Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy Richard Dawkins megcáfolta Isten létezését?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam el a fent említett szerző "Isteni téveszme" című könyvét, és nagyon jónak találtam. Ez alapján tényleg valószínűsíthető, hogy nincs Isten.


Ti mit gondoltok? Richard Dawkins érvei mennyire meggyőzőek?


2016. ápr. 29. 21:16
 51/96 anonim ***** válasza:
26%

Útmutató a vallásos érveléshez:

I. Képzeljetek el egy lényt, aminek a nemlétét nem lehet bizonyítani!

II. Bizonyítsátok, hogy nem létezik!

2016. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 anonim ***** válasza:
89%

Ozmi, a szakállas példabeszédes fazont a bibliából tekinted istennek, és valamiért nagyon felháborít téged, hogy egyesek milyen bigottan hisznek egy számodra kicsit sem reális dologban.


Mondjuk nevezzük istent egy másik univerzum részecskegyorsítójában történt kísérletnek, és a megszemélyesített isten a kutatók. Ez már kedvesebb "isten"kép a lelkednek?

Így már elképzelhetőbb, hogy az univerzumot esetleg csinálták nem spontán a semmiből jött létre?


-----------


"mert a magfúzió során létrejött tömeg deficit energiává alakult a képlet szerint "


igen én is tudom a tömeg az energia... máshogy kellett volna fogalmazni fel ne hozd könyörgöm

2016. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 anonim ***** válasza:
79%

"I. Képzeljetek el egy lényt, aminek a nemlétét nem lehet bizonyítani!

II. Bizonyítsátok, hogy nem létezik!"


Mint pl a spontán ősrobbanás?! Üdv a vallásos klubban.

2016. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/96 anonim ***** válasza:
16%

Az ősrobbanás úgy is lejátszódott, hogy nem volt isten. Miért kéne hozzáképzelni egy nem létező dolgot? Egy olyan lénynek a létét próbáljátok bizonyítani, aki soha semmi jelét nem adta a létezésnek. Ennyi erővel mondhatom, hogy egy sötét varázsló vagyok és az uralmam alá akarom hajtani a világot a gyíkember pápa segítségével. Amíg nem bizonyítod az ellenkezőjét addig ez igaz lenne?

Meg kéne érteni, hogy a tudományos gondolkodás arról szól, hogy egy dolog egészen addig nem létezik, amíg nem bizonyítják a létét!

2016. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/96 Ozmium42 ***** válasza:
55%

"Így már elképzelhetőbb, hogy az univerzumot esetleg csinálták nem spontán a semmiből jött létre?"


Jó a fantáziám, elképzeltem. Sőt, hirtelen az is beugrott erről, hogy ilyen forgatókönyvet kereken végtelen+1-et lehet kitalálni. Hova vezet, mire jó ez? Az eredetet nem magyarázza, csak messzebb tolja. Esetleg felveti, hogy talán az Univerzumok fraktál szerűen egymásba vannak ágyazva. Na de kell, hogy tudóscsoport gyorsítsa a részecskét, spontán nem jöhet létre az, amit ők ott csinálnának? Meg aztán ez az egymásba ágyazás véges, vagy végtelen? Esetleg egy Univerzum van, ami periodikusan visszafordul a kezdetéhez? Esetleg végtelen térben a kvantummechanikai furcsaságok miatt valóban előpattanhat az ősrobbanás a semmiből? Melyik spekuláció tetszik neked a legjobban?

2016. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 anonim ***** válasza:
71%

"Az ősrobbanás úgy is lejátszódott, hogy nem volt isten."


Miért te talán ott voltál és láttad? Mert sajnos senki nem mondja el, hogy pontosan mi is történt ami kiváltotta az ősrobbanást.

2016. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/96 anonim ***** válasza:
83%

" Hova vezet, mire jó ez?"


Sehova nem vezet, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy személyes érzelmi szempontokból ne mond azt istenre, hogy biztosan nem létezik, mert az csak egy civilizációs marhaság. Legalábbis a vallásosok ezt teszik. Hit kérdést csinálnak olyan dolgokból, amikre nincs konkrét betekintés.

2016. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:
17%

Már megint nem vetted a fáradtságot, hogy elolvasd a válaszom többi részét. Ez a gond a vallásosokkal, hogy figyelmen kívül hagynak mindent ami esetleg ellentmondhat a drágalátos istenüknek. Bocsáss meg, rátok még a billentyűzetemről leütéseknél lekopó milliomod grammnyi festéket is kár pazarolni. Nem fogok egy sötét lyukba kiabálni feleslegesen, amiből ráadásul bolond szél fúj egyfolytában. Érvelésre képtelenek vagytok mindannyian, kiforgatjátok az emberek szavait, nem tudjátok elfogadni, ha másnak van igaza és öntelten hivatkoztok olyan dolgokra, amiket nálatok sokkal jobb emberek sem értenek.

De engedjetek meg valamit, az egyetlen igaz sort had idézzem a Bibliából szabadon: "Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa".

További jó szórakozást

2016. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 anonim ***** válasza:
36%
58-as Mondd csak, komolyan gondolod, amit mondasz? Többszörösen meghazudtolod saját magadat. Az egyetlen aki képtelen az érvelésre az te magad vagy. Nem fogod fel, hogy olyan, hogy a semmiből valami keletkezik csak úgy, olyan nincsen. Túlságosan makacs vagy ahhoz, hogy belásd, hogy nem vagy mindentudó.
2016. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/96 Sanyji válasza:
0%

Hiábavaló a vitatkozásotok.

Találóan írt Pál az I.Korinthusi levélben.

I.Korintus 1,18 Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.

1,19 Mert meg van írva: "Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem."

1,20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ

bölcsességét?

1:21 Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.

1:25 Mert az Isten "bolondsága" bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten "erőtlensége" erősebb az emberek erejénél.


Az Istentől elrendelt dolog, hogy csak hittel lehet Őt felfogni és megragadni, mert hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni.

Amiket írtok-senkit sem akarok megsérteni-csak emberi okoskodások. Mindenki a maga igazát próbálja súlykolni.

Mielőtt megtértem az ÚRhoz én is jártas voltam mindenféle tudományban és filozófiában, de az egész csak egy illúzió, szemétnek ítélem.

Kívánom, hogy ti is megtaláljátok a valódi Igazságot, az pedig Maga a Mindenható Isten és az Ő szeretete. Jézus Krisztus meghalt értünk emberekért, hogy megismerjük az Igazságot és szabadok legyünk.

Ez az élet értelme, hogy visszataláljunk az Istenhez, akitől kaptuk az életet.

2016. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!