Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés meghalni? Van...

Milyen érzés meghalni? Van olyan akit már hoztak vissza a klinikai halálból?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 12:34
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

Istent ki tervezte? Ki alkothatott egy olyan lényt aki ilyen világot képes alkotni? Persze jön a válasz hogy Isten mindig is volt, de erre lehetne azt mondani hogy a természet is mindig is volt.

Te be akarod bizonyítani hogy létezik de ez már rossz...

Ha be lehetne bizonyítani akkor már felesleges lenne hinni benne. Pont az a lényege hogy nem hagyott maga után bizonyítékot hanem egyből eltűnt miután megalkotta a világot. Nem értem amikor vallásos emberek azzal jönnek hogy ez meg az az élő szervezet olyan onyolult hogy nem jöhetett létre magától hanem ez BIZONYÍTÉK Isten létezésére. A BIZONYÍTÉK megöl a HITET. Könnyű lenne úgy hinni hogy csomó bizonyíték lenne a létezésére, úgy bárki egyből hívő lenne...

2014. júl. 8. 20:40
 32/51 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj, kérdező, értem a szituációdat és mindent pártolok amit eddig mondtál. Szilárd tények vannak arra, hogy nincs isten, jópár vallásos ember mégsem képes ezt elismerni. Az eddig marhaságokat beszélő Volarexnek üzenem, hogy minden a természetes evolúció műve, ahogy azt Darwin is megmondta. Az élőlények alkalmazkodnak a környezethez, nem az Istened csiszol rajtuk. Ahogy az élet is a földre jutott, az atomok molekulákká rendeződnek, az aminosav-molekulák fehérjéket alkotnak, a fehérjék pedig összeállva megteremtenek egy élőlényt, amelyek később fejlődnek. Én így hallottam, és teljesen reálisnak tartom. Azért 4,6 milliárd év alatt volt ideje fejlődni a világunknak amíg alkalmas lett életet hordozni magán. A Földnek rendkívül hosszú története van, amíg a meteorok, aszteroidák ütközve megalkottak egy még hatalmasabb bolygót. NEM Isten teremtette a fényt és most sem ő adja. NEM Isten teremtette az életet, és nem ő tartja fenn most se. NEM Isten teremtette a világot, minden 'megteremtődött' magától, csak időt kellett hagyni neki. Miért olyan nehéz ezt felfogni? Akinek van esze, az nem hisz el ilyen meséket.
2014. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Ezt én is így látom, szerintem sincs, persze kizárni sem lehet, de 100%-osan semmit sem lehet sem bebizonyítani sem kizárni. Ezzel az erővel hihetnénk azt is hogy az egész világegyetem pisztácia pudingból van mert nem zárható ki meg stb. De nem lenne jobb abban hinni ami valamilyen szinten bizonyítható mint abban ami semilyen szinten nem???

Isten is egy tudományos magyarázat volt 5000 éve a dolgokra mibenlétére, csak azóta volt egy kis evolúciója és megszületett belőle a tudomány. persze lehet 5000 év múlva azon fognak nevetni hogy 2014-ben azt hitték hogy 5 meg 5 az 10, meg hogy a föld forog a nap körül, majd akkor a mi utódaink fognak vallást teremteni azzal hogy 5 meg 5 az 10 meg a föl forog a nap körül, holott ez már akkor lehet egy nagyrész bebizonyított tény lesz hogy nem igaz.

2014. júl. 12. 21:25
 34/51 A kérdező kommentje:
Isten a jó szándék, az önzetlenség, az amikor valami jót akarsz tenni, amikor mást fontosabbnak tartasz magadnál. Bár lehet ez is önzésm mert az a szívmelegség, meg boldogsághormon ami felszabadul a szervezetedben akkor amikor adsz 100 forintot egy szegénynek lehet több mintha vennél egy csokit belőle. Szóval nincs szeretet :)
2014. júl. 12. 21:34
 35/51 anonim ***** válasza:
10%
Ha minden úgy van, ahogy Darwin megmondta, akkor mi az élet értelme? Megszülettél, iskolába mentél, összeházasodtál, fantasztikus karriert építettél, gyereket neveltél, csodálatos házat építettél, megöregedtél, és végül meghaltál. Azt mondanád, legalább jó életed volt. De a gyerekkel ugyanez történik. Meg az unokával. Végül kihal az ág. De mi történik veled a halál után? A hitetlen emberek nem fognak Isten országába kerülni a halál után. Nem lehet úgy gondolkodni, hogy úgy élsz, mintha Isten volna. Vagy hiszel Őbenne, vagy sem. Aki hisz Őbenne, örök életet kap. Ti elutasítottátok Istent, Aki most nagyon szomorú. Ez sajnos nem marhaság és mese sem. A valóságot írom le nektek, színtiszta igazságot, higgyétek el. Halál után nincs megbánás, amíg éltek, addig lehetőségetek van Jézus Krisztust befogadni szívetekbe... Gondolkodjatok el rajta. üdv, Volarex
2014. júl. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Erre már nem tudok mit mondani... Orvos látott már? De komolyan, nem sértegetésnek szánom. Szerintem az ilyenek csinálták a máglyákat meg szentelték meg a tankokat Isten nevében. Annyira elhiszed hogy van, nem félsz attól hogy amikor meghalsz csak a nagy sötétség fogad??? Én nem félek a pokoltól még akkor sem ha tagadom Istent ,ert jó ember vagyok szerintem, szeretek segíteni másoknak és nem kihasználni őket, ez a lényeg nem a hit. Hogy jó legyél, aztán vagy hiszel vagy nem, sok hívő náci jutott a pokolba és sok buddhista meg mohamedán a mennybe.
2014. júl. 13. 05:48
 37/51 anonim ***** válasza:
0%

Többen próbáltak az evolúcióval meggyőzni engem. Régen olvastam róla, többségével nem értek egyet. Azt gondoltam, megosztom veletek.

Sok ember hisz az evolúcióban. Azt tanítják, hogy az evolúciónak hat alapelve van. Nézzük át ezeket:

1.Kozmikus evolúció (A Nagy ősrobbanásból keletkezett a hidrogén)

2.Kémiai evolúció (kialakultak a magasabb rendű elemek)

3.A csillagok és a bolygók kialakulása gázból

4.Szerves evolúció (élet a kövekből)

5.Makroevolúció (állat- és növényfajok közötti változás)

6.Mikroevolúció (fajokon belüli változás)

Csak az utolsó feltevés alapul megfigyelésen és nevezhető tudományosnak. Az első ötöt csupán úgy hiszik, ahogy az evolúciót elfogadó emberek.

Azt mondják a tudósok, hogy a földrétegek kora évmilliókban tér el egymástól és a korukat megállapíthatják a bennük talált leletekből. Hogyan állapítják meg a leletek korát? Megmondhatják a leletek korát, mivel tudják, hogy mennyi idős az a kőzet, amiben találták őket, mert azt mondják, hogy a rétegek eltérő korúak. De hogy lehetséges ez? A fakövületek gyakran átérnek egyik rétegből a másikba, némelyikük fejjel lefelé megy át „többmillió évnyi” kőzeten. Nem lehetnek eltérő korúak.

Az emberek evolúciójáról azt mondják a tudósok például hogy az emberi magzatnak kopoltyúnyílása van, és ez bizonyítja, hogy az ember a hal-állapoton keresztül fejlődött évmilliókkal ezelőtt. Earnst Haeckel 1859-ben készítette ezeket a rajzokat a kopoltyúnyílásról és 1874-ben bebizonyították, hogy rosszak. A bőrnek azok a gyűrődései nem kopoltyúnyílások, hanem beépülnek a fül csontjaiba és a garatmandulákba és ezek a rossz feltevések 140 éve (!) még mindig benne vannak a könyvekben, hogy továbbra is félrevezessék az embereket.

A tudósok továbbá azt is mondják, hogy a bálnáknak elcsökevényesedett a medencéjük és ez bizonyítja azt, hogy szárazföldi élőlényekből fejlődtek ki evolúció útján. De nem így van ez, azok a csontok izmok tapadási helyéül szolgálnak. Ezek nélkül a bálnák nem lennének képesek szaporodni, semmi közük a földön való járáshoz. Még ha csökevényes szervek lennének is, valaminek az elvesztése (azaz visszafejlődés) nem ellentétes az evolúció elméletével?

Másik kérdésre: nagyon jó emberre vall, aki jócselekedeteket végez, de ez kevés az üdvösséghez. Hit nélküli jócselekedet ugyanúgy nem ér semmit, mint a szívből jövő jócselekedet nélküli hit.

2014. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Oké, igazad van, semmit sem lehet bebizonyítani, a tudományban is sok hit van, én pl soha nem láttam még fekete lyukat, nem is fogok, de elHISZEM hogy vannak.

Én is hiszek egy Istenben, szerintem egy spagettiszorny az, és ha rosszat cselekszel akkor halálod után minden nap meg kell enned 10 liter ketchupot és a vécén kell töltened az örökkévalóságot. Ezzel az erővel bármiben hihetsz, olyanban is amit nobel díjas tudósok mondanak neked meg olyanban is amit egy félkegyelmű bipsi mondott 3000 éve 40 nap böjt után egy halucinogén gázokkal teli barlangban töltött idő után, mert a hit az VAK!!!

Én nem hiszek el semmit, nem is tagadok semmit, az ember próbál magának a világról egy lenyomatot létrehozni az agyában, egy képet, csak azért hogy jobban boldoguljon, mindenkinek kell egy világkép amiben HIHET, van akinek ez a vallás, van akinek a tudomány, de mindketten ostobák! EMBEREK! Önmagatokban és egymásbvan kellene már hihetni.

2014. júl. 14. 05:35
 39/51 Wadmalac ***** válasza:

"Nyilván, hogy a vallás egy meghatározó, (ha nem a teljes egészét felölelő) része a földi életre vonatkozik. Viszont azt feltételezni, hogy csakis a retorziótól való félelem "kényszeríthet" valakit, hogy egy vallást magáénak tekintsen vagy nem, az nem fedi a valóságot."

Nem is erről van szó. Csupán arról, hogy valaki lehet a helyes úton anélkül is, hogy megszabnák neki az útvonalat.

2014. júl. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%

„Csupán arról, hogy valaki lehet a helyes úton anélkül is, hogy megszabnák neki az útvonalat.” Ezt nem tudom elfogadni. Próbáld meg Budapest autóközlekedését úgy kialakítani, hogy minden jelzőlámpát eltünteted. El tudnád képzelni, hogy mi fog történni? Aki nem tartja be a KRESZ szabályzatot, növeli a baleset esélyét (gyorshajtás, odanemfigyelés, piros lámpa figyelmen kívüli hagyása, mobiltelefonozás)

Másik példa: bolygók keringenek a Nap körül egy fizikai szabály szerint. Ha ezt a vonzási szabályt eltüntetnénk, a bolygók kirepülnének a naprendszerből. Összefoglalva Isten tízparancsolata nem teher és nem kényszerített szabályrendszer. Sokkal jóval több, mint a KRESZ vagy egy fizikai szabály. Isten nem kényszerít senkit, azért adott nekünk szabad akaratot, hogy aki nem akar Isten tanítása szerint élni, élhet másképpen, de keserűen meg kell tapasztalnia, egy idő után nem fog menni ez neki. Nem lehet helyes úton úgy menni, ha nem tudjuk a helyes lépéseket és minden jónak tartott lépésre hibásan azt gondoljuk, hogy jó, miközben rossz.


Kedves kérdező, sajnálom, hogy Istenedet spagettiszörnynek tartod, elég szomorúnak tartom, hogy így jelentetted ki Uradat. Krisztusban való hit a legszebb és legértékesebb ajándék, az ember halálánál sokat számít, mivel akkor dől el a lélek sorsa. Isten fogja megítélni minket tetteink és hitünk alapján, és nem az én hatásköröm eldönteni, hogy itt a földön kik hova fognak kerülni a halál után. Aki nem fogadta be Krisztust magába és nem cselekszik Krisztus tanítása szerint, az nem számíthat sok jóra Isten előtt, akár mohamedán, akár evangélikus, akár református, akár katolikus stb. emberről legyen szó.

2014. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!