Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha esküvőre meghívtak, mennyi...

Ha esküvőre meghívtak, mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:58
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
21%

Rubin Hotel: [link]

2019es áron volt annyi, akkor kötöttünk szerződést. Most nem tudom, mennyi.

2021. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
11%

"Vicces olvasni az 5-10-15e forintos/fő hozzászólásokat :) Rendeztetek mostanában esküvőt? Nem hiszem, mert nem írnátok akkor ilyeneket. A covid miatt 15-20%-os emelések voltak, de igazából már 2019-ben sem találtunk 15e alatt helyszínt kajával, piával."


Ez kit erdekel?


Nem vendegkent honnan kell azt tudnom, hogy 30 ezer ft fejenkent a kaja?

Rairod a meghivora?

2021. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
18%

#32

Akkor olvass egy kicsit tovább és értelmezd! Tudom, nehezen megy, de azért hajrá!

2021. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
32%

33!

Attol meg, hogy tudalekos vagy, nem normalis dolgokrol irnak itt egyesek!

2021. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
17%
Vitatkozhatnánk egy darabig hogy kettőnk közül ki a tudálékos.
2021. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen felesleges ezen pörögni. A kérdező a szokást kérdezte. Ez a szokás, hogy a fogyasztást fizeti a vendég kb. Az meg amúgy egyértelmű, hogy nem kötelezvény vagy elvárás - a szokás nem azt jelenti. Mit nehéz ezen felfogni?! Ha valaki nem tudja kifizetni a kb összeget, nem fogják kidobni a lagziról. Valószínűleg nem is azért lett az illető meghívva, hogy állja a költségeket, hanem mert szeretnék, hogy ott legyen. Ultra ritka, amit valaki korábban írt, hogy a menyasszony ezen megsértődne. A többsége az embereknek normális. Jobban esik pénzt kapni, ha valaki mindenképpen adni akar valamit, inkább, mint egy 3. robotgépet pl, de nem elvárás.

Hogy lehet ennyire egyszerű dolgot nem érteni, hogy mi a szokás és mi a kötelezően elvárt dolog közötti különbség? Ne csináljatok hülyét magatokból.

2021. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

A nászajándék nem kötelező, csak egy lehetőség. Akár pénz, akár tárgyi (én ez utóbbit jobban szeretem, mert sokkal személyesebb, persze leegyeztetve a párral). Ha valakinek nincsenek meg rá az anyagiak, másra gyűjt, vagy csak nem szeretne, az ne adjon, vagy csak jelképeset. Normális ember ezen nem fog megsértődni, mert nem azért hívott meg az esküvőjére, hogy vastagodjon a pénztárcája, hanem mert fontos vagy neki és szeretné veled együtt ünnepelni ezt a fontos eseményt.


Én volt, hogy tök csóró voltam, akkor csak valami apróságot adtam, máskor meg jól álltam pénzügyileg, akkor valami értékesebbet. Rettenetesen anyagias dolog ilyeneken fennakadni. Csak remélni merem, hogy a többséget nem érdekli, hogy ki mekkora borítékot ad, nem erről szól egy esküvő.

2021. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Hozé don Padrafos válasza:
19%
Biztos nem fogják megszámolni! Amennyit jónak gondolsz. Ha jó ismerősöd vagy családtagod házasodik, akkor úgyis azért vagy meghívva, mert fontosnak tart téged, és nem az anyagiak miatt kellesz oda. Másnak a bulijához meg mi közöd? Szeretne egy 200 fős bulit kiposztolni, és ehhez a statiszták még fizessenek belépőt is b-meg? Fordítva kéne lennie! Van 3-4 ismerőse talán, de a közösségi megosztós fotóra 200 embert ki kéne bérelnie, hogy ismert embernek látszódjon az interneten a kis pszichopata. Nekem max 10 fős lenne az esküvőm, mert elmúltam 40, és csak dolgoztam idáig és nem ismerkedtem, a haverokkal sem tartom a kapcsolatot időhiány miatt. Zsebből kifizetném 200 főre is az egész helybérletet, kajálást, zenészeket, humoristákat, emeletes buszt Mucsaröcsögére, stb, de nincs igényem mindezekre. Pénzt, ajándékot nem várnék senkitől, esetleg egy emlékkönyvbe jókívánságokat beírhatnának nekem meg a páromnak, a kiskorúak meg rajzolhatnának. Sajnos kicsi az esély, hogy egy nő szóba áll velem, mert igénytelennek tartanak nagy általánosságban és ez gáz. Királyi pompában be szeretnék utazni a világot, és nem akarnak élőhalottak lenni egy hétköznapi dolgozó mellett.
2021. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim válasza:
100%

Értelemszerűen az ifjú pár nem azért házasodik össze, hogy majd lehúzza a násznépet, de igen is illik pénzt adni ajándékba. Valóban nem az anyagias dolgokról kellene szólnia, viszont egy esküvőt nagyon sok minden követ, ami pénzt igényel, így nyilván abban segít az ember.

Mindenhol más a szokás, mindent fel kell mérni.

Szerintem az a minimum, hogy a saját ételed és korlátlan ital fogyasztásod (amennyiben az) kifizeted. Ez kb. olyan 10-15 ezer forintba megáll. Én személy szerint azt mondanám, hogy olyan 25-30 a legreálisabb fejenként.Ha úgy nézed, gyakorlatilag esküvői ajándékra akkor még mindig csak 10 ezer körül szántál, amennyit valljuk be egy szülinapra is többen szánunk. De sakkozni kell a számokkal, nyilván ha a az 50. valakiről van szó, aki valószínű illemből hívott meg mert nem beszéltetek már 2 éve, az más. De közelieknek ez reális, aztán van akinél nagyobb összeg a minimum is :D

2021. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
24%

#39

Nincs olyan, hogy reális, meg minimum, értsd meg. Rengeteg olyan élethelyzet van, amikor valaki nem tud még egy tízest se rászánni. Csóró egyetemista, akinek hó végén már a zöldség-gyümölcs is luxus. Egyedülálló anya, aki örül, ha az albérletet tudja fizetni. Munkanélküli, aki a tartalékait éli fel, és minden forintot meg kell számolnia. Nem csak a középosztály és a gazdagok járnak esküvőre, akinek nem fér bele a minimum se, az mondja vissza a meghívást? Ha az én esküvőmről lenne szó, még az utazását is kifizetném annak, aki meg van szorulva.


Zárójeles megjegyzés: Egy esküvőt nagyon sok minden követ, ez valóban így van. De itt is igaz a mondás, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Egy éves fizetést elszórni csak az esküvőre komplett idiotizmus, akinek szerényebb a jövedelme, annak nem kell elit helyszín, meg zenekar, gondolva, hogy majd a násznép úgyis összedobja. Nem attól lesz emlékezetes a nagy nap, hogy a világ minden pénzét elszórja rá a pár. A szüleim lagziján 50 ember volt és a nagymama kertjében tartották (22 és 19 évesek voltak). Annyira jól sikerült, hogy azóta is szívesen mesélnek róla (jövőre lesznek 35 éves házasok). A világ azóta persze sokat változott, a saját esküvőmre alsóhangon 80-100 embert meg tudnék hívni a saját oldalamról, de nem szeretném, ha a külsőségek elfednék a lényeget.


#37 vagyok.

2021. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!