Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés meghalni? Van...

Milyen érzés meghalni? Van olyan akit már hoztak vissza a klinikai halálból?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 12:34
1 2 3 4 5 6
 11/51 Wadmalac ***** válasza:
96%

Tartózkodom bármelyik oldali fanatizmustól. És mint ilyen, gyakran élem meg, hogy a "középutasok" mindkét szélsőségnek ellenségek.

A halálközeli, testen kívüli stb. élmények egy határmezsgyén mozognak a tudomány és az ezotéria "munkaterülete" közt, így ha nem csapódok se ide, se oda, mindkét oldal fanatikusai lerágnak. :)

Márpedig egy jelenség önmagában se nem bizonyíték, se nem áltudomány.

2014. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim válasza:
Ezt nagyon nagyon jó volt elolvasni! Érdekes :)
2014. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim válasza:
100%

Az lehet, hogy 100 emberből 80 különféleképpen élte meg, de a közös mindben az, hogy felülről látták önmagukat, környezetüket és érzelmileg semleges állapotba kerültek.

Egyes esetekben az addigi életüket valahogy összevetve látták "leperegni" képekben, vagy egyre erősödő fényfolttal találkoztak, ami valamiért a szeretet fogalmával válik egyenlővé az átélő személy számára.

2014. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim válasza:
Az én felfogásom szerint olyan, mintha valaki aludna, nem álmodik, és többet nem is ébred fel. Egy ismerősöm tapasztalata alapján, akit a klinikai halálból hoztak vissza, ."Se kép, se hang" , szó szerint ezt mondta.Nem vagyok ateista,de nem tudom mi lesz utána, de néha abba is rossz belegondolni, hogy mi volt a születés előtt....
2014. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
83%

Afrikában voltam és sürgős orvosi beavatkozást kellett végrehajtani. Egyiptomi orvos műtött. Altattak, de nem érzéstelenítettek, mert nem volt.


Altatás alatt eszméletlen fájdalmat éreztem. Vérvörös és narancssárga színeket láttam.


Egy idő után hirtelen ez mind megszűnt és helyette egy erős fehér fényt láttam. Elindultam a fény felé, valahogy lebegve. Nagyon nagy nyugalom fogott el, amilyet életemben nem éreztem. Mondhatni haláli nyugalom. Nagyon jó érzés volt.


Majd ezt a kellemes érzést megszakította egy kellemes hang. Azt kérdezte, hogy vissza akarok e menni. Majd megjelent a férjem képe előttem. A fejemmel jeleztem, hogy nem. Majd megjelent a lányom képe. Akkor annyit válaszoltam, hogy "még igen".


Majd eltűnt a fény, se kép, se hang. Sötétség.

Nem tudom mennyi idő múlva, elkezdtem hangot érzékelni, majd láttam is homályosan. Azt hittem, hogy a mennyekben vagyok. Hívogatni kezdtem egy fehér ruhás nőt. "Angyalka"

Jött. Tőle tájékozódtam, hogy hol vagyok.

- Kórházban.

- Biztos?

- Igen, egészen biztos.

- Szóval nem a mennyekben?

- Még nem. - és mosolygott.


A kórházban érdeklődtem, hogy mi történt velem operáció közben. Nem kaptam kielégítő választ.

Évekkel később a műtősnő mondta el, hogy elvágtak egy eret bennem és a vérzést nem tudták elállítani. Lemondtak rólam.


Azóta is sokat gondolok arra a kellemes érzésre, amit akkor éreztem. Megtanultam relaxálni is, de azóta sem értem még annak az érzésnek a közelébe sem.

Sokat gondolkozok ezen. Ki az aki megszólított, mi történt ott velem, hol voltam?

2014. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
Olyan sokkoló ilyeneket olvasni mivel én nem hiszek ezekben. Én ha meghalok csak szeretnék sokat aludni, nem pedig fent lenni a mennyben és himnuszok, találkozás az Úrral... stb :)
2014. jún. 28. 10:07
 17/51 anonim ***** válasza:
26%
Volt egy katolikus ismerősöm, akit már hoztak vissza klinikai halálból, elbeszélése szerint nem látott és nem hallott semmit, majd hozzátette, már nem fél többet a haláltól, mert nem érzett semmit, hogy fájt volna valamije. Na, ez az ismerős néhány évvel később meg is halt. Aki hisz Krisztusban, az nem fél a haláltól, mert Krisztus hatalmasabb a halálnál, amelyet legyőzött. A halál utáni túlvilág számunkra is elképzelhetetlenül csodálatos lesz, aki hisz Jézus Krisztusban.
2014. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Te komolyan elhiszed azt hogy Isten megteremtett minket, aztán élünk itt a földön 80 évig, meghalunk és felkerükünk a mennybe és ott fogunk partizni évmilliárdokon keresztül az idők végtelenségéig? :) Miért nem kerülünk egyből oda? Minek kell itt lehúzni 80 évet és dolgozni meg állni a dugóban meg gyereket nevelni meg adót fizetni stb stb? Hát ha én csinálnák egy vallást az tuti hihetőbb lenne ennél, lehet ezt 2000 éve bevette egy ember aki még azt hite hogy lapos a föld és a szélén szörnyek laknak... na de 2014-et írunk! :)
2014. jún. 28. 18:05
 19/51 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ateista. Elismerem, hogy a szénírások tartalmaznak hasznos információkat.

Ami hasznos információ, az mind a három vallásban megegyezik.

A próféták csak próbálták megismertetni az emberekkel ezeket az információkat. És példát mutatni, több kevesebb sikerrel.


Akikkel gond van, azok akik utánuk következtek és hirdetik az "igét", mert nagyon sokféleképpen lehet az eredeti írást tolmácsolni. Éppen a hatalmon lévők igényére formázva. Sőt időnként fenyegetve is. Itt most nem egy vallásról teszek említést, hanem általánosságban.


Ami fontos, az bennünk van, a lelkünk. Ha jól tudom a vallás is említi, hogy Isten bennünk van.

Tehát, nem egy Jézus Krisztusban, vagy más prófétában kell hinni (őket tisztelni kell), hanem Istenben, ami bennünk van!


Hogy miért jöttünk ide? Egy biztos, nem nyaralni, nem pénzt gyűjteni! :)

Ahogy áttekintjük a történelmet, a fejlődésünket, egyre úgymond csiszoltabbak vagyunk. Szerintem vizsgázni jöttünk ide. És ehhez kellenek a problémák, nehézségek (házi feladat), mert ezeket kell megoldanunk. Minél intelligensebben.


Igyekszem, hátha sikerül majd megpályáznom egy tanársegéd angyal állást odafent. :)


Üdv mindenkinek, találkozunk odaát!

2014. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 A kérdező kommentje:
Mi halandók vagyunk, nem vagyunk istenek, meghalunk és kész, nincs tovább, én örülnék ha lenne Isten és túlvilág, komolyan mondom, de képtelen vagyok elhinni hogy van de irigylem azokat akik elhiszik, jó érzés lehet azt hinni hogy örökké fogunk élni.
2014. jún. 28. 19:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!