Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Karácsonyra miért különböző...

Karácsonyra miért különböző ajándékok kerülnek a fa alá, miért nem egyszerűen pénz cserél gazdát?

Figyelt kérdés
A kapott ajándék pénzből aztán mindenki megvásárolhatná vagy megrendelhetné magának azt, amire a leginkább vágyik, amire szüksége van, vagy elkölthetné a boltban élelmiszerre, esetleg a megtakarítását gyarapíthatná vele.

2018. szept. 26. 03:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert pénzt adni személytelen, nem nézz ki jól. Plussz egy ajándékon nem mindenesetben látszik az ara. Míg a pénznél különböző összegek igen.


Karácsony különben sem az ajándékokról szól, nem egy pénzügyi tranzakció.

2018. szept. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, mindig lepontoznak az emberek, amikor Jézus születéséről írok. Mert eredetileg erről szól az ünnep. Az Advent a várakozás időszaka, a karácsony a megváltó eljövetelének ünnepe.

S amikor megtörtént a csoda, örömükben az emberek ajándékokat adtak egymásnak.

Így volt ez nagyjából két évezreden át, s sok családban még mindig.

A vallásosság háttérbe szorulóban van, akik nem is tagadják Isten létezését, sem templomba járók.

A karácsony elvilágiasodott, a család, a szeretett ünnepe lett.

Ezzel önmagában nincs is baj. Azzal már igen, hogy sokaknak az sem, hanem csak a kényszeredett ajándékozás és unott bájolgás.

Az gyakorin is már nyár közepén megjelennek a karácsonyt várók, akiket más nem érdekel, csak az ajándék, ráadásul a pénzen vásárolt.

Ezen az alapon még igazad is van, hiszen nem a szeretett a motiváló, hanem az, hogy mindenki elvárja, hogy kapjon valamit. És olyant, ami hasznos valamilyen formában.

A nézd ezt az almát! Arról a fáról való, amit még nagyapám ültetett, s már nagyon öreg. Ez az egy termet rajta, nesze, a tiéd. Van ilyen? Nincs. Behaladsz a boltba, veszel valami marhaságot, a másik meg kínjában vigyorog, hogy jaj de klassz, köszi.

2018. szept. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

2

Ne zavarjon, hogy a Jézus születésekor a 3 királyok MÉREGDRÁGA AJáNDÉKOKAT vittek neki ...

2018. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ez komoly kérdés? Hogy miben különbözik az ajándékozás az pénz odalökésétől?
2018. szept. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
3-as! Nem zavar.
2018. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Ja, s az sem zavar, hogy bölcsek voltak, nem királyok, nem is hárman, hanem 12-en lehettek, de legfőképpen az nem zavar, hogy a három ajándék szimbolikus jelentőségű, ami a szentháromságra utal.
2018. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
18%
Uh, az első keresztény oltás amit láttam! Mond meg neki 6-os! :)
2018. szept. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

6

Mivel tömjént, aranyat és mirhát vittek, azaz a legdrágább ajándékokat, amiket akkorban fel lehetett lelni, az a szentháromságra való utálas mellett (bár ez a három bölcs személye, de mindegy) megtestesíti azt is, hogy az AJÁNDÉKOZÁS az ünnep része.


Templomjáró katolikus vagyok, úgyhogy hagyjuk ezt a rendes hívő nem ajándékoz, mert azt hiszi, hogy az öröm az istent sérti.


Nevetséges.

2018. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

6-os vagyok! Te mit szívsz?

Sehol nem írtam, nem is utaltam rá, hogy nem kell ajándékozni.

Csupán tárgyilagosan igyekeztem leírni, hogy a karácsonyi ajándékozás két évezredes szokás, ami a mai napig élő dolog.

2018. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Hogy miért nem csak a pénz cserél gazdát? Akkor annak mi értelme lenne?

- Bélám boldog karácsonyt, itt van egy 20 ezres..

(Béla átveszi, majd elővesz a zsebéből egy másik 20 ezrest)

- Drága Jolika! Neked is boldog karácsonyt, itt a 20 ezres neked is!


Szerinted ennek lenne értelme???


Vagy van rövidebb változat is

- Itt van karácsonyra egy 20 ezres Béla

=Béla megfogja majd vissza adja a pénzt.

- Neked is itt van a 20 ezres karácsonyra!


Nos ennek lenne értelme??

2018. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!