Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ronda dolog az ajándékozott...

Ronda dolog az ajándékozott rokonommal szemben?

Figyelt kérdés

Egy rokonomak könyvet fogok ajándékozni. Még van idő az átadásig, így gondoltam, elolvasom. Párom szerint ez bunkóság.

De semmi nem fog látszódni rajta, én nagyon vigyázok a könyveimre. Tényleg az, akkor is, ha nem derül ki?



2018. aug. 16. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Más ajándékát nem használjuk, és nem olvassuk el. Alap egy ajándékozásnál.

Mert az már nem ajándék.

2018. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van a párodnak. Vegyel egyet magadnak is , ha érdekel, de ha az ajándéknak szantat olvasod el, akkor az használt ajandek lesz....
2018. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem illik, de ha nem derül ki, akkor igazából mindegy.

Én kaptam úgy könyvet ajándékba, hogy bevallotta pironkodva az ajándékozó, hogy elolvasta előttem. Nevettem egyet és kész, úgyis kölcsönadtam volna... Szóval, ha jó a viszony köztetek, akkor nem igazán számít, mi illik.

2018. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Pedig látni ha valaki végiglapozta, még akkor is ha óvatos vele.

(könyvkötő)

2018. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát jó. Ha ennyien ezt mondják, csak igaz lehet. Inkább gyorsan nekiadom majd.
2018. aug. 16. 09:28
 6/18 anonim válasza:
88%
Én sem olvasnam el. Azért az látszik egy könyvön, hogy totál vadi új és ki sem nyitották, vagy nem. Ha könyvet kapsz, az a jó nyomdaszag az új könyv illata, látni, hogy még nem nyitotta ki senki, mert nem nyílik ki mindig ugyanott... a varázs része. Van, akit nem zavarna, persze, de akkor sem illik szerintem.
2018. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azért evvel nem értek egyet. Több olyan könyvem van, ami egyszer olvasott, és szebb állapotban van, mint néhány bolti. Főleg, bizonyos kiadók esetén, akiknél mostanában romlik a minőség.
2018. aug. 16. 09:31
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Ez inkább elvi kérdés. Pl. ha kap egy kendőt, és te egyszer felveszed, az se látszik, de nem illik.

Odaadod a könyvet, és viccesen megjegyzed, hogy most már kölcsönadhatja. :)

2018. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
76%
Szerintem ezzel nincsen semmi baj. Ha ajándékba kaptam könyvet, akkor csomószor mondták, hogy már előttem elolvasták/beleolvastak és kezdjem el én is, mert nagyon jó. Valamint én is adtam már így könyvet, hogy előtte elolvastam. Engem nem zavarna. Szerintem nem is látszik meg, ha nem retkes kézzel nyúlsz hozzá, nem gyűröd meg, nem hajtogatod stb., hanem szépen bánsz vele.
2018. aug. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Én inkább odadnám és megkérném, hogy annyira érdekel engem is, hogy ha elolvasta, akkor kölcsönkérném. Ha nem olyan drága, akkor meg vennék egyet magamnak is.

Bejáratott könyvet újként nem ajándékoznék senkinek.

2018. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!