Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hatással lehet az...

LeonScottKennedy kérdése:

Milyen hatással lehet az emberi evolúcióra, ha végül csillagközi társadalom leszünk?

Figyelt kérdés

Előbb-utóbb meg fog történni, 100, vagy 1000, vagy 10.000 év múlva, ez elkerülhetetlen, az egyetlen akadálya az, ha előbb kihal az emberiség, de mi most vegyük úgy, hogy szerencsések vagyunk és túléltünk.

Vegyünk szemügyre több kolóniát, nemsokára úgyis lesznek emberek a Marson, szóval legyen egy marsi kolónia, meg legyen holdi kolónia (akár több holdon is Jupiter, Szaturnusz körül), meg legyen pár bolygó más csillagrendszerekben. A háttérsugárzás sokkal erősebben fog érni minket, tekintve, hogy gyakran fogunk utazni bolygók között, rengeteg űrbázis lesz, stb... ,ebből pedig mutáció következik, ami lényegében maga az evolúció.

Szóval pár érdekes kérdés, amin lehet rágódni:

- A különböző kolóniákon élő emberek előbb-utóbb fejlődésben eltérnek majd annyira egymástól, hogy már különböző (emberi) alfajként lehessen tekinteni rájuk? Vagy sokkal hosszabb távon (évezredek) akár teljesen különböző fajként?

- Az űrutazások során a sugárzás inkább pozitív, vagy inkább negatív irányba térítené az evolúciót? Értem ezalatt azt, hogy a bekövetkező mutációk célszerűek (adaptálódunk lassacskán az űr környezethez), vagy nem célszerűek (inkább visszafejlődés, mint továbbfejlődés) lesznek?

- Milyen lehet vajon a valóságban egy ilyen csillagközi társadalom hangulati világa, politikai kialakítása a kezdetben? Ahány kolónia, annyi társadalmi berendezkedés, vagy lenne egy központi hatalom, aki alá tartozik mindenki? Persze ez főleg azon múlna szerintem, hogy milyen lenne a kommunikációs technológia.


2019. aug. 9. 18:59
 81/100 anonim ***** válasza:
22%

Amiért a rádió felfedezése miatt lehülyéztél, teljesen indokolatlanul (esetleg a te műveletlenséged miatt?) - azért pedig befejeztem a veled való beszélgetést.


Sajnálom, hogy ilyen primitív ember vagy.

2019. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 Pombe ***** válasza:
53%

Te: "Olvasd el újra, azt írtam hogyha ezt a bicskanyitogató stílust megengednéd élőben, akkor biztosan kaptál volna már nem egy taslit az életed során."


Milyen bicskanyitogató stílus???


Mutasd már be! Ha én vettem a fáradtságot, hogy visszanézzek az állításaimat alátámasztandó, akkor ha vádaskodsz, te is igazolj!


Nem szégyelled magad ilyenkor?


Egyszerűen érezted, hogy nem teljesen helytállóak az érveid, és lenne mit elgondolkodni az enyémeken is, de erre nem voltál hajlandó, hanem inkább elkezdtél vádaskodni helyette, meg légből kapott hazugságokkal bombázni.


De ha nem így volt, akkor muti már, hogy hol viselkedtem egy tudományos vitához méltatlanul az első minden alapot nélkülöző bullshitezésedig?


Mutatok neked egy referenciaanyagot arra, amikor Borhidi elkezdte támadni az evolúciót, és erre hárman is reagáltak a Magyar Tudományos Akadémia folyóiratában.


1. [link]

pl.: " A szöveg elemzésével sem jutunk messzire, mert vagy nem árulja el alternatív elképzelésének lényegét, vagy olyasmivel vitatkozik, amit senki sem állít."


Ugye milyen bicskanyitogató? Pedig nem az, csak az író ezt gondolja tényleg Borhidi írásáról, és ez csak a nyitány... Később élcelődik, kimosolyogja Borhidit...


2. [link]

"Borhidi professzor példák hosszú sorával illusztrálja, hogy még mindig nem érti teljes mértékben az evolúciót. A „véletlen” evolúciós szerepének ilyen mértékű félreértését eddig csak aluljárókban osztogatott szórólapokon vagy kreácionista irományokban láthattuk"


Fúúúú, de bicskanyitogató ez is, nemde? Hogy-hogy ezeket eddig senki se vágta pofán?


3. [link]

"Ez a megállapítás alapvetően téves, és ellentmond a geológia és paleontológia korábbi és legfrissebb ismereteinek egyaránt."


Egyszóval te vagy nem vettél még részt ilyen jellegű szakmai vitában, vagy betegesen mimóza vagy, de ezt a problémádat ne rám vetítsd ki.


És akkor ismét felkérlek arra, hogy mutasd be az ennél még bicskanyitogatóbb megjegyzéseimet a te első sértő bullshitezésedig, ha már vádaskodtál!


Csak nem megint teljesen alaptalanul?


Miért is nem csodálkoznék ezen?

2019. aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 Pombe ***** válasza:
22%

Én vagyok a primitív, nem te???


Tőled: "Egyszerű eseteknél, moduláris robotoknál, fehérjéknél, Minecraft kockáknál, neurhálóknál, jól formalizálható struktúráknál tényleg zseniális megoldásokat ad az evol.algoritmus.

Viszont lássuk be, ezek egyáltalán nem komplex dolgok önmagában.

Az élő szervezetek komplexitása emberi elme számára felfoghatatlan bonyolultságú fitness alapján alakult ki sokszoros iterációk és évmilliók alatt. Ezt szimulálni jelenleg scifi és a távoli jövő."


De a te felvetésed is távoli jövő, és akkor ugyanolyan ugyanolyan sci-fi. Ráadásul elismerted, hogy nyilvánvalóan van arra lehetőség a mai realitás tükrében pont ugyanolyan mértékben az evolúció szimulációban "gyorsított" felhasználására, mint amennyi realitása van a jelenben a te verziódnak is, hiszen tényszerűen léteznek mind a két oldalon példák, és az evolúció komplex termékekben való legyártásának mi magunk is az élő bizonyítékai vagyunk, az agyunk, ami ismereteink szerint jelenleg az univerzum legkomplexebb és legzseniálisabban megalkotott egysége (még akkor is, ha csak barkácsolás). Ezek a dolgok pont ugyanolyan tényszerűek, mint a tieid. Tökéletesen tudjuk, hogy a felvetésemhez csak a számítási teljesítményt kell növelni, és az égvilágon semmi akadálya nem lesz annak, hogy komplett evolúciós folyamatok jöjjenek létre a számítógépekben.


Nem fogod fel, hogy nem fitnesz pontozásokról beszélek egyszerűen, hanem tényleg egy modellezett "valós" környezetről, ahol igazi evolválás folyik???


A @Kérdező álláspontjáról totálisan megfeledkezel folyamatosan, hogy a távoli jövőt vizslatjuk, és az állításainkat ott kell vizsgálni. Ne röhögtess már ki azzal, hogy a te Alien kori civilizációdban az evolúciós szimulációk még mindig ott fognak rostokolni, ahol ma, csak a te verziód fog látványosan fejlődni!!!


Én vagyok primitív???


Te: " Ugyanis ha valaki élőben ilyen, annak dematerializálódik pár fog a szájából az idők során..., vagy a gonádjai találkoznak a vitapartner cipőorrával... ezzel evolúciós zsákutcát eredményezve :)"


Te nem egyszerűen szájonvágásról írsz, hanem gúnyolódva a saját meglátásodat vezeted fel, és tökönrúgásról, és fogkiverésről beszélsz, csak mert kínodban kitaláltad, hogy agresszív vagyok.


Te: "Amiért a rádió felfedezése miatt lehülyéztél, teljesen indokolatlanul"


Nem azért hülyéztelek le, te hazugsággyártó!

A rádió szót itt eddig a #67-ig még csak ki se ejtettem a "számon" soha!!! Te görcsöltél ezen, és még mindig érthetetlen, hogy miért, és minek?


Azért hülyéztelek le, mert képtelen vagy elismerni, hogy pikk-pakk az evolúció röhögve lehagyta az emberi mérnöki tudást, amikor egy egyszerű antennát kellett kivitelezni, így nyilván ezt komplexebb dolgok kivitelezésénél is meg fogja tudni ismételni, ráadásul ezt látjuk a saját szemünkkel akármilyen valós in vitro élőlényes kísérletnél is.


MINDEGYIKNÉL!!!

2019. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 anonim ***** válasza:
22%

"Az emberiség megépíti az első antennát 1888-ban, 1900-1940 között pedig a rádiót, azaz RF tartományban történő kommunikációt, céltudatosan, ráció alapon."


Bocsika, de te tényleg hülye vagy. :)"

....


Írjál csak nyugodtan kisregényeket a prosztó stílusodban, jót nevetünk rajtad... egyébként úgy se olvassa el senki, magaddal tolsz ki.

2019. aug. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/100 Pombe ***** válasza:
0%

"Írjál csak nyugodtan kisregényeket a prosztó stílusodban, jót nevetünk rajtad... egyébként úgy se olvassa el senki, magaddal tolsz ki."


Ja, hogy ezért nem értesz semmit abból, amit írok?

Két mondatnál többet nem tudsz felfogni?


A rádiós megjegyzésed mellé azért írtam, hogy hülye vagy, mert ennek a válasznak semmi köze az antennafelvetésemhez, mint ahogy azt korábban kb. ezerszer leírtam. Aki ezt 1001-re se képes felfogni, az hülye. Én csak ezt állapítottam meg lemondóan.


Azért magadat még vissza tudod olvasni?


Told fel magadnak az antennát...

Prosztó vagyok...

Az ilyen stílusért fogkiverés és tökönrúgás...


Mondd! Koma! Nem sül le a képedről a bőr??? Hát persze, hogy nem, és ez nagyon hasznos dolog, főleg ha ez akkorra arccal társul, ami mögött akár egy család is gond nélkül át tudna öltözni a strandon! :DDD


Én szeretek veled beszélgetni, mert jobb vagy mint a Comedy Central. Szoktál vállalni fellépést is?


:D

2019. aug. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 Pombe ***** válasza:
22%

"Írjál csak nyugodtan kisregényeket a prosztó stílusodban, jót nevetünk rajtad"


Többen is vagytok? Nem tudnád átadni valaki olyannak a "tollat" a röhögős brigádodból, aki végre értelmes választ tudna adni erre a néhány rövidke kérdésre, amit immáron minimum 6 oldala próbálsz mindenféle rádótörténeti előadásokkal elsíbolni?


Hogy működik majd a verziód? Nem lesz genetikai egyediség? Klónokat fog gyártani a te jövőd? És ha lesz egyediség, akkor hogy lesz kizárható majd az evolúció? Tudod! A mutációs klasszikus féléd.... hm?


:)

2019. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/100 anonim ***** válasza:
22%

Nem cáfolom, mert nem vagyok hajlandó lemenni a sárgödrödbe. A rádiós témát egyáltalán nem értetted meg, szóval mindegy is.


Nekem van kreatív munkám (pont neurhálókat építünk, + felmerült egy optikai lencserendszer EA optimalizálása is...), illetve magánéletem... így is sajnálom, hogy egy ilyen értelmetlen beszélgetés ébren tartott reggelig.


Nem mindenkinek van ideje százoldalas személyeskedő kisregények olvasgatására. Neked erre lárhatóan van időd, beszélgess magaddal.

2019. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 Pombe ***** válasza:
22%

Hopp... na most tényleg én voltam a figyelmetlen... Csak a tisztesség kedvéért.


Írod korábban: "Hatalmas tévedés... A rekombinációval nem születnek klónok, csak a másolási hibák és a mutagének hatását védjük ki."


Mint írtam, a rekombináció nem igazán képes újat teremteni, és az meg csak egy alátámasztatlan, légből kapott állítás, hogy a jelenleg tapasztalható mindenféle tehetség kidomborodásához elég lenne pusztán a rekombináció mutációk nélkül. Nem hinném, hogy erről bárki olyan bátran merne véleményt nyilvánítani, mint te, ráadásul teljesen új tulajdonságok kialakulásához kevés lesz (ami kellhet majd egyes más bolygókon), és valójában a fejlődéshez is.


Ráadásul azt is írtam, hogy elképesztő lenne az a döntés, hogy agyatlanul minden új mutációt kiselejtezzenek egy sablon alapján. Mintha a gyémántokat is kiszórnánk a szemetesvödörből, csak mert lusták vagyunk beletúrni.


Valóban! A rekombináció okán nem szó szerint értelmezett klónok fognak születni, de mint leírtam, ez is evolúció, és nem más.


Ráadásul nem érthető, hogy most a rekombináció is mesterségesen szabályzott lesz? A természetes rekombinációban tán nincs véletlenszerűség, amitől annyira félted az emberi genomot? Nem születnek ebből pont ugyanolyan hátrányos állapotok akár, mint a mutációkból?


Szóval csak ugyanoda jutunk, hogy a rekombináció is szimplán evolúció, és az sem az igazi megoldás klónozás nélkül, nemde?

2019. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 Pombe ***** válasza:
56%

"A rádiós témát egyáltalán nem értetted meg, szóval mindegy is."


Kb két perc elolvasni egy megjegyzésemet, és megérteni pedig azonnal lehetne.


Ha erre nincs időd, akkor pedig azt kívánja az elmei udvariasság, hogy nem VÁLASZOLSZ! Mert nincs mire!


Mit akarsz még mindig azzal a rádiótörténettel????


Nem lehet, hogy azért nem értem, mert egyszerűen nincs rá magyarázatod?


Hol van a megjegyzésed a magyarázatra? A nagy munkavégzéseid közepette nem tudsz egy megjegyzésszámot prezentálni?


Csak gyalázkodni tudsz? Arra szakítasz időt bőven?

2019. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 Pombe ***** válasza:
56%

Amúgy te nullázol ilyen nagy bőszen? Erre is tudsz szakítani magadnak időt?


Csak megjegyzem, hogy én egy állításodat se minősítettem sehogy se a GYIK-os praclival...

2019. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!