Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha esküvőre meghívtak, mennyi...

Ha esküvőre meghívtak, mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:58
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
#40 Én ezt fordítva látom. Ha nem tudod a fogyasztásodat fedezni, mert egy tizesed nem marad hónap végére, akkor miért kellene elmenni menni esküvőre, ha nem közeli rokon?
2021. aug. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
78%
#41 Miért kellene visszautasítanom a meghívást, csak mert éppen nem engedhetek meg egy 10 ezres kiadást? Egyáltalán miért számít, hogy rokon-e vagy sem? Egy barátom nem állhat olyan közel hozzám, mint mondjuk a testvérem?
2021. aug. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

#42 A lényeg azt hiszem érthető volt, ha érteni akartad. Szerintem bunkóság mondjuk a pároddal együtt 50 000 forint értékű vacsorát elfogadni, miközben tudod, hogy nem engedheted meg magadnak azt, hogy hozzájárulj a költségekhez.


Nyilván vannak kivételes helyzetek, amikor az ifjú pár szívesen kifizeti helyetted a vacsora árát, de ez egy meghívott száz fős társaság esetén kb. 30 fő lehet. Általában a közeli családtagok, de ha nagyon pontosan akarsz fogalmazni, akkor nyilván hozzáteszed, hogy a gyerekkori barátok stb. De azért az emberek többsége nem hívja meg a barátait 50 ezer forintos vacsorákra a környezetemben.

2021. aug. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
73%
#43 Persze, értem mire gondolsz. Nem értek egyet, de azért köszönöm az eszmecserét, örülök, hogy sokan vannak itt, akikkel normálisan lehet beszélgetni.
2021. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

40.000ret adtunk, jó volt minden a kaja a hangulat.

Köszönöm a válaszokat ;)

2021. aug. 15. 23:42
 46/46 anonim ***** válasza:
2021. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!