Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emlősöknél általában a...

Ha az emlősöknél általában a hímek a színesebbek (ők versengenek a nőstényekért), az emberi nemnél miért a nők "szépítik ki" magukat (jobban)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 16. 03:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 Pombe ***** válasza:

"Ez a baj, hogy nem is akarsz utána nézni,"


Te extremitásokat mutatsz be, és semmit a hétköznapokból. Pont te csináltad azt, hogy nem az átlagot, hanem valami eszement szélsőségeket hoztál ide, és van pofád neked állítani, hogy én mutatom be, ami beleillik az elképzeléseimbe???


Egyszerűen hülye vagy, ha azt hiszed, hogy udvarnők, hercegnők, vagy eszement divatok alkalmi lecsengő pillanatfelvételei meghatározó elemei lennének a női szépség több ezer éven átívelő argumentumainak.


Én az átlagéletet mutattam be neked, és konkrétan nincs ki a négy kereked, ha tagadod, hogy Egyiptomban, vagy bárhol az átlagnők nem pont ugyanolyanok voltak, mint a mai átlagnők (pontosabban az alapvető szexepilek).


Ha valaki a világosan bemutatott tényeket ennyire semmibe veszi, és a maga agymenéseit a semmire építve ápolgatja, ott komoly gondok vannak, és csak a fanatizmus ápolja magában.


Belöksz ide egy vámpirfogas képet, és úgy mutatod be, mint valami emberiséget megváltoztató trendet???


Koma! Neked tényleg nincs ki a négy kereked... :DDD

2019. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:

Dehát nem egyet, sok-sok példát hoztam. Pontosan az ikonok diktálják a trendet. Láttad te már Nicki Minaj fenekét? Azelőtt ez túl nagynak számított most meg implantátummal növelik. Néztél instacsajokat? Nagy, kerek szemek mennek mostanában, azelőtt a vastag tus, a húzott cicás szemek voltak szépek.

Hajak? Tupirfelhők aztán laposra vasalt.

Régen a kis cicik előkelőbbnek számítottak, most azt is szilikonnal dúsítják.

Ha már szexepilt írtál... anyajegyek, amiket hol takargatnak az arcon, hol felrajzolják ha nincs. Szeplőre púder, most divat a szeplőtetoválás.

Sose lenne vége a felsorolásnak. Hófehér márvány bőr, csokicső a szoliban.

Divathullámok, ikonok,trendek, szokások, kultúrák, korszakok, ennyi a szépség, és a férfiak sem maradnak ki belőle.

Tudom hogy utálsz ezért. Vannak barátaid?

2019. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 Pombe ***** válasza:

"borzasztó lehet ilyennek látni a világot. "


Mondod te???


Aki ebből gondolja, hogy Indiában csak az ilyen nőkbe szeretett bele mindenki akkoriban??? Az a jó világ, hogy minden ostobaságot azonnal el kell hinni?


[link]


Tessék. Indiából abból a korszakból, szép nőként ilyeneket fényképeztek...


[link]


Indiában az előző század elején és közepén még mindig ez volt a szépségideál:

[link]


(Bhanumathi Ramakrishna)


Ez egy mai ünnepelt szépség Indiában:

[link]


Mi a különbség? Semmi!!!


És Indiában iszonyú régóta ilyesmi képeket festegetnek akár az utcákon is:


[link]


Ezt is írja a Femina:

"A szépségideál folyamatosan változik, hiszen évtizedekkel ezelőtt teljesen másképp nézett ki a tökéletesnek tartott férfi és a tökéletesnek tartott nő."


Hát az évtizedekkel ezelőtti szép nők és férfiak ma is simán azok lennének... Kire gondolt a Femina???


[link]


Ma is ugyanúgy megőrülnének érte a férfiak... Biztosan nem mindegyik, de a többség igen. De nincs egy olyan szépség se, akiért minden férfi...


Hogy lehetne az ókori Egyiptomban ugyanolyan a hétköznapi női szépség ábrázolása, vagy a Kr. u. 5-6 században Perzsiában, vagy az ókori Görögországban is, ha szerinted állandóan változik a trend???


Ma tértünk vissza véletlenségből az ógörögök, meg az egyiptomiak, perzsák több ezer évvel ezelőtti ízléséhez???


Vedd már elő azt a minimális logikádat... ha van ilyened...:D

2019. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 Pombe ***** válasza:

#32: "Dehát nem egyet, sok-sok példát hoztam."


Egyet se hoztál! Extremitásokat hoztál más korokból, de én az átlagnőt mutattam be, és a nagy tragédiádra azok mind pont ugyanúgy szépek lettek volna ma is, mint akkor is.


Alkalmi trendeket hoznak csak az ikonok. Szélsőségeket, amik idővel mindig visszasimulnak abba a trendbe, amit láthattál az ókori Egyiptom falain, vagy az ősi perzsa kancsókon, vagy a Káma Szútra lapjain.


Nem egy két évet kell mérvadónak venni ebben a kérdésben, vagy néhány őrültséget, hanem évszázadokra és évezredekre kell visszatekinteni.


És a nagy büdös igazság az, hogy a női szépség (alapvetően) gyakorlatilag semmit se változott és a történelmi tények ezt világosan mutatják.


És ezt nem alkalmi fenékbővítési vagy csökkentési trendek fogják megcáfolni.

2019. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 Pombe ***** válasza:

"Pontosan az ikonok diktálják a trendet."


Ja! És még. Ez is csak propaganda. A nők millió és millió azt hiszed, hogy elkezdik magukat olyanná operálni, mint az ikon???


Az elsöprő többség tojik az ikonokra, csak néhány gazdag nő, vagy nagyon nagyon rajongó...


A te barátnőd/feleséged csinált bármi extremitást is magán, mert egy ikon?....


Ne nevettesd már ki magad, hogy egy két bulvárlap túlzó állításait veszed készpénznek. :(

2019. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:

Nem, többször is visszatérnek, dehát írtam is. Ahogy azt is, hogy a szerelem megszépíti a vonzalmunk tárgyát. De ebben az egy esetben lehet igazad, és talán csak a pénz miatt akarták annyian azt a nőt... bár 14 öngyilkosság?

Igazad van abban is, hogy a szépség nem hogy nem állandó, de szubjektív is, ugyan az a nő lehet valakinek szép, valakinek csúnya.

Nincsenek átlag emberek. Milyen színű egy átlag ember bőre, milyen a haja, szőke, barna, egyenes, göndör? Milyen magas egy átlag ember? Ugyanígy nincs átlag szépségideál.

Pont most volt egy másik kerdés a női hangokról, ahol eszembe jutott Karády. Már az is kerdéses, hogy nőiesnek mondható-e, ennek ellenére sokan gyönyörű nőnek látták. Szerinted Karády szép volt? Szépen énekelt, tetszett a hangja?

2019. máj. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem a hajfestés, a műköröm és a szolárium elég extrém, és rengeteg nő él vele. Te lattál már újságban, tévében, óriásplakáton őszülő nőt?
2019. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
Neked van nőd vagy feleséged Pombe? Tudom mi közöm... De van? Mert nem igazán tudom elképzelni.
2019. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 Pombe ***** válasza:

"Nincsenek átlag emberek."


De a szépség nem is átlagos, és nem is állítottam, hogy csak egyféle lehet.


Azt meg kizártnak tartom, hogy ahol valamelyik nőt ünnepelt szépségnek tartanák, azt egyes férfiak rondának tartanák.


Pont ezt állítom, hogy szerintem ilyen nincs! Max. azt mondja majd a férfi, hogy őt nem hozza tűzbe, vagy annyira nincs oda érte, nem is igazán érdekli, de hogy rondának nevezné??? Na, olyan nem lesz egy se!


Mellesleg Karády a maga korában sem hiszem, hogy a tipikus női szépséget testesítette meg, hanem a varázslatos nőt. De azért azt se mondanám, hogy nőiesen ne lett volt vonzó.


Az a nő, mai is ugyanúgy elérné azt a hatást, amit akkor is.

2019. máj. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 Pombe ***** válasza:

"Neked van nőd vagy feleséged Pombe? Tudom mi közöm... De van? Mert nem igazán tudom elképzelni."


Én is rólad pont ugyanezt képzelem.


Halvány lila löveted sincs a nőkről.

2019. máj. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!