Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012. december 21.-én pontosan...

2012. december 21.-én pontosan mi fog történni a maják szerint? Ha egyáltalán fog történni valami?

Figyelt kérdés
lécci csak olyanok válaszoljanak akik értenek ehez a témához
2008. okt. 29. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
Regény alakban feldolgoztak még egy lehetőséget. (A könyv vagy a MetropolisMédia, vagy a Galaktika Fantasztikus Könyvek között jelent meg) Eszerint minden hasonló korszakváltásnál az emberiség egy evolúciós lépést tesz. Pl. legutóbb az ősember egy ilyen váltás után kezdett el a barlangja falaira rajzolgatni. Most ez sok minden lehet. Pl. Szingularitás, vagy egy következő szellemi szint.
2011. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 IronMan84 válasza:

Valószínűleg hatalmas vulkánkitörés lesz és a láva

fel fogja égetni a földi életet.


Íme 2 gyönyörű death metal dal a jóslatról:

Eidolon - Volcanic Earth

Testament - Three Days in Darkness

2011. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim válasza:
36/42-es: én gondoltam rá, hogy berontottak a a faluba oszt mindenkit lemészároltak xDD
2011. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim válasza:
hát .. olvasgattam és mindenki azt irta hogy a mayákat megölték .. én nem igy olvastam .. én ugy tudom hogy miután megjoosolták hogy 2012. december 21.-én világvége lesz azonnal öngyilkosok lettek .. persze nem tudom hogy ennek mennyi valóság alapja van .. de mivel elég babonás emberek voltak szerintem hihetö ..
2012. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
Csak nekem furcsa, hogy ez a kérdés a gyerekvállalás, nevelés kategóriában van?
2012. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
Mérlegeli, megéri-e egyáltalán gyereket szülni. :)
2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
A Jelenések könyve szerint 2060-ban lesz világvége...ha jól tudom.
2012. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
Nem-nem, tegnap gondolkoztam rajta egy kicsit, és 2222-ben lesz világvége, mert mégiscsak négy kettes egymás után, ez azért kicsit furcsa, nem?! Ez a sok kettes szám spirituális változást hoz az emberekre. Szívesen!
2012. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim válasza:

A világ végéről a Bibliában Máté evangéliumában a 24. részben olvashattok.


Jézus amikor kijött a templomból utalt a világ végére a "kő kövön nem marad" kifejezéssel. Amikor a tanítványok megkérdezték tőle, hogy mikor következik be a világ vége akkor figyelmeztette őket, hogy nehogy megtévesszék őket a hamis jövendölések, hamis prófétak. Azt is tudtukra adja, hogy a pontos órát csak az Atya tudja egyedül. Tehát sok megtévesztés van a világ végével kapcsolatosan, de ez mind Sátánnak a munkája, hogy elterelje az emberek figyelmét az igazságról.


Érdemes elolvasni Máté 24. részt.


Akinek nincs bibliája itt egy pár idézet:


"1. És kijővén Jézus a templomból, tovább méne; és hozzámenének az ő tanítványai, hogy mutogassák néki a

templom épületeit.

Márk. 13,1., Márk. 13,37., Luk. 21,5., Luk. 21,36.

2. Jézus pedig monda nékik: Nem látjátok-é mind ezeket? Bizony mondom néktek: Nem marad itt kő kövön,

mely le nem romboltatik.

Márk. 13,2., Luk. 19,44., Luk. 21,6.

3. Mikor pedig az olajfák hegyén ül vala, hozzá menének a tanítványok magukban mondván: Mondd meg

nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te eljövetelednek, és a világ végének?

4. És Jézus felelvén, monda nékik: Meglássátok, hogy valaki el ne hitessen titeket,

5. Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.

Mát. 24,24., Csel. 5,36., Csel. 5,37., 1 Ján. 2,18.

6. Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert

mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

7. Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és

földindulások mindenfelé.

8. Mind ez pedig a sok nyomorúságnak kezdete.

9. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép

előtt az én nevemért.

Mát. 10,17., Mát. 10,22., Ján. 16,2.

10. És akkor sokan megbotránkoznak, és elárulják egymást, és gyűlölik egymást.

11. És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek.

Mát. 7,15., 1 Ján. 4,1.

12. És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül."


A válasz tehát, a világ végével kapcsolatosan:


Mate 25. Resz 13. vers:

Vigyázzatok azért, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok, a melyen az embernek Fia eljő.

2012. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim válasza:
100%

Mivel engem is nagyon foglalkoztat a téma, pár napja megragadtam az alkalmat, amikor a párom egyik rokonával találkoztam, aki MINDENT tud. :D Nagyon okos, és 74 évesen is úgy tartja magát, hogy még én is irigylem, pedig 50-nel kevesebb vagyok. Ő is elmondta a lehetséges forgatókönyveket (amikről már szó volt az előbbiekben), és a Niburuval kapcsolatosan annyi kiegészítést tennék, hogy nem a Földnek csapódna (ha megtörténne), hanem a Niburu egyik Holdja ütközne az Uránuszba, amivel akár szét is robbanthatná a bolygót, és ez lehetne talán hatással a Földre (emiatt megállhatna forgása és az ellenkező irányba kezdhetne el forogni... akár). De szerinte nagy esélye van a pólusváltásnak, aminek következtében 36 órán át gyakorlatilag vakok lennénk, kivéve, aki képes látni a "harmadik szemével", illetve esélyes a dimenzióváltás, aminek következtében magasabb szellemi állapotba kerülnénk és a testünk is megváltozna, légiesebbé válna. Csak a rossz emberek halnának meg (és gondolom nem a bolti tolvajokról van szó, hanem a nagy befolyással bíró és azzal visszaélő vezetőkről elsősorban).

A maják naptárának végét nem kell olyan tragikusan értelmezni. Nem emlékszem már, hol hallottam, de elvileg a majáknak ez már nem az első naptáruk volt, és ez csak egy korszak végét jelenti. Illetve egy dokumentumfilmben arról beszélte, hogy a december 21. egy olyan együttállást jelent, amikor a Naprendszerünk pontosan a Tejút tengelyébe fog kerülni, és nem tudni, hogy ennek lesz-e bármilyen hatása is a Földre. Ők már sajnos nem tudják elmondani nekünk, ezért találgatni tudunk csak, és várni, hogy mi lesz azon a napon.

Őszintén szólva, én nem tudom, hogy miben higgyek. Volt már egy csomó világvége, ami nem következett be, de annyi minden történt az utóbbi időben, hogy biztos vagyok benne, hogy hamarosan változások mennek végbe a Földön: 3. világháború, teljes gazdasági-pénzügyi összeomlás, természeti katasztrófák - a jelenlegi helyzet alapján mindegyiket elképzelhetőnek tartom. A mai világban a távkommunikáció összeomlása is a világvégét jelentené. Én igyekszem pozitívan gondolkodni, és reménykedek abban, hogy előbb-utóbb bekövetkezik egy olyan változás a Földön, ami után sokkal jobb lesz az élet. De ha már a nagy katasztrófák közül kéne választani, az idegen megszállásra voksolnék. ;) Legalább halál előtt választ kapnék egy nyugtalanító kérdésre: vannak-e mások rajtunk kívül? ^^


24/L

2012. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!