Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emlősöknél általában a...

Ha az emlősöknél általában a hímek a színesebbek (ők versengenek a nőstényekért), az emberi nemnél miért a nők "szépítik ki" magukat (jobban)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 16. 03:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 Pombe ***** válasza:

Ha van is feleséged, azt hiszed róla, hogy rohan a plasztikai sebészetre, mert egy ikon... :D


Szerintem még a haját is a saját elképzelései szerint...


Jobb lesz ha egyszer leülsz a feleségeddel elbeszélgetni, hogy végre megismerd... :D

2019. máj. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:

Nincs feleségem, de elég sok nőt ismerek. És hát festik a hajukat, és zselés izékat tesznek a körmeikre. Csillamos és mintás, és még ezen belül is vannak trendek, hogy mikor a hosszú vörös, mikor a fehér végű, meg több is van ennél. Ezért jöhettek létre influencerek is, mert az emberek követik őket, ők meg eladják a termékeket. A reklámszakemberek szerint működik a trendkövetés, sok-sok milliókat tesznek ezen elképzelésükbe.

Na látod, és volt hogy Karádyt férfinak gondolták. Ugye van az a varazs ami megszépíti a nőket? Miért ne lehetne ez mindenre igaz? Szép az, ami minket elvarazsol mert valamiért szeretjük. Ezt sem én mondtam sajnos, mert Fodor Ákos megírta helyettem:


TÚLCSORDULÓ HAIKU: A SZÉPSÉGRŐL


Van, ki gyönyörű.

Van, kin észre kell venni.

S van, aki attól szép,

hogy hasonlít egy csúfra,

akit szeretek.


Szereted Fodor Ákost, vagy hasonlóan elvetemültnek látod a gondolkodását?

2019. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 Pombe ***** válasza:

"Tudom hogy utálsz ezért."


Nem! Csak hülyének nézlek. Ez eddig nem volt nyilvánvaló?


"Vannak barátaid?"


Nincs egy se. Brühühühü... :(


Változtat ez valamit azon, hogy az ókori Egyiptom falain még mindig pont ugyanolyanok a szép nők, mint ma is?


Trendek, divatok, ikonok ide, vagy oda?

2019. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 Pombe ***** válasza:

" És hát festik a hajukat, és zselés izékat tesznek a körmeikre."


Mert ezt nem csinálták mindig is... :D


Te egyre hülyébb leszel...


Az, hogy egy két ikon egy kicsit így festi, vagy úgy festi...


Komolyan! Te komplett vagy??? Azt hiszed a nő nem viszi bele a saját fantáziáját a dologba? Azt hiszed eghy ikonnál ragad le? Az egyiknél a hajviselet teszik neki, a másiknál a ruha... stbstb. Kombinál, de leginkább önmagát adja a többség szerencsére.


Te szerencsétlen! Persze hogy bele lehet szeretni bármilyen nőbe, aki kedves, okos... stbstb.. és nem elsődleges csak a szépség! És persze hogy igaz, hogy a kezdetben nekünk nem feltétlenül olyan szépnek látott nő is megszépül, ha megszeretjük, sőt, egyre inkább szeretni fogjuk.


Jól néznénk ki, ha csak a legszebb nőket hajkurászná mindenki... :D


A mi vitánk tisztán tudományos jellegű, hogy a nőkön jól behatárolható fiziológiai jegyek, amik a női szépséget meghatározzák, azok mennyire változékonyak.


Magyarán, ha csak egy képre ránézel, és azon egy ismeretlen nő van, az mennyire fog benned vágyakozást gerjeszteni, és az mennyire tekinthető ez általánosnak.


Amiről te beszélsz, ott a nőt már ismered, folyamatosan kezded megszeretni, mert bár talán nem annyira szép, de okos, kedves, mert nőies... stbstb...


Ennek semmi köze a vitánkhoz!!!


Ennek az utóbbi érzelmi kirohanásnak mi köze van mindehhez??? Meg a versednek is?


Befejeztem! Pá.... :(

2019. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 Pombe ***** válasza:

Ezt még azért...


Te koma!


Nem tűnt fel, hogy a különböző korokból általam bemutatott nők totálisan más hajviseleteket hordtak? Más és más ruhákat? Másképpen festették magukat???


Hát akkor nyilván nem erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy mindegyik képen ugyanúgy szépek voltak azok a nők! De nyilván az egyik szebb volt, mint a másik, amiben már eltérhetett a véleményünk, de abban tuti nem, hogy mindegyik vonzó volt.


És nem a trendi hajuk, meg a körmeik, meg a ruhájuk miatt, hanem az arcvonásaik, az alakjuk, a keblük, a fülük, az orruk, a szemük... stbstb...


Vagyis a tisztán biológiai és feminin morfológiát tárgyaltam, és nem a hülye divatjaidat a hajviseletről, meg a körömfestésről... - vagy nem arról, hogy idővel akár úgy is bele lehet szeretni egy nőbe, hogy egyre szebbnek látjuk... hát persze! Ki tagadta ezt!


Minek szánok rád akár egy percet is még.... áh...:(

2019. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:

Nem érzelmi kirohanás volt.

Amit a képről írtál, meg az általánossagról, az is úgy működik, hogy amit gyakrabban látsz megjelenési formát, azt ismerősebbnek érzed, közelebb áll hozzád. Ha a média egy bizonyos nőtípust helyez eléd, azt tartod majd szépnek, a nők ahhoz a képhez fognak igazodni, és ezért lesz az, hogy egy képen látott nőt többen fognak szépnek vagy kevesbé szépnek látni. Ez tényleg nem érzelmi hatás.


Azért kérdezgetlek Pombe, mert én is úgy érzem te vagy fordítva bekötve, de nem tartalak hülyének. Néha szociopatának, ugyanakkor vannak érzelmeid szerintem. Ezért gondolom, hogy valami érzelmi trauma érhetett.

Nem tudom hogy érted a hülyét, tudod mutattam azt a tesztet, azt mondtad nincs baj a logikai képességeimmel, az ismerőseim szerint úgy aránylag normálisnak számítok, és nem tudok rájönni, te mitől vagy ilyen. Voltál már pszichológusnál? Lehet nincs pszichés bajod, lehet tényleg csak ilyen vagy, bár nem értem mitől. Komolyan nincsenek barátaid? Ez azt is jelenti, hogy nincsenek közelebbi emberi kapcsolataid? Mások is így felhúznak ha beszélgetsz velük, vagy inkább rajuk hagyod? Mert talán személyesen nem viselkednél így. Vagy szoktál? Már hogy felnőttekkel.

És ez is komoly kérdés, és tudományos. Észrevennéd magadról ha szociopata lennél?

2019. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 Pombe ***** válasza:

Áh ... egy utolsó kísérlet. Hátha megérted:


Írod: "Van, ki gyönyörű.

Van, kin észre kell venni.

S van, aki attól szép,

hogy hasonlít egy csúfra,

akit szeretek.


Szereted Fodor Ákost, vagy hasonlóan elvetemültnek látod a gondolkodását?"


Mondjuk te egy híres filmrendező vagy, akinek az a feladata, hogy egy világszép színésznő életét filmesítse meg. Van egy barátnőd, akit mások nem annyira-, de te gyönyörűnek látod, mert fülig szerelemes vagy belé. A barátnőd megkér, hogy tedd be őt főszereplőnek, és erre a versere hivatkozik.


Fogadni mernék, hogy hirtelen másképpen néznél erre a versre, és azt mondanád, hogy ne haragudj drágám, de ez a szerep...


Nem az érzelmek alapján döntenél, hanem szakmai lapon, és a nyers női morfológiai kritériumok alapján, mert te is pontosan tudod, hogy mik a világszépe nők ismérvei, aminek a barátnőd nem felelne meg, akármennyire is látod őt szépnek, és akármennyire is szereted.

2019. máj. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 Pombe ***** válasza:

"Ha a média egy bizonyos nőtípust helyez eléd, azt tartod majd szépnek"


Világosan bizonyítható volt, hogy ez baromság. És az is, hogy a nyilvánvaló tények dacára betegesen hajtod a magadét.


A beteg te vagy, nem én.

2019. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 Pombe ***** válasza:

" az ismerőseim szerint úgy aránylag normálisnak számítok"


Az én ismerőseim nem tartanának annak.


A szociopata jegyeit te mutatod fel. Nem tudsz szembenézni a tényekkel egy dekát se. A bulvár nyomásával szemben semmilyen kritikus érzéked nem létezik.


A nőket nagyon butuska, könnyen befolyásolható lényeknek tartod, és lenézed a szépségüket azzal, hogy csak mások, mint a hímek.


Sürgősen orvosnál lenne a helyed, csak neked még betegségtudatod sincs.

2019. máj. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 Pombe ***** válasza:

Nézz már magadba, ember!


Tényleg segítségre szorulsz, de ha ezt nem látod be...


Egy egyszerű vitát nyitottam, amit történelmi tényekkel, fotókkal, dokumentumokkal szimplán lehet kivesézni.


A női morfológiai jegyek, amik tetszenek a férfiaknak első ránézésre is, mennyire változtak? Hihetünk a bulvárnak, amit sulykolnak belénk, hogy a divat miatt változik a nőideál, meg a férfi? Változik egy kicsit, de meghatározóan nem.


És hamis képeket mutatnak be erről. Extremitásokat sorolnak egyes korokból, amik nem az általánosságot mutatják. Ugyanilyen extremitásokat a mi korunkból is fel lehet mutatni, de nem ezek határozzák meg ma sem a szépségideált. vagyis könnyedén belátható, hogy egy-két aszott múmia bemutatása egy korból, nem lehet meggyőző.


Egyszerű képlet ez, amit könnyedén és rugalmasan át lehetne rágni, csak ehhez az szükségeltetik, hogy ne ragaszkodjunk körömszakadtáig a már rég agyoncáfolt állításainkhoz.


Te ezt a könnyedén megbeszélhető dolgot már elvitted a verselemzésig, visszataszító módon belementél a személyem analizálásába, magadat mint a "normális" embert nóniuszként inzertáltad be teljesen értelmetlenül egy tudományos vitába, elkezdtél azzal előhozakodni, hogy a nőt ha jól megismerjük, akkor meg lehet szeretni....


Össze-vissza hablatyoltál, mint egy idegbajos, kerülted a lényeget, mint az ördög a tömjénfüstöt, és elkezdtél a feleségemről, meg a barátaimról kérdezősködni, ahelyett, hogy megmagyaráztad volna, hogy miért rendelkeznek az ókori egyiptomi falon a festményen lévő nők ugyanazokkal a morfológiai szépségjegyekkel, mint amiket szépnek tartunk mai is ugyanúgy azokon a nőkön, akiket csak egy pillanatra látunk meg.


Nem Karády Katalionokról van itt szó, akiknek a filmjeit hosszan bámuljuk és szépen lassan beleszeretünk ezért, vagy azért..


És ezt te is nagyon jól tudod!


Beteg vagy, koma! És nem kevéssé!


Van néhány pszichológus ismerősöm, ha gondolod, tudok neked segíteni. Azt nem hinném, hogy pszichiáterre lenne rögtön szükséged, de ha így alakul, abban is tudok neked segítő jobbot nyújtani.

2019. máj. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!