Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az univerzum tágulásával...

Palacsinta grr kérdése:

Az univerzum tágulásával kapcsolatos feltevés valóban téves lenne?

Figyelt kérdés

Szóval.: A tudósok magyarázata, hogy az ős"robbanást követően az univerzum tágulási sebessége a fénysebességtől is nagyobb volt. Ez így oké is lenne, mindaddig míg hozzá nem fűzik, hogy egyre gyorsabban tágul. Hozzá tenném, hogy a köztudatban a fénytől szilárdabb anyag a fénysebességtől gyorsabban nem haladhat(állítólag, még nem próbáltam).


•A felvetés az anyagról, ami a fény sebességétől gyorsabban nem haladhat hamis lenne?


•Esetleg az az állítás ami a tágulás sebességét illeti?


•Mi lenne a helyzet a "sötét energiával"? Valószínűnek tartom, hogy ez sem annyira létező dolog, mivel egy bizonyos szonda a gravitáció segítségével növeli a sebességét, megfelelő pályára allítva, be kerül egy adott bolygó pályályára, majd kikerül onnan ezzel növelve a sebességét. Eszerint feltehető hogy az univerzumban a galaxysok tökéletes harmóniában vannak, így növelve a sebességét a tágulásnak és az eddig hitt sötét energia nem is létezik.



2015. ápr. 16. 10:59
1 2 3 4 5 6
 51/55 Prokopf ***** válasza:

#36

Kb. 18 földi év.


#38

Nem a dimenziók mennyiségén kell változtatni, hanem a jellegén (azaz a számtanon), Wadmalac!

2023. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

#36


A multiverzummal nem beágyazott univerzumokra gondoltam.

Egy asztrofizikus tavon lebegő luftballonokkal modelezte a feltételezést (két dimenzióban). Ezek az univerzumok úgy helyezkednek el a térben (?!), ahogy a galaxisok az Univerzumban.


Ezesetben ezeknek a "lufiknak" az egymásra gyakorolt gravitációs hatása okozhat gyorsuló tágulást.


Másrészt: évekkel ezelőtt olvastam egy elméletet, mely szerint a vöröseltolódást nem feltétlenül a gyorsuló tágulás okozza. Már nem emlékszem a lényegére...

2023. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 Prokopf ***** válasza:

A végtelen megfogalmazása:

"Minden nagy dolognál létezik még nagyobb, de nem létezik legnagyobb. Minden kicsi dolognál létezik még kisebb, de nem létezik legkisebb."

Ha ezt elfogadom, vajon létezik teljes tudás, és az megszerezhető?

Vajon az, hogy a világegyetem tágul, vagy zsugorodik, számunkra (mint benne létező megfigyelők számára) eldönthető?

2023. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

#47


Megint leírtad a nagy büdös semmit. A fizika nem matek, hanem fizika.


"Imagination is more importent than knowlegde."


Igen, valóban eszerint tolod. Tudás nélkül a képzeleted pont arra jó, hogy meséket írj.


További sok sikert ehhez. Csak ne itt!

2023. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 Prokopf ***** válasza:

#54

Magadra vetted? Bocsi.

Segítek egy kicsit, jó? (Ha nem értetted volna, amit a fizikáról, matekról és filozófiáról írtam...)

Ahhoz, hogy eldönthessük, hogy világunk tágul, vagy zsugorodik, a következő (egyszerű számtani formában megfogalmazott) kérdést kell feltennünk:

|1|=?

Ez egy tök egyszerű kérdés. Megértetted? Válaszolni is tudsz rá?

2023. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!