Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 2012. december 21.-én pontosan...

2012. december 21.-én pontosan mi fog történni a maják szerint? Ha egyáltalán fog történni valami?

Figyelt kérdés
lécci csak olyanok válaszoljanak akik értenek ehez a témához
2008. okt. 29. 14:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim válasza:
95%

A maja naptárban 52 év = 73 tzolkin = 18 980 nap. A szökőnapok betoldása ekkor történhet meg. Általában 13 szökőnap van 52 évente. Ezt a 13 szökőnapot egyszerre adták hozzá az 52 év alatt 13 nappal elmaradó naptárhoz. Az 52 éves ciklus végét és a szökőnapokat rendkívül szerencsétlen időszaknak tartották. ~100 ilyen ciklus alkot egy időszámítási érát.


Az időszámlálást ~5125 évente újból kezdik és korszakokként számolják. Az új időszámítási kezdet (új kor) 2012. december 22-én kezdődik a majáknál. A közkeletű állításokkal szemben nem az idő ér véget, hanem csak az időszámítás aktuális ciklusa.



Forrás: wikipédia

2009. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
58%
Mi lett a többi 49 válasszal?
2009. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
76%

Ja, az nem ez volt

Bocsi

2009. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
93%

semmi nem fog történni, csak a maja naptár vált.A maják néhány ezer évvel ezelőtt megalkották az első naptárat és 2010.december.21-ig csinálták meg, mert utánna vált a naptáruk és átlép a 13-mas számrendszerbe..Ez azt jelenti h:

nállunk 2012.dec.20-nak hívják nálluk pedig 12.19.19.17.19-nak hívták.


dec.21 pedig nálluk 13.0.0.0.0 -lassz.


Ennnyi fog történni.A világvége sztorit pedig csak ráköltötték.Mert a majáknak bejött 1-2 jóslatuk.(csak azt nem figyeli senki h több millió jóslatuk volt és alíg néhány vált valóra=szerencse).Az meg h a naptár írását abbahagyták nem azt jelenti h megszűnik a világ...Egyértelmű h a 13.0.0.0.0 egy szép kerek szám és tökéletes befejezni ott egy időre a naptárat.(na meg ugye ki tervez több ezer évvel előre :D

2009. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim válasza:
63%

Én cáfolnám az előttem válaszoló véleményét, mert a majáknak tényleg rengeteg jóslatuk volt, de ebből max. 1-2 % nem jött be.

Aki foglalkozik ezzel a témával, az biztosan hallott már Drunvalo Melkisédekről. Ő régóta foglalkozik a maják jóslataival és élt is a maják "utódai" között.


2012 12.20.-án tényleg lezárul egy ciklus és 2012 12.21.-én lesz az új kezdete.

Világvége? Ez érdekes kérdés. Van, aki hisz benne, van, aki nem.

Azt tudnotok kell,hogy ami a világban most történik, pl. Thaitin a földrengések, a Machu Picchu-nál a "sártenger" ez már az első jele a változásnak. Földanya gyógyítja magát.

Sajnos azt nem tudták megjósolni a maják,hogy iszonyú forróság lesz vagy ismét beköszönt a jégkorszak, mert ez attól függ,hogy a kontinensek majd merre mozdulnak el.

Sajnos az egyik be fog következni. Nem tudni pontosan mikor 2 hónap vagy 2 év múlva, de így lesz.


Merlin egy dolgot kér tőletek: Ne féljetek, mert ha féltek, elvesztek!

2010. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim válasza:
46%
Pólusváltás lesz, tehát az északi pólus helyén lesz a déli és fordítva. És ez következtében mozdulnak el a kontinensek. Ekkor dől el,hogy a forróság vagy a jégkorszak köszönt be.
2010. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim válasza:
48%

nem tudom srácok, de én is pont ma néztem, igaz fél szemmel a Discovery-t és valami csillagászati dolog fog történni. És az a gáz, hogy az egyik muksó azt mondta, hogy már 2 éve lassan elég közel kering az egyik égitest a Naphoz. A maják nagyon fejlett csillagászok voltak, állandóan az égitesteket bámulták. Egyébként úgy jósolták a maják, hogy egy nagy krokodil fogja elárasztani vízzel a Földet, és így pusztulunk el 2012.december 21-én. (nem pedig 12-én) Másik gázos szitu, hogy látjuk, hogy most mennyi eső hull, és áradnak ki a folyók.

Hát nem tudom, de remélem nem lesz igazuk. Én sajnos egy 15-20%-ot látok a jóslat bekövetkezésére. A mai nagy esőzések, és sarkkörök olvadása miatt.

Érvek-Ellenérvek??

2010. jún. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim válasza:
73%

az előttem levő kommentelők érveit-ellenérveit még mindig várom, hisz engem nagyon érdekel ez a téma és szerintem még sokakat rajtam kívül

meghallgatnék pár okosságot, és nagyon örültem, hogy idáig mindenki hozzátett valamit a témához

egyébként a véleményem már változott, hisz szerintem nem fogunk meghalni, csak az előző kommentem előtt megrázott kicsit az erről a témáról készült film.. meg persze akkoriban voltak a napokig tartó esőzések, hurrikán, vulkánkitörés meg még pár dolog ami a Föld megkergülését jelezte....

2010. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim válasza:
76%
2012 nem a világvége lesz.... csak nagy változás van készülőben a maja naptár ciklikussága alapján. nem jön a nagy meteor ami elpusztít mindent.. csak egyszerűen arról van szó hogy sok minden egyszerre történik meg ami nagy változásokat eredményez. van egy vulkán (bocsi de nem jut eszembe a neve) ami 7-8száz évenként tör ki és ez mostanában esedékes. a tudósok szerint a Föld északi és déli pólusa helyet fog cserélni egymással, minek következtében a mágneses erő felborul és sok földrengés és árvíz pusztít majd. persze meteorok is lehetnek, ki tudja. de aki megérdemli, az megmenekül és megkapja a dicső jogot a Föld újranépesítésére.
2010. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim válasza:
42%
De pont ez a lényeg a majáknál! asszem az első válaszoló írta a hülyeséget, mindegy. A majáknak eddig tart a naptár, ez a lényeg, nincs tovább, addig tart, nincsen folytatás. A maják 2012 decemberében már nem fognak tartós tejet venni, mert nincs értelme, semmi sem lesz az után, addig tart, vége, vége, VÉGE, VÉGE....
2010. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!