Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy Richard Dawkins megcáfolta Isten létezését?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam el a fent említett szerző "Isteni téveszme" című könyvét, és nagyon jónak találtam. Ez alapján tényleg valószínűsíthető, hogy nincs Isten.


Ti mit gondoltok? Richard Dawkins érvei mennyire meggyőzőek?


2016. ápr. 29. 21:16
 61/96 anonim ***** válasza:
88%
Na igen, a keresztény istent. És mi van, ha a teremtő isten és a keresztény isten nem azonos?
2016. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 Ozmium42 ***** válasza:
76%
Mindenféle istent nem lehet egyszerre cáfolni, erre már az első hozzászólásomban is utaltam. Az egész fogalom olyan, mint a vizes szappan, csúszik ki a kezedből, ahogy próbálod megfogni. Mire egy állítást megcáfolsz róla, kiderül, hogy az ő istenük nem is olyan, hanem másmilyen. Azért kell egy konkrét istenről konkrét állítást tenni, és akkor könnyebb cáfolni/bizonyítani is. Lásd például a teremtő és gondviselő istenek, angyalok, ördögök, szellemek és mágia cáfolatát korábbról, sőt, még sok (de nem az összes) lélek koncepció is ide tartozik.
2016. máj. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
70%

"Nem isten létezésről szólt a kérdés, hanem hogy igaza van-e annak aki azzal jön, hogy nincs. És a válasz : Nem, nincs igaza. Nem azért, mert szilárd érvek vannak a létezése mellett, hanem mert semmivel sem több a nemlétével kapcsolatos bizonyíték."

Ez pont a nem létező és bizonytalan meghatározású dolgok sajátja. Bezzeg ha valaki a láthatatlan egyszarvút hozza fel hasonló példaként akkor a vallásosok megsértődnek hogy nem ugyanaz a kettő, pedig bizonyíthatóság és meghatározás alapján de. Csak a képzelt istenhez nagyobb az érzelmi kötődés, ezért a sértődés.


"Mint pl a spontán ősrobbanás?! Üdv a vallásos klubban."

Te kevered a fogalmakat. Az hogy nem tudják pontosan miért és hogyan volt az ősrobbanás, csak a hatása ismert, nem jelenti azt hogy hit. Csak azt hogy nem tudják pontosan. De legalább bizonyíték van rá.



""Az ősrobbanás úgy is lejátszódott, hogy nem volt isten."

Miért te talán ott voltál és láttad? Mert sajnos senki nem mondja el, hogy pontosan mi is történt ami kiváltotta az ősrobbanást."

Ajánlom számodra Occam borotvájával ismerkedést és rögtön rájössz hogy felesleges értelmetlen részletekkel kiegészíteni egy elméletet ha az anélkül is ugyanúgy működik. Isten odaképzelése az ősrobbanáshoz, nem magyaráz meg semmi, ellenben a gondolkodás elvetését jelenti, hiszen Isten odarakásával "megvan" a magyarázat.


Elég messze jutott az emberiség attól hogy pl. az Olümposz hegy tetejére képzelje a világot teremtő isteneket, de a vallásosok még mindig el tudják képzelni hogy hol bujkál az istenük, most épp az ősrobbanás mögött. Eddig is sokat kellett hátrálnia szegénynek ahogy a tudománynak hála mindig kiderült hogy az akkor aktuális búvóhelye is tévedés volt. :D

2016. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
55%

"Az hogy nem tudják pontosan miért és hogyan volt az ősrobbanás, csak a hatása ismert, nem jelenti azt hogy hit. Csak azt hogy nem tudják pontosan."

Nos, minden, amit nem tudnak pontosan, arra bizonyíték, hogy Istent nem lehet meghatározni matematikai/fizikai egyenletekkel, hiszen ő mindezek fölött áll. Ő az Alfa és az Omega, ahogy a Biblia is említi. Mindaz, amit se te, se én, se senki nem tud felfogni ésszel, na az az Isten. Arról nem Isten tehet, hogy ezt sokan nem tudják elfogadni.

2016. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 Ozmium42 ***** válasza:
89%

"Mindaz, amit se te, se én, se senki nem tud felfogni ésszel, na az az Isten."


Miért lenne az?

2016. máj. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
Ozmium Isten mindenható. Ez azt jelenti, hogy Ő mindenhol ott van, mindent lát, mindent tud a múltban, a jelenben és a jövőben. Hatalma van MINDEN fölött. Hívhatjátok ezt a jelenséget láthatatlan egyszarvúnak, krumplistésztának, David Hasselhoffnak vagy aminek akarjátok. Ez mit sem változtat azon, hogy Isten léte nem a fizikai és matematikai törvényektől függ. Ezek függnek tőle.
2016. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 Ozmium42 ***** válasza:
21%
Rendben, legyen akkor krumplis tészta. Honnan szeded mindezt? Mert én most azt mondom, hogy a krumplis tésztától MINDENNEK csak az egyharmada függ, Ő maga pedig a MINDEN maradék kétharmadától függ. Kell bizonyítanom, vagy elég, ha csak mondom?
2016. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
55%
Bocsánat, de ezt most nem egészen értem. :D
2016. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
71%

"Istent nem lehet meghatározni matematikai/fizikai egyenletekkel, hiszen ő mindezek fölött áll...Hatalma van MINDEN fölött."

Blabla, szóval Isten megfoghatatlan és bujkál, de gondolom hinni kell vagy elkárhozol! Lol.


"Isten léte nem a fizikai és matematikai törvényektől függ. Ezek függnek tőle."

Occam borotvája... ha valami működik felesleges rész odabiggyesztése nélkül is, akkor ne biggyeszd oda. Fizikai és matematikai törvények vannak, nem kell mögé kaporszakállt odaképzelni.

2016. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
94%

"Blabla, szóval Isten megfoghatatlan és bujkál, de gondolom hinni kell vagy elkárhozol! Lol."

Szó sincs róla, én egy szóval nem mondtam, hogy higgy benne, csupán azt próbálom elmagyarázni, hogy attól még, hogy te nem hiszel valamiben, nem jelenti azt, hogy nem létezik. De ennek nincs is jelentősége, hiszen te úgyis ateista vagy nem igaz? :D

2016. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!