Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor fogják már egyszer és...

Mikor fogják már egyszer és mindenkorra bebizonyítani az evolúciós elmélet helyességét?

Figyelt kérdés
Annyira unalmas már, hogy egyre több ember hiszi el, hogy a világot 6 nap alatt teremtette isten és a Föld 6000 éves. Tévesen azt hiszik, hogy az evolúció azt állítja, hogy a majmokból lett az ember és ilyen baromságok. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek mikor fogják végre igazolni végérvényesen, hogy az evolúció igaz? Tudom, hogy több millió éves folyamatokat nem lehet empirikusan megvizsgálni, de arra gondoltam, hogy génmódosítással valami felgyorsított életciklusú élőlénnyel talán be lehetne bizonyítani. Vagy élettelen anyagból élőt létrehozni. Ti mit gondoltok?
2012. jan. 6. 23:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/176 anonim ***** válasza:
23%
Édespofa. Köszönöm, hogy ennyire definiálni akarod a hit és vallás közötti különbséget, de sajnos megint úgy csinálsz, mintha mondanál valamit, de valójában nem mondasz semmit. Jó, akkor maradjunk a te definíciód szerinti hitnél. A tudományban ugyanúgy nem megengedhető a hit sem, mint a vallás! Tehát ugyanott vagyunk. (Van egyfajta hit, ami nem hogy megengedhető, hanem kell is, azt hipotézisnek hívják, de az teljesen más témakör.) Az írásodból annyira lerí, hogy fogalmad nincs az egész mozgalomról. Ha szerinted az ateistáknak joguk van a saját világnézetüket belenyomatni a tudományba, akkor nyald az ő seggüket a továbbiakban. De ne azt mondd, hogy te a világnézetmentes tudományt vallod, mert hazudsz! Fundikám... Én már mindenre kimerítő választ adtam, de te továbbra is fundizol, oltogatsz, mi közben azt sem tudod, mi fán terem az ID. Olyan szinten lefárasztottál már a hülyeségeiddel, hogy elég volt most már. Az látszik, hogy a tudományhoz túl sok gőzöd nincs, azonban gyűlöletkeltő kampányt azt tudnál folytatni az intelligencia elleni mozgalomra, csak azért mert neked az ateizmus a világnézeted. A SETI programmal már nagyszerűen elmagyaráztam hogyan működik az ID, semmit nem reagáltál rá. Talán mert nem tudsz, csak győzni akarsz. Rendben, fújjad a magadét, a viszontlátásra!
2012. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/176 anonim ***** válasza:
23%

"Hit van vallás nélkül is, de vallás nélkül sosincs hit."


Ezt pedig sztem olvasd el még párszor. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2012. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/176 anonim ***** válasza:
71%

"Egyrészt egyik idézetet sem én írtam, másrészt ha én írtam volna se cáfoltam meg magam."

"Az írásodból annyira lerí, hogy fogalmad nincs az egész mozgalomról."

De, cáfoltad magad, amikor kijelented, hogy az ID nem ideológiai alapon szerveződik, és célja nem 'harc' a materializmus ellen. De az. Fel lehet menni az Értem honlapra, és meg lehet látni, hogy a főoldalon lévő linkek semmiről nem szólnak csak és kizárólag arról, hogy a darvinizmus és a materializmus micsoda szörnyűséges dolog, meg zagyvál mindenféle összeesküvésről. pl.:

"A tudomány eltorzított története"

"Egy kirekesztő definíció"

"Egy poros elmélet megkérdőjelezése"

Ezek semmiről nem szólnak. Csak az ideológiáról. Tudományos érvek helyett ideológiáról. De ennyiben ki is merül az ID.


Idefigyelj, linkelj nekem egy EREDMÉNYT arról, hogy mit ért el az ID, milyen ELLENŐRIZHETŐ tudományos felismerést

tettek a materializmus elvetésével! Ha ilyet nem találsz az nem a véletlen műve. Mert ilyen nincs. A tudomány a világot akarja megismerni, az ID pedig az embereket megtéríteni. Az egész Értem honlap érzelmekre ható demagóg tudománytalan maszlag. Ha véletlenül tesznek is ellenőrizhető kijelentést, azt simán cáfolni lehet.


"Az látszik, hogy a tudományhoz túl sok gőzöd nincs"

Ne haragudj, de ezt szerintem Te nem tudod megállapítani. Egyszerűen nem vagy kompetens. :-) Pláne, ha elhiszed, amit Dean Kenyon írt. Az a csávó tenger hülyeséget hordott össze a könyveiben, aminek tételes cáfolatát megfelelő honlapokon megtalálhatnád, ha tudnál angolul.


"A SETI programmal már nagyszerűen elmagyaráztam hogyan működik az ID"

A SETI programmal gyakoriválasz nagyszerűen elmagyarázta, hogy mi a különbség. Az, hogy nem reagáltál rá érdemben, attól még az az érv nem lett semmis. "Viszont a SETI-sek nem jelenti ki, hogy van is értelem, remélik, hogy van. Kijelenteni akkor fogják, ha megtalálják. Az ID-nek viszont az alapja, hogy ez az értelem létezik". Amit erre írtál az egyszerűen semmi.


"de semmilyen természeti törvény nem ismeretes, amely olyan jelsorozatot hozna létre."

Ellenben van olyan természeti folyamat, ami a megfigyelhető sokféleséget létrehozza.


"Valószínűsíti az intelligenciát az élőlények szerkezeti felépítéseiben, ... és nem is találnak olyan természeti törvényt, amely ezt megmagyarázná. "

Szerinted. Az a baj, hogy semmiképpen se sikerült ezidáig bemutatni, hogy az egész tervezéselméletes baromságnak bármiféle relevanciája lenne az élőlények vizsgálatakor. Miért lehetne Gödel bácsi vagy akármiyen 200-as IQ-jú matematikus információs elméleteit átvenni? Hol van a bizonyító kísérlet, mérés, ami megmutatja, hogy a biológiai információ minden aspektusában úgy működik, mint az informatika tudományában vett információ?


HOL VANNAK AZ EREDMÉNYEK??? Hol van az az új ismeret, amit a tervezéselmélet alapján értek el az IDsek? És ami ellentmond a naturalista megközelítésnek?? SEHOL. Az ID egy üres, áltudományos ideológia, aminek célja a vallás tudományon keresztül történő megerősítése. Egészen addig ez marad, amíg nincsenek eredmények. És azok soha nem lesznek...

2012. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/176 anonim ***** válasza:
42%
Döncike, mindenre van cáfoló írás, és minden cáfolatnak van cáfolata, a lényeg, hogy ezeken a dolgokon nem mi, hanem tudósok vitatkoznak! Olyan tudósok is vannak az ID mellett, akik egész életükben az evolúcióval foglalkoztak. Ha nem lennének ilyen tudósok, akkor megérteném az álláspontodat, miszerint ez egy vallási mozgalom, de olyan baromira érdekes a helyzet, hogy egyáltalán nem homogén ebben a tudományos társadalom. És emiatt nem lehet figyelmen kívül hagyni a jelentős kisebbség véleményét. És az ID célja összesen annyi, hogy megemlítsék az ő elméletüket is az evolúcióelmélet mellett. Miért olyan lehetetlen a kérésük, amikor tényleg neves evolúcióbiológusok is átálltak az ID oldalára? Annyira nem értem, hogy hogy tudod ennyire nyugodtan azt szajkózni, hogy minden a témában jártas ember evolucionista, mert ez egész egyszerűen nem igaz! A vita a legfelsőbb berkeken belül is folyik, ez most már nyilvánvaló, senki le nem tagadhatja. Így tehát semmi joga sincsen se az MTA-nak, sem más szervezetnek betiltania az elmélet bemutatását a diákoknak. Mivel te tudományos körökben mozogsz, igazán válthatnál pár levelet Borhidi Attilával, tényleg kíváncsi lennék a párbeszéd kimenetelére. Ha azt mondod, hogy időfecsérlés, akkor egyáltalán nem tud hiteles lenni számomra, amit mondasz, hiszen a vita alóli szándékos kibújásodra utal. Ha viszont vállalnál vele vagy egy hasonló tudóssal egy ilyen párbeszédet, és leközölnéd, nagyon hálás lennék.
2012. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/176 A kérdező kommentje:

"...de sajnos megint úgy csinálsz, mintha mondanál valamit, de valójában nem mondasz semmit."

Vagy csak azért gondolod ezt, mert te ezt már olyan profin műveled, hogy ösztönös.


"A tudományban ugyanúgy nem megengedhető a hit sem, mint a vallás!"

Miért? Ti a vallást propagáljátok. Hite meg minden egyes embernek van. Van aki az emberiségben, van aki a szép jövőben és van aki Jézusban hisz.


"Tehát ugyanott vagyunk."

Nem, nem ugyanott vagyunk. A vallás kiűzése a "tudományból" évszázadokig tartott és ti most szépen vissza szeretnétek csempészni. Ez nincs rendjén, mondtam, ezt egy jóérzésű ember sem fogja hagyni, legyen az vallásos vagy ateista.


"Az írásodból annyira lerí, hogy fogalmad nincs az egész mozgalomról."

Neked meg a tudományos módszertanról, de mégis meg akarod változtatni, hogy az elméletetek "elfogadható" legyen. Ennyi erővel olyan irányba is lehetne változtatni a módszertant, hogy a régi varázskönyvek is "működjenek". Egyébként a céljait ismerem és ez a lényeg. Ha nem vetted volna észre nem az elméletüket kritizáltam, hanem a "mozgalmat".


"Ha szerinted az ateistáknak joguk van a saját világnézetüket belenyomatni a tudományba, akkor nyald az ő seggüket a továbbiakban."

Az ateisták nem nyomják bele a világnézetüket a tudományba, nektek sincs erre semmilyen jogotok, viszont követelőzni azt tudtok. A tudomány mindig is szekuláris volt, nincs helye benne vizsgálhatatlan természetfeletti lényeknek. A tudományos vizsgálat tárgya az anyagi világ, ezt vizsgálja objektíven és von le belőle következtetéseket, de nem véleményezi. Ettől még létezhet(ne) természetfeletti lény, de ez nem tárgya a tudományos vizsgálatoknak és mellesleg bizonyíthatatlan. Ezért kell és ezért lesz távoltartva a vallás a tudománytól, amint bepofátlankodik, kegyetlenül szájba lesz..... A vallás foglalkozzon a saját dolgával és a tudomány is.


"De ne azt mondd, hogy te a világnézetmentes tudományt vallod, mert hazudsz!"

Olyan nincs! De azért van különbség aközött, hogy egy kutató nem hisz semmiben, hisz Istenben, vagy éppen a vallás írja elő neki, hogy mit higyjen.


"Fundikám"

Igen, az vagy, Fundi, ez tény. Miért nem megyünk vissza a középkorba?! Undorító tudomány, ha az nem úgy működik, ahogy én akarom, akkor már rossz, fújj.


"Én már mindenre kimerítő választ adtam, de te továbbra is fundizol, oltogatsz, mi közben azt sem tudod, mi fán terem az ID."

Mert te tisztában vagy a tudományos módszertannal? Már amúgy is írtam, hogy ismerem a szervezet céljait és magát a szervezetet kritizálom. Bocs, ha érzékeny pontot érintek.


"Olyan szinten lefárasztottál már a hülyeségeiddel, hogy elég volt most már."

Nagyon örvendek.


"Az látszik, hogy a tudományhoz túl sok gőzöd nincs..."

Akkor van közös bennünk...


"...azonban gyűlöletkeltő kampányt azt tudnál folytatni az intelligencia elleni mozgalomra..."

Gyűlöletkeltő? Pont ezekkel az elcsépelt szavakkal vagdalkoznak a többségi társadalmat alávetni szándékozó fundamentalista iszlamisták is.


"...csak azért mert neked az ateizmus a világnézeted."

Agnosztikus vagyok, ez már ne is zavarjon annak tényében, hogy már említettem.


"A SETI programmal már nagyszerűen elmagyaráztam hogyan működik az ID, semmit nem reagáltál rá."

Nem értek a SETI-hez.


"Talán mert nem tudsz, csak győzni akarsz."

Azt hittem vitatkozunk és nem csatázunk :D


Mellesleg nem tudom ki volt az a bunkó aki kitöröltette az egyik hozzászólásomat, amiben annak a kételyemnek adok hangot, miszerint Jeszenkynek és bandájának lenne bármilyen tudományos jellegű kijelentése a téma kapcsán, tekintve, hogy egyik sem biológus még csak köze sincs hozzá.

2012. febr. 20. 22:35
 76/176 A kérdező kommentje:

"Ezt pedig sztem olvasd el még párszor. :DDDDDD"

Amíg nem volt keresztény egyház nem hittek Jézusban? De igen, akkor meg miről beszélsz! Vallás nélkül pedig azért nincs hit, mert a vallás alapból a hitre épül, nincs olyan vallás, amelyikben ne lenne hit. De hit van intézmény, azaz vallás nélkül is. Nehéz a felfogásod!

2012. febr. 20. 22:37
 77/176 A kérdező kommentje:

"És az ID célja összesen annyi, hogy megemlítsék az ő elméletüket is az evolúcióelmélet mellett.


Hát maga a Discovery Institute jelentette ki, hogy célja:

„legyőzni a tudományos materializmust és annak morális, kulturális és politikai örökségét"

„lecserélni a materialista magyarázatokat a természet és az ember teista értelmezésével, az Isten általi teremtéssel"


Ez egy kicsit többnek tűnik annál!

2012. febr. 20. 22:43
 78/176 anonim ***** válasza:
0%

""A tudományban ugyanúgy nem megengedhető a hit sem, mint a vallás!"

Miért? Ti a vallást propagáljátok. Hite meg minden egyes embernek van. Van aki az emberiségben, van aki a szép jövőben és van aki Jézusban hisz."


Minden egyes embernek van, de tilos tudománykánt eladni a hitet, érted??? Dawkins és a hozzá hasonlók is ezt teszik. A tudomány ugyanúgy nem fogadja be a hitelveket, mint a vallást, mert lényegében ugyanaz a kettő, mindkettő egy bizonyítatlan hit/dogma. Aki ezzel nincs tisztában, az ne okítson már a tudományos módszertanról!

2012. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/176 anonim ***** válasza:
0%

"Amíg nem volt keresztény egyház nem hittek Jézusban? De igen, akkor meg miről beszélsz! Vallás nélkül pedig azért nincs hit, mert a vallás alapból a hitre épül, nincs olyan vallás, amelyikben ne lenne hit. De hit van intézmény, azaz vallás nélkül is. Nehéz a felfogásod!"


Csak hogy felvilágosítsalak, azt írtad, hogy a hit megy vallás nélkül is, de a hit nem megy vallás nélkül. Leesett?

2012. febr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/176 A kérdező kommentje:

tegnap 23:48


"Minden egyes embernek van, de tilos tudománykánt eladni a hitet, érted???"

Akkor meg miért propagálod az ID-t, pont ezt csinálja, sőt még rosszabb hiszen nem is hitet, de egyenesen a vallást akarja tudományként eladni. Ne tagadd már, ki is jelentették!


"Dawkins és a hozzá hasonlók is ezt teszik."

Nem! Maximum írnak egy könyvet, amit tudományos "ismeretterjesztőként" állítanak be! De ez nem tudományos álláspont, úgyhogy állj már le. Sőt múltkor láttam egy Hawking filmet és az elején kifejezetten ki volt írva, hogy itt a tudós saját nézeteiről van szó. Egyébként a prof. nem egyszer mondja, a nem létezhet Isten és hasonló kijelentések előtt, hogy szerintem. Szóval most állj le! Ezzel szemben ti kijelentettétek, hogy a semleges nézőpontot szeretnétek vallásossal helyettesíteni. Ezért nem vagytok hitelesek, többek között.


"Csak hogy felvilágosítsalak, azt írtad, hogy a hit megy vallás nélkül is, de a hit nem megy vallás nélkül. Leesett?"

Nem. Nem tudod értelmezni. Hit van önmagában vallás nélkül is, de valláshoz mindig kapcsolódik hit, tehát a hit nem a vallás alárendeltje hanem fordítva.

2012. febr. 21. 09:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!