Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés meghalni? Van...

Milyen érzés meghalni? Van olyan akit már hoztak vissza a klinikai halálból?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 12:34
1 2 3 4 5 6
 21/51 Wadmalac ***** válasza:
68%
Nekem, mint agnosztikus tudománypárti, de nem ateista embernek, szilárd véleményem, hogy a halál utáni életre nem lehetnek bizonyítékok az ilyen élmények. Legfeljebb ahhoz elegendőek, hogy ne zárjuk ki.
2014. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
5%

Kedves kérdező, Isten nem azért teremtett minket, hogy aztán élünk itt a földön 80 évig, meghalunk és felkerülünk a mennybe és ott fogunk partizni stb. Isten azért teremtette Ádámot és Évát, hogy örökké a Paradicsomban éljenek nemzedékeken át. De sajnálatos módon a négy főangyal közül Lucifer irigykedni kezdett. Isten nem akarta azonnal megsemmisíteni Lucifert, mert akkor a többi angyalok azt hinnék, hogy ezután nem lehetne szabad akarata senkinek. Sokan fel sem fogják, hogy milyen értékes a szabad akarat, amit ajándékba kaptunk. Lucifer bűnre csábította az első emberpárt, és ezért el kellett hagyniuk a Paradicsomot és meg kellett tapasztalniuk a bűn zsoldját, a halált. Lucifer azt akarja, hogy minél több ember forduljon el Istentől, ezért több bajt zúdít a földön lakó minden emberre. Isten megtehette volna, hogy megállítja ezt a folyamatot, de nem teszi meg. Megvárja, hogy mi emberek felismerjük a tehetetlenséget és szabad akaratunk szerint visszaforduljunk Hozzá. Van az a tudás hatalma, nekünk embereknek ez korlátozott. Isten tudáshatalma végtelen, ezért vannak olyan dolgok, amelyeket mi nem érthetünk meg. Idézek egy történetet: Szent Ágoston Észak-Afrikában tartózkodott, a tengerparton sétálva azon töprengett, hogyan tudná megragadni a Szentháromság lényegét.

Séta közben meglátott egy kisgyermeket, aki kagylóhéjjal merte a tenger vizét egy gödörbe, amelyet a tengerpart homokjába ásott.

- Hát, te mit csinálsz? - kérdezte Ágoston a gyermeket.

- Áttöltöm a tengert a gödrömbe - válaszolta teljes komolysággal a gyermek, és folytatta tovább a meregetést.

- Gondolod, sikerülni fog? - kérdezte nevetve a szent - Nézd meg, milyen óriási a tenger, a kagylóhéj és a gödör pedig milyen pici.

- Előbb kész leszek, minthogy Te megfejted, amin gondolkodsz - felelte a gyermek, majd eltűnt.


Imádkozom, hogy te is higgyél a halál utáni túlvilág csodájában.

2014. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

Ismerem ezt a történetet, szoktam olvasni a Bibliát, vannak benne okos gondolatok de ugyanúgy foglalkozok más vallásokkal is... szerintem nem az a fontos hogy létezik e Isten vagy nem, hiszünk e benne vagy nem, pl (szerintem nem létezik és nem is hiszek benne) hanem az a fontos hogy úgy éljünk mintha létezne.

Könnyű úgy jót cselekedni hogy be vagy sz@rva a pokoltól, a jónak a szivedből kell jönnie.

2014. júl. 1. 05:09
 24/51 Wadmalac ***** válasza:
82%

"nem az a fontos hogy létezik e Isten vagy nem, hiszünk e benne vagy nem,az a fontos hogy úgy éljünk mintha létezne."


"Könnyű úgy jót cselekedni hogy be vagy sz@rva a pokoltól, a jónak a szivedből kell jönnie."


Akit nem kell kerítésekkel tartani a jó úton, aki szabad akaratából képes ott járni, az az igazi EMBER.

2014. júl. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 Wadmalac ***** válasza:
68%
A #23. komment egyike a legbölcsebb mondatoknak, amit itt, ezen az oldalon valaha láttam.
2014. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. júl. 1. 09:57
 27/51 anonim válasza:
Szerintem is jó gondolatok a kérdezőtől, amiket itt istenített valaki. de nem minden tekintetben értek vele egyet, mert általánosításon alapul. Nyilván, hogy a vallás egy meghatározó, (ha nem a teljes egészét felölelő) része a földi életre vonatkozik. Viszont azt feltételezni, hogy csakis a retorziótól való félelem "kényszeríthet" valakit, hogy egy vallást magáénak tekintsen vagy nem, az nem fedi a valóságot. A vallások fő vonzereje nem az, hogy mi lesz azzal, aki nem választja, hanem az értékek, amikkel azonosul a vallás által. Mellesleg, ha nem tartozik semmilyen valláshoz az illető, akkor nincs is mitől félnie, ha nem "jól" viselkedik - a feltevés szerint. Csak azt, hogy hogyan éli valaki az életét, nem a vallástól függ. Az értékek közösek és mindenki élhet aszerint, nem sajátíthatja ki azt egy vallás sem. Ezért az értékeket és a vallást illetően egymást metsző halmazokról beszélünk, és ami még lényeges, hogy halmazok átjárhatóságát nem a félelem, sokkal inkább a jó, mint cél elérése motiválja.Nincs értelme, ugyanis, egy vallásba ki vagy belépni a félelemtől vezérelve, mert ha valaki a "jót" akarja elérni, akkor annak nem kell a vallás hozzá kizárólagosan, csak azért meg nem fogja valaki felvenni a vallást, hogy majd a félelem az igaz ember útjára tereli, hanem már eleve azon az úton van, amikről úgy gondolja ( a vallással egyetemben), hogy azok értékek, amiket követni kell. A félelem a vallásválasztás szempontjából nem dominálhat, ezért téves az a feltevés, hogy könnyű annak jónak lenni, aki sz@rik a pokoltól, mert a félelem nem oszt, nem szoroz ebben a tekintetben.
2014. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Így van :) Nem azért vagyok és leszek jó ember, mert félek a pokoltól, hanem mert a Szentlélek által vezérelve teszem a jó dolgokat, Ő nyitja meg számunkra a szeretet lángját.
2014. júl. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Na ez az az eset amikor mindenkinek igaza van mégsem értünk egyet :)

Nem is azt állítom hogy Te azért mormolsz el minden nap 5 miatyánkot mert félsz a pokoltól. Azért mondod el mert hiszed hogy Isten hallja és hiszed hogy örülneki és szeretnéd boldoggá tenni Őt. Jó a halmazos téma, csak az a baj hogy kevesen vannak a metszetben. Sok olyan van aki csak azért jár templomba mert tényleg be van sz@rva a pokoltól és sok olyan is van aki pl Afrikában született, egy bantu törzs nevelte fel és mindenféle vudu istenben hisz és mégis jó ember és jókat cselekszik.

Van aki rossz ember és a pokoltól való félelem miatt lép be a metszetbe és van aki jó ember és azért lép be mert rájön hogy olyan dolgok vannak leírva a Bibliában amit ő helyesnek tart születése óta csak még nem tudta kimondani, vagy sosem gondolta volna hogy ezt más ember is így gondolja vagy hogy ezeket már valaki több ezet éve le is írta.

Nem akarok megsérteni senkit de szerintem azoknak sincs igazuk akik azt mondják hogy Isten létezik meg azoknak sem akik azt hogy nem. Nem lehet bebizonyítani egyiket sem, én pl. nem is hiszek benne, de nem is tagadom, lehet van, lehet nincs, próbálok úgy élni mintha lenne, aztán ha meghalok és meglátom akkor örülni fogok, ha meg csak a nagy feketeség jön akkor meg annak örülök hogy sok embert boldoggá tehettem amíg léteztem.

2014. júl. 8. 05:24
 30/51 anonim ***** válasza:
9%
Jó jel a leveledből, hogy Isten munkálkodik benned. Van bizonyíték Isten létezésére: nézz körbe ha kimész a természetbe: süt a nap, fúj a szél, felhők jönnek-mennek, virágok és fák nőnek mindenütt. Ki tervezte ezeket? Ha magadra nézel, mármint a testedre és látod, hogy ezek a szervek milyen bonyulultan működnek (szem felel a látásért, fül a hallásért, agy a gondolkodásért stb.) Szerinted ki tervezte ezt a csodálatos emberi testet? Ha nem Isten, akkor ki? :) Szép hetet, Volarex
2014. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!