Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van nők...

Miért van az, hogy van nők napja, meg anyák napja, de férfiak napja, meg apák napja nincsen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%

Ez ilyen parasztvakítás.

Hogy a nők azt érezzék, fontosak. Semmi nem lesz jobb ettől. Ugyanúgy megverik, megerőszakolják, megölik őket.

Egy csokor virág meg egy doboz bonbon sz@rt sem ér.

2012. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
64%
Ilyen világban élünk.
2012. márc. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
78%
Mi tartjuk az apák napját:-D Sőt ismerek több anyukát, akik szintén tartják. Igaza van a kérdezőnek! Én csak azt nem értem, hogy ha át tudtuk venni a Valentin napot, akkor az apák napját miért nem?
2012. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
70%

Idézet a Wikipédiáról:


A nemzetközi nőnap a nők iránti tisztelet és megbecsülés kifejezésének napja, amelyet 1917 óta (Magyarországon 1948 óta) minden év március 8-án tartanak. A nemzetközi nőnapot az ENSZ is a világnapok közt tartja számon. A nőnap eredetileg a mai virágos, kedveskedős megemlékezéssel szemben munkásmozgalmi eredetű, harcos, a nők egyenjogúságával és szabad munkavállalásával kapcsolatos demonstratív nap volt.



Szóval nem teljesen arról szól(na), amiről manapság.

2012. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
65%

Amerikában az Apák napja is ugyanolyan értékű ünnep, mint az Anyák napja. A férfi napról nem tudok nyilatkozni, azt nem tudom, hogy ünneplik ott.

Viszont anyámtól ismerek egy frappáns választ. :D Mondtam anyunak, párom háborgott, a férfiaknak miért nincs napjuk? Mondta anyám: "Van, április elseje meg Ivó napja."

2012. márc. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
8%
Női egyenjogúság .... ..és még ajándékozzak is ennek örömére ....
2012. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
47%
Mégis mi bajod van ezzel 16-os???
2012. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem lehet kivívni az egyenjogúságot a másik rovására.

Itt nem arról van szó, hogy a nőktől bárki sajnálná a két napot, hanem arról, hogy ők harcos amazon módjára védik ezeket, miközben ők maguk nem ismerik el az ellenkező nem ugyanilyen ünnepnapját(vagyis nem ünneplik). Ez elvi kérdés, mert ezzel pont azt fejezik ki, ami ellen harcolnak: a kirekesztés ellen. Te ünnepeld az én napom, de én nem ünneplem a te napod. Azáltal, hogy csak nőnapot tartanak, azt fejezik ki, hogy a másik nem jogosult ugyanilyen típusú ünnepre, az csak a nő kiváltsága. Ismerős?

2012. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%
18-asnak igaza van.Nem az a probléma,hogy bárki is sajnálná ezt a 2 napot, de a férfiakat érintő hasonló napok méltánytalanul el vannak hanyagolva.
2012. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
66%

A 18-asnak azért nincs igaza, mert a nőnapnak semmi értelme.


Tehát nem fognak a férfiak felébredni, hogy hú, mától tisztelem és becsülöm a nőket, hanem vesz egy virágot és csokit, hogy a nő ne sértődjön be.


A nőknek is ugyanúgy nem jelent semmit, csak csokit és virágot a nőnap. Egyik nő sem gondol arra, hogy de jó, hogy szavazhatunk, de jó, hogy nem az apánk/férjünk döntik el a sorsunkat. Csak arra jó, hogy ha elfelejti a pasi a virágot, lehet drámázni, hogy mennyire el van hanyagolva.

2012. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!