Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Karácsonyra miért különböző...

Karácsonyra miért különböző ajándékok kerülnek a fa alá, miért nem egyszerűen pénz cserél gazdát?

Figyelt kérdés
A kapott ajándék pénzből aztán mindenki megvásárolhatná vagy megrendelhetné magának azt, amire a leginkább vágyik, amire szüksége van, vagy elkölthetné a boltban élelmiszerre, esetleg a megtakarítását gyarapíthatná vele.

2018. szept. 26. 03:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

9

Semmit. A hozzászólásod apropóján jutott eszembe, hogy csak ma a negyedik olyan választ olvastam.

2018. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándékozással nekem pont ez a bajom. Úgy szokott kinézni, hogy először "mondd meg mit kérsz" mert ugye még a saját családtagjainkat sem ismerjük annyira, hogy tudjuk minek örülne. Aztán jön az, hogy kapsz pénzt mert majd azt veszel magadnak amit akarsz. A köv lépés az, hogy ha te is pénzt adsz meg én is pénzt adok akkor minek cserélni. Hagyjuk az egészet.
2018. szept. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

12-es válaszoló

Az általad leírt folyamat nagyon lélekölő. Hogyan nevezhetik magukat családnak, ha egy darab dolgotnem tudnak mondani, aminek az illető örülhet?

2018. szept. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

"Tudom, mindig lepontoznak az emberek, amikor Jézus születéséről írok. Mert eredetileg erről szól az ünnep. Az Advent a várakozás időszaka, a karácsony a megváltó eljövetelének ünnepe."


A karácsony eredetileg a téli napforduló ünnepe és sokkal korábbi, mint hogy Jézust kitalálták volna! Semmi köze a kereszténységhez, kizárólag a napok hosszának növekedését ünneplik.

2018. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az ajándék, a pénz a lényeg, hanem hogy örömet okozz a másiknak. Hogy meglepd, hogy tudja, hogy figyelsz rá, hogy ismered annyira, hogy olyannal készülsz, aminek ő örülni fog. És ennek nem kell valami nagy értéknek lennie. Sokszor a legkisebb, jelzésértékű dolgokat örül leginkább az ember.
2018. szept. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

12: az elég szomorú, ha nálatok így néz ki :( Így tényleg nem sok értelme van.

Szerencsére nálunk nem ilyen. Mi egyébként csak a legszűkebb családtagok között ajándékozunk. Akiket nyilván ismerünk rendesen :) És nincsenek nagy igények sem. Én pl. egy jó könyvnek bármilyen alakalomra örülök, mert imádok olvasni.

Szerencsére nem kell Marika néninek, meg az x nagybácsinak, meg a szülők testvérének a párjának, meg az összes ikszedik unokatesónak is ajándékot venni :D Mert az tényleg nem jönne szívből, és teljesen személyre szabottan.

2018. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érted, mire jó az ajándék, elfelejtetted a gyermekkorodat...


Persze adott esetben remek lehet a pénz is, én örültem már pénzbeli ajándéknak... De egy ajándék azért más. Már ha jó. Én pocsék vagyok ajándékozásban, úgyhogy sosem ajándékozom, kivéve esetleg, ha ihletet kapok, de nem szoktam (azért ehető ajándékot adok, végülis lehet, hogy az is számít). Az én családomban ezzel semmi gond, de persze jobb lenne, ha rendes ajándékozást tudnánk összehozni. De agyalni és elrontani, az nem hiányzik a gyermekkoromból (anyám se tudott ajándékozni, nagy melléfogások voltak mindkét részről. kivéve, mikor pici voltam, a sok játék között mindig akadt valami, amivel tudtam mit kezdeni. mesésebb volt úgy a karácsony, bár most se sokkal rosszabb, az ajándék közel sem a legfontosabb rész).

2018. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Andizsuzsi ***** válasza:
77%

"A karácsony eredetileg a téli napforduló ünnepe és sokkal korábbi, mint hogy Jézust kitalálták volna! Semmi köze a kereszténységhez, kizárólag a napok hosszának növekedését ünneplik."


Ez egy elég buta érvelés. Miért ne ünnepelhetnének a keresztények azon a napon, amikor jóval korábban mások mást ünnepeltek?

Vagy én ne ünnepeljem a születésnapomat, mert Móricz Zsigmond jóval korábban már ünnepelte a sajátját azon a napon?

2018. szept. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18

EZ a butaság. A válaszoló nem írta sehol, hogy nem ünnepelhetik akkor. Csak helyretett egy tévedést az eredet kapcsán.

2018. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

" válaszoló nem írta sehol, hogy nem ünnepelhetik akkor. Csak helyretett egy tévedést az eredet kapcsán."


A "semmi köze a kereszténységhez" azért eléggé úgy hangzik. Nem volt mit helyretennie, mi keresztények tisztában vagyunk azzal, hogy a téli napfordulót ünnepelték a pogányok, sőt azzal is, hogy Jézus nem decemberben született. Nincs jelentősége. Aki akarja, ma is bátran ünnepelheti a napfordulót. Minket nem zavar. Mi Jézus születésére emlékezünk ekkor. Vajon ez miért zavarja az ateistákat?

2018. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!