve :)
2019. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Mármint ezzel arra céloztam, hogy élőben biztos kulturáltan vitázol, csak az interneten engeded meg ezt a stílust."


Teljesen igazad van, de ez mit sem változtat azon a tényen (még ha ki is rúgod az összes fogamat), hogy valamilyen okból direkt tetteted a hülyét.


Kezdetben teljesen normális hangot ütöttem meg, de aki olyan, mint te, hogy semmibe veszi a vitapartnere érveit, forrásanyagait, az pontosan megérdemli szerintem azt a hangnemet, amit élőben valóban nem produkálnék vele szemben.


Ha gondolod, akkor tisztára moshatod magad ezzel magad előtt, de hát a higiénia biztosításának ilyen módja egyúttal gusztus dolga is... :)

2019. aug. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 anonim ***** válasza:
30%

Az antennás dolognál szerintem teljesen elbeszéltünk egymás mellett.


Az emberiség megépíti az első antennát 1888-ban, 1900-1940 között pedig a rádiót, azaz RF tartományban történő kommunikációt, céltudatosan, ráció alapon.


Nem kétlem, hogy az evolúció is képes erre, megfelelő környezetben... mondjuk egy elektromos angolnaszerű lény csápjában kialakul egy ilyen...de mi az evolúciós szinten az a 40-50 év? Semmi.


Egyértelműen a humán elme a győztes.


Mindvégig a természet biológiai evolúciójáról beszéltem, amit te szépen összemostál az algoritmusokkal, digitális evolúcióval meg egyéb ködös fogalmakkal.


Ugyanis a természetben a biológiai rendszerekben létezik csak evolúció, ahol van kód is és mutáció.


(...de ne keverjük már ide azt amikor egy humán agy kitalál és variál különböző fittingeket és létrejön egy Hubble-űrteleszkóp.)

2019. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/100 Pombe ***** válasza:
22%

Mellesleg...


Te: "Ha te komolyan azt hiszed, hogy random mutációkkal sec-pec kialakul egy lézer mondjuk, akkor egyszerűen hazudsz. Hazudsz mert te is tisztában vagy az evolúciós folyamatok sebességével egy ilyen komplex szerkezet esetén."


Ha valaki élőben ilyen általam sosem elhangzott szavakat adna a számba a vita során, akkor nekem is ingerenciám támadna arra, hogy elgondolkozzak a cipő és a fogsor drámai találkozásának lehetőségein, de megnyugtathatlak, ekkor se tenném. :)

2019. aug. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Az emberiség megépíti az első antennát 1888-ban, 1900-1940 között pedig a rádiót, azaz RF tartományban történő kommunikációt, céltudatosan, ráció alapon."


Bocsika, de te tényleg hülye vagy. :)

2019. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/100 anonim ***** válasza:
100%

Miért is?

Látod megint személyeskedsz...


"The first antennas were built in 1888 by German physicist Heinrich Hertz in his pioneering experiments to prove the existence of waves predicted by the electromagnetic theory of James Clerk Maxwell. Hertz placed dipole antennas at the focal point of parabolic reflectors for both transmitting and receiving.[2] Starting in 1895, Guglielmo Marconi began development of antennas practical for long-distance, wireless telegraphy, for which he received a Nobel Prize.[3]"


"Marconi 1901-ben sikeresen bemutatta a rádióhullámok vezeték nélküli sugárzását, 1909-ben fizikai Nobel-díjat kapott."


Amerikai és angol tudósok 1920-ra kidolgozták a mai rádiók elvén alapuló készüléket, amely emberi hang, és zene továbbítására is alkalmas volt. Az első kereskedelmi rádióadó, a KDKA 1920-ban, a Pennsylvania állambeli Pittsburgh-ben kezdte meg működését. Az RCA 1929-ben kezdte meg rendszeres műsorszolgáltatását"


... Gondolom tudsz olvasni és láthattad, hogy egy tartományt írtam, nem konkrét évet.

2019. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 anonim ***** válasza:
70%

...de én meg mondhatnám, hogy dugd fel a krix-krax antennádat, amiért lehülyéztél


[link]


Fájna :D

2019. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/100 anonim ***** válasza:
30%

Erre még reagálok:


"Az evolválás baromira nem lassú, csak a látványos másság kialakulása az, ami lassú."


"Iszonyatos lendülettel folyik az ember evolúciója, én erre megerősítést hozok, dacára az emberi genetikai orvosi beavatkozásoknak,"


...

Az ember generációváltása miatt relatíve lassan történik az evolúciója amúgy. Hiába a mutációs ráta növekedése, csak és kizárólag a generációváltástól függ az evolúció "sebessége" . Nyilván egy teknőshöz képest ez gyors, de egy egérhez vagy bacihoz képest lassú. Az utóbbi 10-15000 év alatt a Homo Sapiens azért nem változott olyan jelentősen.


Márpedig technológiai fejlődés szintjén amúgy 1000 év is rettentő sok, nem hogy 10000...


A lassú generációváltások miatt hiába mondod, de az erős szelekciós nyomás (ami egyértelműen nincs egy modern technokrata civilizációban, mert megoldjuk gépekkel) sem okoz túl nagy változást. Egy uszony vagy kopoltyú kialakulása vajon hány évezredet venne igénybe, úgy hogy gyakorlatilag nincs szelekciós nyomás?


10000? 100000? Egymillió?

2019. aug. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!