Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van nők...

Miért van az, hogy van nők napja, meg anyák napja, de férfiak napja, meg apák napja nincsen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 15:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%
Az egész -akár csak a karácsony, meg a többi értelmetlen ünnep- a marketingnek kedvez. Egy újabb nap, amikor az ember egy értelmetlen gazra költi a pénzét. Mintha a nőknek jobb lenne attól, hogy egy 1 hét múlva elszáradt gaz, meg egy 1 napig tartó bonbont kapnak. Engem nem zavar, hogy nincs férfiak, meg apák napja, szerintem az, hogy valaki nő, vagy férfi, nem kellene, hogy külön ünnep legyen. Sem az, hogy valaki apa, vagy anya.
2012. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 tetris ***** válasza:
33%
Apák napja? Még mit nem? Na, nehogy már! Hogyisne! Még ezt is? Nekik? Mindent? És nekünk? Csak ez az egy nap? Ugyan már! Férfiak napja? Sohaaaa!
2012. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
49%

Látom fogalmad sincs arról, hogy mit ünneplünk nőnap alkalmával :) Segítek: a nőnap eredetileg a nők egyenjogúságával és szabad munkavállalásával kapcsolatos demonstratív nap volt. Ezt 1917-ben tartották először, azóta nemzetközi ünnep.

Az anyák napját pedig szerintem nem kell megmagyarázni. 9 hónap kihordani egy gyereket, ez nem leányálom, pláne az utolsó időkben. Azt hiszem egy közel 1 éves szenvedésért megérdemelnek az anyák 1 évben 1 napot. Nem mellesleg senki se mondja, hogy ugyanolyan a viszonya az édesapjávalm mint az édesanyjával. Az anya-gyerek kapcsolat sokkal bensőségesebb. Szerintem ez megérdemel egy saját ünnepet :)

2012. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
24%

Mennyi túlérzékeny "férfi".

Lehet, hogy a férfiak napján virágot kéne osztogatni a Blahán...

De én csak azoknak adok akik rózsaszín pólóban lesznek! Kirekesztő vagyok.

2012. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
31%

tetris, egyszerűen imádlak! :D Ezzel a hozzászólással bearanyoztad a napomat.

Hogy ne csak offolásból álljon a válaszom: én régebb óta tudom, hogy léteznek ezek a napok is, de egyáltalán nem csapunk körülötte felhajtást. Férfinapon mindig felköszöntöm a barátomat, puszi ide, puszi oda, és annyi. Nők napján mindketten örülünk neki, hogy nőnek születtem, de én személyesen nem szeretném, ha ennek következtében akár 1 szál virágot is miattam vágnának le, ezért ennyivel több pénze marad a barátomnak.

2012. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
78%

A 16:05 -ös (18.) válaszoló nagyon jól leírta a dolgokat.


Amúgy ez azért van, mert a férfiak uralják a világot és a férfiak engedték meg, hogy legyen nőnap, anyák napja. Sajnos sok a birka férfi, aki nem mer kiállni a férfinap mellett, vagy nem meri figyelmen kívül hagyni a nőnapot, mert félnek, hogy mások mit gondolnak...


Akkor NEM lennének ezek a férfiak birkák, hogyha csak akkor köszöntenék fel a nőket nőnapon, hogyha a nők is felköszöntik őket férfinapon. Vagy ők is ugyanúgy figyelmen kívül hagynák a nőnapot. Vagyis mint minden, ez is csak a férfiakon múlik.


Nos, én csak azokat a nőket vagyok hajlandó felköszönteni nőnap miatt, akik engem felköszöntenek férfinap miatt.

2012. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
47%
Miert van az h az ev tobbi napjan "macsok" a ferfiak es csak a nok es anyak napjan hisztiznek?Olyankor megvaltozik valami bennuk?
2012. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem aki amúgy megveri,megalázza stb a nőt,az nőnapon se fog bonbont venni neki :D És ha igy is lenne,nem jobban jár az,akiről nőnapon megfeledkeznek,de amúgy egész évben rendesen bánnak velük?Ez az egyik,a másik meg hogy én nőként mondom,teljesen igazságtalan,hogy nem ünnepeljük úgy az apukákat illetve a férfiakat,mint a nőket,és az anyákat.Aki nem emlékezik meg az anyák/nők napjáról férfiként,az persze nem érdemli meg,hogy ünnepeljük őket férfi/apák napján,de AKI igen,illetve egész évben méltó módon viselkedik,annak igenis kijár a viszonzás.És én személy szerint legalább annyi nagyszerű férfit,apát ismerek,mint anyát és nőt,tehát őket én fel is köszöntöm!!Nem ezzel az ostoba általánosítással kéne jönniük egyeseknek,hogy de a férfiak mind ilyenek,meg olyanok,meg hogy végre egy nap,ami csak a nőkről szól..Akinek kijár a tisztelet,azt illik felköszönteni,mert ő is apuka és férfi,akkoris ha van egy tucat másik,aki meg nem szolgál rá az ünneplésre!
2012. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Gondoljatok csak bele!


Apák napja:

A magyar férfiak nagy része nem örül, ha virágot kap; valahogy nem szokás ez nálunk. Ellenkező esetben a virágboltosok már rég ünneppé tették volna! ;)



Tőlünk északabbra és nyugatabbra a férfiak is kapnak virágcsokrot ilyen-olyan alkalmakra. Nemhogy nem gáz, hanem teljesen normális dolog. Pasztell, "férfias" csokrok.

2013. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
"A kéz, amely a bölcsőt ringatja, a világot is igazgatja!"
2013. márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!