Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az emlősöknél általában a...

Ha az emlősöknél általában a hímek a színesebbek (ők versengenek a nőstényekért), az emberi nemnél miért a nők "szépítik ki" magukat (jobban)?

Figyelt kérdés

2019. máj. 16. 03:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:

Nem tudom mik a világszépe nők ismérvei, és nekem egy kép nem sokat jelent, annyit nem hogy azt monhassam ez szép, ez csúnya, tudom elcsépelt szöveg, de kell hogy legyen kisugárzása.

Pontosan ezt érzem én is, hogy hozom a példákat amiket mások gyűjtöttek össze, mondom hogy dollármilliókat ölnek abba ami szerinted nem működik, és mégis a saját igazadat hajtogatod a tényekkel szemben.

Abszolút nem nézem le a női szépséget épp csak nem tárgyiasitom, az pedig hogy a férfiak éppen azt találják vonzónak egy nő testén ami az övékétől eltérő, szintén ismeretes tény, a nők is ezt a különbözetet látják vonzónak a férfiakban. Ezért is emelik ki ezeket magukon.

Az már biztos, hogy egyikünkkel baj van Pombe, jó talán nem vagy szociopata, de azért egy részletesebb pszichotesztet lefuttathatnál magadon egy szakemberrel.

Nem ertetted a haikut. Nem azért lesz szép mert annak akarod látni, nem is azért mert megszeretted. Hanem mert mondjuk látsz egy nőt akite te azt mondod nem szép, de megismered, megszereted, azt mondtad ebben egyet értesz, hogy így megszépül az a nő számodra. De nem vakulsz meg tőle, továbbra is azt az arcot, azt a testet latod, nem is halucinálsz helyette másikat, azt a nemszépet latod majd szépnek. És ez bizony rögzül. Látsz egy hasonló nemszép nőt, és mivel Rá emlékeztet szépnek fogod látni. Pont így működik amit írtam a médiáról, és az infuencerekről. Érzelmileg hatnak rád. Sajnos nem te vagy az egyetlen aki ezt nem veszi észre, erre épül a fogyasztói társadalom.

Van akit te most szeretsz magad körül? Egy ember akivel napi kapcsolatban vagy és szereted ahogy van? Jóvan ne válaszolj, csak gondolkozz el ezen, hogy ha esetleg nem lenne, akkor érdemes lenne egy próbát tenni egy 2-3 órás teszt kitöltésével. Én már voltam ilyenen, az jött ki hogy szociálisan erzèkeny vagyok, de más különösebben semmi nagyobb eltérés nincs a normálistól.

2019. máj. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 Pombe ***** válasza:

"Pontosan ezt érzem én is, hogy hozom a példákat amiket mások gyűjtöttek össze, mondom hogy dollármilliókat ölnek abba ami szerinted nem működik, és mégis a saját igazadat hajtogatod a tényekkel szemben."


Szemérmetlenül hazudsz.


Vámpirfogú nőket mutattál be, ami szerinted hódít a világban. Meg valami torz banyát, ami szerinted akkoriban Indiában a csúcsnő volt.


Bemutattál a középkori udvarból valami agyament, az akkori világra egyáltalán nem jellemző úri hóbortos viseletet, meg egy két ronda nőt bemutattál, akinek persze hogy mindenki hódolt, mivel főúri nő volt.


Minden egyes ilyen manőveredet cáfoltam azzal, hogy abból a korból az átlagembert bemutattam, és az mindegyik ugyanolyan volt mint a mai szépségideál.


Te nem csak beteg vagy, hanem még alpári módon hazudozol is.


Az összes ismeretedet ócska bulvárlapokból nyaltad fel, és semmi de semmi tényt nem mutattál be az igazad mellett.


A mai szépségideál meghatározóan pont ugyanolyan, mint akár 4000 évvel ezelőtt is. Nem olyan haja, nem olyan a ruhája, nem úgy festi magát, de a női biológiai szépségjegyei bizony mindig és mindenhol ugyanaz volt.


Ez a szomorú tény.


Hazudozó!


Mutass egyetlen egy általad bemutatott dologra, amit nem cáfoltam meg történelmi tényekkel?


A képedről nem sül le a bőr ilyenkor?

2019. máj. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 Pombe ***** válasza:

Te hogy tudsz ennyi értelmetlen süketelést összehozni? Neked fizet ezért a sok baromságért valaki? Vagy magánerőből vagy ilyen ostoba?


"Jóvan ne válaszolj, csak gondolkozz el ezen, hogy ha esetleg nem lenne, akkor érdemes lenne egy próbát tenni egy 2-3 órás teszt kitöltésével. "


Te meg azzal foglalkozz, hogy miért ugyanolyan szépek az Egyiptomi festményen a nők, mint a mai szépségideál.


Arra is válaszolj, hogy hogy tudtam könnyedén az indiai banyád mellett felmutatni fényképezett szép indiai nőket, már olyanokat, akiket ma is szépnek tartanánk. És miért tudtam ilyenre rámutatni az 1900-as évek elejéből is, meg napjainkból is.


Azzal is foglalkozzál, hogy a Femina hogy tudott ilyen könnyedén átvágni a palánkon, és azon is gondolkozz el, hogy miért jó ez neki. Meg az összes bulvárnak, hogy téged, a tájékozatlant, az orrodnál fogva vezethessenek.


Azon is gondolkozz el, hogy miért hazudsz betegesen, és miért véded azt az eszmét, amire semmi, de semmi bizonyítékod nincs.


Te is valami bulvárnál dolgozol, mint újságíró? Hazudozásból és néphülyítésből élsz? Jó pénzt hoz a konyhára?

2019. máj. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 Pombe ***** válasza:

#51: "Nem tudom mik a világszépe nők ismérvei, és nekem egy kép nem sokat jelent"


Jesszusom!!! :DDD


Most már mindent értek! :D


Nem tudja eldönteni a szerencsétlen egy női arcról, hogy feltehetőleg nagyon sok férfinak tetszene, vagy sem...


A sok bajod mellett még a prozopagnózia egy rád szabott változatában is szenvedsz???


Így már minden érthető. Képtelen vagy felismerni a női arcban, vonalakban a szépséget ill. annak fokozatait?


Hát akkor ezért mutattam neked hiába a sok fényképet!


Fura egy betegségben szenvedsz! Valamilyen okból azt bezzeg fel tudtad ismerni, hogy milyen világcsúnyája nő.


Koma! Aki már magának is hazudik... :D


Tudod! Vannak ismeretségeim a pszichiátria terén... Nem kellene megfeledkezned a segítő jobbomról. Még van esélyed a gyógyulásra, de minél több marhasággal csapod be magad, és másokat, a helyzet annál inkább irreverzibilisebbé válik...


Talán most még nem késő... :(


Például fejezd be ezt a beszélgetést, mert csak árt neked ez is. Priviben meg elküldhetem a címet, és a doki nevét, és be is avanzsállak...

2019. máj. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 Pombe ***** válasza:

Hát, érdemes megnézni "mirölszól" vitapartnerem véleményét a #21-ről, aki állítólag nem akarja tárgyiasítani a női szépséget. Keresett egy elképesztően ronda nőt a bulvárból, és tényként bemutatta a Feminából ezt:


[link]


Mire azt mondtam neki, hogy ezt egy 5 éves gyerek nem szopná be, és ennek felesleges utána nézni, de ő végig ragaszkodott az állításához, hogy ő csak tényeket mutat be.


Még magabiztosan meg is állapította a #30-ban, hogy: "Ez a baj, hogy nem is akarsz utána nézni"


Hát most megtettem:


[link]


Tehát nem hercegnő, az égvilágon senki se lett öngyilkos érte, és a valódi hercegnő tényleg szép volt.


Még érdemes elolvasni "mirölszól" véleményét az #51-ből: " Pont így működik amit írtam a médiáról, és az infuencerekről. Érzelmileg hatnak rád. Sajnos nem te vagy az egyetlen aki ezt nem veszi észre, erre épül a fogyasztói társadalom."


A saját szindrómáját írja le. Úgy cuppantja be elsőre a média minden félrevezetését, mint az óvodás a gumicukrot.


:D


1 perc fáradtságot nem vett arra, hogy ennek az álhírnek utána nézzen...


De szerinte nem neki kellene ám teszteket kitölteni! :D

2019. máj. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:

Pombe, figyelmedbe ajánlom a cikk alatti hozzászólást, melyben helyreigazítják a cikkírót az iráni uralkodócsaládok mibenlétéről, és arról, hogy ki az egyik és ki a másik nő, mert hogy testvérek voltak. A cikk írója szerint azért nem igaz a sztori, mert a tesója jobban nézett ki, erre írtad, hogy tényleg szép volt (szerintem hasonlítanak), és hogy valódi hercegnő (most ha tesók, akkor hogy lehet csak egyikük hercegnő?): [link]

És olyan tudományos cáfolatok szerepelnek benne, hogy "semmi tény nem támasztja alá, hogy miatta bárki öngyilkos lett, de simán el tudjuk képzelni". Ebből te egyenesen lekövetkeztetted, hogy ilyen nem történt.

Mindezt egy névtelen blog alapján, amiben annyit sem tettek meg, hogy hivatkozzanak arra a cikkre amit cáfolni szeretne.


És gondolom most jön az, hogy belépsz másik névvel és egyetértesz magaddal. Senki nem olvassa rajtam kívül Pombe, ne aggódj, nincs ki előtt megszégyenülj ezzel. Nincs egy teremnyi hallgatóságod akit megszólíthatnál.

2019. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 Pombe ***** válasza:

Ne röhögtesd ki magad, jó?


Senki se lett azért a nőért öngyilkos...


Tök mindegy, hogy ki volt.


[link]


Mondom! Orvoshoz mennyé' , és végezz teszteket. Sürgősen. :D

2019. máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 Pombe ***** válasza:

Ja...


Femina rajongó!


Utána néztél, hogy Japánban mi a statisztika a fogszabályzást illetően?


Vagy ezt is tegyem meg helyetted? - lustaság őkelme... :D


Vagy azt gondolod, hogy amióta néhány tininek elment az esze, onnantól kezdve minden fogszabályzót kidobtak Japánban?


[link]


Úgy tűnik, rengeteg fogászat van Japánban. A szójárás az, hogy több ott a fogászat, mint a kisbolt, ami alighanem túlzás, de azért...


Femina bubus! Hm? :)

2019. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 Pombe ***** válasza:

Hozzáteszem, a nagyon rendezett fogsorról én spec. sose beszéltem úgy, hogy az a tuti női szexepil.


Annyi eszed lehetne, hogy tudd, a fogszabályzás egy modern jelenség, tehát sohase lehetett régebben igazán mérvadó elvárás egy nőtől, hogy gyönyörű szabályos fogsora legyen, bár a Káma Szútra foglalkozik a szex közbeni női harapásnyomokkal, és így írja le ezt a harapást: "kör alakú nyomai egyenlőtlenek, ami a fogaknak egymástól való távolságából ered"


Utal rá halványan, hogy a szabályos harapásnyom a szebb, de különösebben nem tartja kritériumnak.


Az evolúció során az ember állkapcsa gyorsabban "szűkült", és vékonyodott (gracilisabb lett), mint ahogy azt a fogak méretének csökkenése tudta volna követni, így már réges-régen az emberek szája tele volt sokszor rendezetlen fogsorokkal, és hihetetlenül ritka volt az olyan szép fehér és rendezett fogsor, mint ahogy ma azt látjuk egyes színésznőknél.


Egy személyes adatot elárulok neked. Speciel nekem is van ilyen japános vámpírfogam, de szerencsére még a mosolygásomnál is csak a hegye látszik, de minden csajszinak, akivel összejöttem, szinte azonnal elbüszkélkedtem vele, és az én kis szexepilemként mutattam be. Senki nem hagyott ott ezért, de nem is szaladt egy nőm se a fogorvoshoz másolni a példámat... :)


Tehát a nem túl bántón rendezetlen fogsor nem különösebben számít az európai kultúrában sem a szépség ismérvei közé, sőt, valójában mi is szeretjük a kicsit huncutabb rendezetlenségeket benne.


Döglött lovat rugdostál ezzel is, és ennek sincs semmi köze a média mindenhatóságának.


Továbbá egyes területeken a női bajuszka szintén nem számít olyannyira szépségrombolónak (olykor egyes korokban szépségjegyként is nyilvántartották), és még egy európai is ilyenkor legfeljebb sajnálkozva állapítaná meg, hogy kár, de azért szépnek tartaná ő is a nőt, ha tényleg az.


De összességében az az evolúciós trend mindenhol, hogy a nőn egyre kevesebb szőr látszódjon.


Nem ártana néha, ha mást is olvasnál, mint a bulvárt... :D

2019. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 Pombe ***** válasza:

"Tehát a nem túl bántón rendezetlen fogsor nem különösebben számít az európai kultúrában sem a szépség ismérvei közé"


Párdon... helyesbítve: Tehát a nem túl bántón rendezetlen fogsor nem különösebben számít az európai kultúrában sem szépségrombolónak...

2019. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!