Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012. december 21.-én pontosan...

2012. december 21.-én pontosan mi fog történni a maják szerint? Ha egyáltalán fog történni valami?

Figyelt kérdés
lécci csak olyanok válaszoljanak akik értenek ehez a témához
2008. okt. 29. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 Anonymus Misterious válasza:

A ,,maják szerint'' alig három hét múlva, pontosan december 21.-én eljön a világvége. Ez elsőre persze ijesztően hat, de a téma ,,szakértői'' megnyugtatnak, nem arról van szó, hogy megszűnik az élet a Földön. Pusztán csak egy amolyan dimenzióváltásra kerül sor, amely során nagyon sok minden megváltozik a bolygónkon. Ráadásul egyik pillanatról a másikra. Így például nem lesz pénz...


Annak azért mindenképpen érdemes utánagondolni, hogy ha december 21-én villámcsapásként megszűnik a pénz, akkor nem érdemes előtte megejteni a karácsonyi nagybevásárlást. Mert 21-e után megkaphatunk mindent ingyen. Vagy talán mégsem?

Persze a témának nem csak ilyen viccelődő megközelítése létezik. Meglepően sokan szó szerint halálosan komolyan veszik a közelgő ''világvégét''. Érdemes hát közelebbről megnéznünk, mit is jósoltak meg annak idején a maják előre.


A december végére datált világvégejóslatok leginkább az ősi naptárkorong miatt keletkeztek. Ez az alkotás ugyanis a világ egyik legrégebbi és leghosszabb időre szóló naptárja. A korong, amit sokan a maja naptárnak vélnek, ma Mexikó város legnagyobb múzeumában található. Ám ez már nem az eredeti maja naptár, hanem az aztékok által kissé módosított változata. E naptár titka és misztikussága a következőkben rejlik: A maják nagyon babonás és vallásos nép voltak, egyszerre két időszámítást is használtak. Számukra létezett egy 200 napból álló év, ami tíz 20 napos hónapból állt. De létezett egy másik év is, ami nagyjából a mi 365 napos időszámításunknak felelt meg. A 20 napos hónapoknak inkább különböző vallásos szertartásoknak volt jelentőségük, a ,,normál'' évet pedig főleg a mezőgazdasági munkák időzítésénél használtál. A két időszámítás miatt akadt bonyodalom bőven, főleg miután az egyes uralkodók hatalomrakerülésükkor elindytottak még egy harmadik, úgynevezett linerális időszámítást is. Végül a maja papok ezt a keveredést elégelték meg, feltehetően valamikor a IX-X. században, és megalkották a már említett naptárkorongot. Azért lett kerek a formája, mert így jól tudták egyben ábrázolni a 200 és 365 napos éveket, a különböző hónapokat, sőt a korong alkalmas volt az egy pontból kiinduló, azaz linerális időszámításra is. A naptár,vagyis a maja időszámítás kezdetét az akkori tudósok a mi rendszerünkbe átültetve i.e 3114-ben határozták meg. A korong utolsó napja pedig 2012. December 21-re esik. (Bár egyes kutatók szerint ez a dátum december 22. vagy 23. is lehet.) A naptár azért ölel fel ilyen óriási időtartamot mert a 200 napos és 365 napos évek pontosabban az egyes napok egybeeséseit kitüntetett figyelemmel követték a maják. A mi időszámításunkat használva az évkezdetek 52 évente estek ugyanarra a napra, ezeknek pedig megnézték 200-zal és 365-tel megszorzott többszöröseit is, hogy minél érdekesebb összefüggéseket tárjanak fel a két időszámítás között. Annak, hogy az évek egymásra dobálását a mi 2012-nknél abbahagyták, valőszínűleg semmi jelentősége nincs.


Úgy érdemes ezt elképzelnünk mintha valamikor a könyvnyomtatás feltalálása idején egy uralkodó megbízást adott volna egy mesterembernek, hogy minél hosszabb ideig tartó naptárt nyomtasson ki. A papír vagy nyomdafesték valamikor biztosan elfogyott volna. Ehhez hasonlóan a maják valőszínűleg elégnek érezték, ha a naptárkorongjukat a készítést követő 1000 évben még használni tudják.


Az egykori majáknak amúgy még ma is élnek leszármazottai a Yucatán-félszigeten főleg a mai Mexikó és Guatemala területén. Ők egyáltalán nem készülnek arra, hogy nagyjából három hét múlva eljön a világvége. Ugyanígy vannak ezzel az ősi maja kultúra elismert kutatói is. Ők is azt állítják, lényegében nincs jelentősége annak hogy ez a naptár ,,lejár''.


Sokan viszont egyáltalán nem vesznek tudomást a racionális magyarázatról és misztikus jelentést tulajdonítanak a maja/azték naptárnak. Az elmúlt években egyes ,,szakértők'' tanfolyamokat is indítottak annak érdekében, hogy miként lehet túlélni a világvégét, pontosabban ahogy ők fogalmaznak a ,,dimenzióváltást''. Mert az ilyen ,,tudósok'' is hangoztatják, ahogy aki fel van készítve, az túlélheti a ,,világvégét''. Mellesleg persze meg kell fizetni ezeknek a tanfolyamoknak az árát. Ami már csak azért is figyelemreméltó dolog, mert sok ilyen kurzuson azt hangoztatják, hogy az új dimenzióban már nem lesz szükség a pénzre.. Igaz, az oktatóknak addig is meg kell élniük valamiből.


Az élet 2012. December 21. után:


ÚJ DIMENZIÓBA LÉPÜNK: a Föld megmarad, az élet azonban megváltozik. Mire december 22-én reggelre felkelünk és kinézünk az ablakon, már egy új világ tárul elénk. Nem lesz például elektromosság, így nem tudjuk majd használni a technikai berendezéseket és az autónkat sem.


CSAK A JÓK MARADNAK: Egyes tanítók szerint kizárólag az igaz emberek léphetnek be ebbe a szép új világba. A rosszak, bűnösök valóban elpusztulnak. Ők egészen egyszerűen megszűnnek létezni.


NEM LESZ PÉNZ: az életünk e tekintetben is megváltozik. Az átszellemült jó emberek mindenüket megosztják majd egymással, így a pénz elveszítik értéket, többé már nem lesz rá szükség.


A JÓK SZEKÉREN TÁVOZNAK: Van egy elmélet, ami szerint éppen a rosszak maradnak ezen a pusztulásra ítélt bolygón, a jók viszont hasonló szekéren távoznak majd innen, mint annak idején Illés próféta. ezt a szekeret egyes ,,tudósok'' mer-ka-ba-nak nevezik. És a legdrágább tanfolyamokon ilyen (képzeletbeli) fényszekerek készítéséért kérték el a legtöbb pénzt a dimenzióváltásra váró és továbbra is élni akaró jelentkezőtől.


FORRÁS: Like Magazin I.évfolyam 15.szám,a. (2012. Novemember 29.)

2012. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim válasza:
Sokféle jóslat van. Bár én nem szoktam ilyennel foglalkozni ,mert nem hiszek benne. Hogy őszinte legyek már nem is bánnám ha történne valami.
2012. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

Hát én olyat hallottam a Nat Geo-n,hogy ez a Pólusváltásos dolog nem 1-2 éves dolog,hanem kb 1 millió évig tart,amit az emberek-akárhogy is nézzük-nem fognak érezni,és amúgyis,ha történne valami,nem 7-8 éve kellett volna elkezdődnie,nagyjából 2004 óta lett ennyire felkapott az üvegházhatás és a globális felmelegedés.Ha pólusváltás lenne,akkor az bizony nem pár hét alatt fog lezajlani,ahogy ezt sokan írták,hanem sajnos vagy nem sajnos mi azt nem fogjuk megélni.Ha valami bolygó közeledne,már tudnánk róla biztosan,mivel elég fejlettek a műszereink,végülis a legmesszebbi felfedezett csillag,amennyire én tudom,csaknem 900 fényévre van tőlünk.Na akkor egy pár napon belül megjelenő bolygóról ne tudnánk?


Földrengések,vulkánkitörések?Voltak már többször is,engem nem hatnak meg.Mi biztosan nem fogunk benne kárt szenvedni,hiszen a jó öreg Kárpátok és Alpok jópofa módon minden ocsmány dologtól megvédtek eddig.Mivel a fent említettek alapján a pólusok nem fognak változni,ezáltal mi is itt maradunk e hegyek közt,ami számomra igencsak jó hír,mert nem várható sem földrengés,sem komolyabb tornádó.


A 3 tárgy pedig,amiről itt beszélt az egyik illető,arról megint csak annyit tudok mondani,mint a bolygóról.Ha valami komoly közeledne-és ez a dolog elvileg 21-én ér el minket-,be tudnánk azonosítani,hogy konkrétan mik is ezek.


Ufók?Hát igen,arra én is nagyon kiváncsi vagyok,viszont olyanokat hallottam,hogy 2030-ra lehetővé teszik az űrutazást.Ha ilyen léptékű tervek vannak kivetelezés alatt,akkor ilyen technika mellett nem kell feltételezések miatt reszketnünk,mint a nyárfalevél.


A Nap viselkedésében semmi különös nincs,csinálja a saját dolgát,fényt termel,meleget ad.Vannak Napkitörések ugyan,de szerintem nem mondható meg napra pontosan,hogy mikor lesz egy komoly.A világűrben nem napokban,hanem évszázmilliókban,évmilliárdokban számolunk.Akkor leszünk komolyabb veszélyben a naptól,ha elkezd nőni,mivel ez egy olyan csillag,ami mielőtt meghal,olyan,mintha ki akarna durranni,eléri a Föld és a Mars közti területet nagyságban.De ezt többnyire nem fogjuk megélni,mondván,hogy addig még kb 9 milliárd év van hátra.


Úgyhogy nem kell parázni,majd jön aminek jönnie kell.Addig dugjatok egy nagyot,kajáljatok meg mittomén:D

2012. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim válasza:
15 ezer maja naptár közül csak kettő jelöli be ezt a dátumot(ezt az évet) 2012-t, de nem azt mondják, hogy világ vége, hanem valami új kezdte, vagy csak eddig írták a naptárt mert tovább nem tudták vagy meg is ölhették (ki tudja??!!!)
2012. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim válasza:
Nem hiszek én az ilyen marhaságokban! A világ vége nem időpontra jön. A világ vége akár mikor eljöhet,az nem ránk van bízva azt se egy tudós, se egy jós nem fogja megmondani,hogy mikor is lesz az csak a jó Isten tudja! Ez egy sok hülyeség amiket kitaláltak.Pont tegnap láttam az esti tényekben,hogy Kínában egy idióta megépített 7 db túlélő gömböt mondván ha 21.én özönvíz öntené el a földünket abban túl lehetne élni a világvégét! 70 milliárd forintnak megfelelő pénzt fektetett bele, de nagyon rá fog b@szni,ha 22.én elgurul... idióták. annyi hülye naív ember van hogy ezeket beveszik
2012. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim válasza:
Tudjátok nem a világnak lesz vége,hanem lassan M. országnak,ha így haladunk Orbánka kivégez minket, ettől kell inkább félnünk.
2012. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!