Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012. december 21.-én pontosan...

2012. december 21.-én pontosan mi fog történni a maják szerint? Ha egyáltalán fog történni valami?

Figyelt kérdés
lécci csak olyanok válaszoljanak akik értenek ehez a témához
2008. okt. 29. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
94%

válatni fog a maja naptár.


2012.dec.20. a maja naptár szerint 12.19.19.17.19

2012.dec.21. pedig 13.0.0.0.0


egy korszak lezárul és egy új kezdődik. (szó sincsen világvégéről)

2008. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
8%
nem december 12.?
2008. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim válasza:
46%
Hellóka! Én a Discovery-n néztem és 2012 December 21-én úgy mondták sorozatosan APOKALIPSZIS lesz. Ez azt jelenti, hogy folyton vulkán kitörések és földrengések. De ez ugyan mindegy, mert 2036-ra egy 247 m-es aszteroida csapódhat a földnek aminek 85%-os az esélye.
2008. dec. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
67%
Na legyen már eszed, ha valóban becsapódna egy akkora meteor amit már észleltek, azt már rég eltérítették volna...
2009. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
46%

A világvégét nem csak a Maja naptárra alapozták.

Nostradamus is ilyenkorra "jósolta" a világvégét,de nem csak Ők hanem az Indiánok is akik szerint: 2000 évig és még egy kicsit többet fogunk élni. A mai ember nem tudja elhinni hogy világvége lesz mert annyira hisznek abban hogy világméretű katasztrófa sosem jön. Ezzel nem azt akarom mondani hogy higgyetek a világvégében :D Döntse el mindenki maga hogy hisze-e benne vagy sem :D

2009. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
88%

A maják szerint réges-régen "az istenek leszálltak az égből" (ezt tulajdonítja Erich von Däniken idegen látogatásnak, "inváziónak"). Megtanították az embereket minden szépre és jóra, aztán elmentek. De valami miatt a maják úgy gondolták, hogy meghatározott idő múlva visszatérnek. És ezt az időpontot pont 2012. december 12-re tették (a mi naptárunk szerint).

Szerintük akkor eljön a "világ vége". Azonban ez nem olyan mint a zsidó-keresztény hitvilág végítélete (Apokalipszis). Nem teljes pusztulás, hanem egy katasztrófákkal tarkított korszakváltás. Mint az óegyiptomiaknál a szeth tepi (ha tudjátok miről beszélek.)

2009. szept. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim válasza:
80%
és honnan veszik hogy világ vége lesz 2012-ben?? ez olyan hüyeség.
2009. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim válasza:
53%
Maja naptár, wazzz....
2009. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
54%
Nostredamus még jósolt nekünk 2030-ra világbékét, és valamikor ilyenkorra olyan 15 éven belül mégegy világháborút...és általában tök jól jósol az ipse szóval még van némi időnk...
2009. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen ide tartozik, de Nostradamus egy nagy kamugép volt.

Sikeres szemvényvesztő, de akkor is csak egy szélhámos.

Igen. Sok jóslata bevált, ha az események tükrében olvasod.

De ha te is írnál húsz éven keresztül minden nap min. 4 négysoros jövendölést, amiben kellőképp homályosan utalsz egy nagy katasztrófára, akkor pár száz év múlva neked is ekkora sikered lesz.

Húgy-harminc jóslata bejött a több ezerből. Nagy ügy. A nagy számok törvénye alapján ez várható volt.

Plusz az emberek elég babonásak, hogy elhiggyék, ha már egy kicsit is egyezik.


Félreértés ne essék, én is becsülöm Nostradamust. Kitűnő megfigyelő lehetett, aki jól átlátta a dolgok működését. De ennyi. Nem voltak természetfeletti képességei és nem tudott jósolni. Csak jól el tudta adni magát.

2009. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!