Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért utálja a halloween-t?

Figyelt kérdés

Illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy foggal körömmel ellenzi, hogy a magyarok ezt ünnepeljék. Én azt gondolom, hogy ez egy jó mókának tűnik, nem értem, miért nem akarják, hogy ezt a kis örömöt megéljék a fiatalok, ha már általánosságban elmondható, hogy bizony sajnos szomorú ország vagyunk. Szerintem Magyarország eltudna viselni egy szórakoztató, vidám ünnepet, mindenesetre az biztos, hogy ráférne.


Azt még szeretném hozzá tenni, hogy általában a busójárással jönnek, de azt nem tudom elképzelni egy nagyobb városban.



2017. jún. 13. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
12%

A Halloween egy amcsi f§Ńszs¨˘g, ahelyett hogy a halott szeretteid eml¨Śk¨Śre sz¨˘nn¨˘l egyetlen ¨Śjszak¨˘t (igen, pont mint a valentin nap, csak ott a szerelmedet aj¨˘nd¨Śkozod meg, de ez m¨˘s t¨Śszta), ink¨˘bb be0‹2lt0‹2z0‹2l egy kital¨˘lt valaminek ¨Śs elj¨˘tszod a cukorkak¨Śreget¨Śs nev0–3 j¨˘t¨Śkot amit am¨˛gy mindenki nagy¨Şvbe lesz§Ńr az eg¨Śsz orsz¨˘gban. Most mond meg 0“2szint¨Śn kedves k¨Śrdez0“2, te a halott d¨Śdmam¨˘d eml¨Śk¨Śre gy¨˛jtan¨˘l gyert¨˘t vagy ink¨˘bb egy kis sz¨Žrakoztat¨Ž vid¨˘m 0‹2r0‹2mteli ¨Śjszak¨˘t t0‹2lten¨Śl el, mik0‹2zben mindenki gyerty¨˘t visz a halott szerettei eml¨Śk¨Śre.

A valentin napr¨Žl is egy p¨˘r sz¨Žt mondan¨Śk ham¨˘r felhoztam. Minden m¨˘s egy¨Śb napon nem vehetsz a szerelmednek egy sz¨˘l r¨Žzs¨˘t vagy doboz bonbont, csakis valentin napon? Mert ¨Śn pl. szoktam csak ¨˛gy egy sz¨˘l vir¨˘got venni a csajomnak, mert m¨˘s napokon is ugyan¨˛gy szeretem.

2017. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ezt nem fogom elolvasni. már az első mondatból kiderül, hogy időpazarlás lenne kibogoznom hogy mit akarsz, de arra azért még reagálok.

NEM EGY NAPON VAN. Ezt feltudod fogni? Csak mert sokan dobálóznak ezzel, mert egyesek képtelenek elvonatkoztatni azokat egymástól. Érted? Nem ugyan annak az ünnepnek a két variációja, és nem egy napon van, két különböző dolog. Eltud ez az információ jutni az agyadig, vagy nincs is hova megérkeznie?

2017. jún. 14. 15:33
 33/63 A kérdező kommentje:

"Minden m¨˘s egy¨Śb napon nem vehetsz a szerelmednek egy sz¨˘l r¨Žzs¨˘t vagy doboz bonbont, csakis valentin napon? "


Erre még azért hadd reagáljak, ezt megerőltetés nélkül is eltudtam olvasni.

Ez egy újabb id.ióta érv, ne is haragudj. Magyarországnak ennek nincs még hagyománya, de például Japánban például ilyenkor csokit készítesz a barátaidnak, illetve a szerelmednek, esetleg annak, aki tetszik, ezzel vallva neki szerelmet. Nem az ünnep tehet arról, hogy egyenlőre idehaza ennek nincs nagy jelentősége.

De ha mondanom kéne érvet a valantin nap megvédése érdekében, és nem hozhatok fel külföldi példát, azt tudnám mondani, hogy olyan mint a szilveszter. Bármelyik nap bulizhatsz, de az egy jó alkalom rá. Bármelyik nap adhatsz bonbont a csajodnak ha akarsz, de a Valentin nap egy jó ok arra, hogy elmenjetek valahova. Valamint a virág árusoknak is kedvező, de ez már mellékes.

Nem szeretnék ebbe belemenni, csodálkoznék ha egyáltalán ezt megtudnád érteni. Ha egy fejeltebb országban élnél, eszedbe sem jutna megkérdőjelezni a valentin napot, mert ott általában már van hagyománya.

2017. jún. 14. 15:39
 34/63 anonim ***** válasza:
100%

Látom sok az értetlen!

Halloween: ŐSI KELTA ÜNNEP és Október 31.-én tartják!

NOVEMBER 1. NEM HALOTTAK NAPJA, HANEM MINDENSZENTEK!

NOVEMBER 2. A HALOTTAK NAPJA, ŐSIDŐK ÓTA A KATOLIKUS VILÁGBAN!

2017. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
41%
Mert magyarok, ez már épp elég indok. Amit csak lehet, utálnak. És még tudatlanok is. Még a mai napig is azt szajkózzák, hogy ez is egy amerikai hülyeség, ahelyett, hogy utánanéznének. Az ilyenek miatt szégyellem, hogy magyar vagyok.
2017. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a kiborulásomért, de ez olyan fajta hülyeség, ami még engem is kiakasztott.
2017. jún. 14. 20:59
 37/63 anonim ***** válasza:
51%

Hiába nem egy napon van, azért megzavarja a csendes megemlékezést a hangosságával. Attól függetlenül, hogy kelta vagy kerülővel amerikai szokás. A tökfaragás meg nem hangos. A húsvét körüli más dolgok sem. Nem szomorúságról van szó, hanem a komolyságról.


Tessék csak megfigyelni, hogy az embernek valahogy biológiai órája van a megemlékezésekre, és már napokkal előbb ráhangolódik, és beletelik néhány napba, amíg lecseng. Nem kikaocsoljuk-bekapcsoljuk módon működik az ember. Jól érezhető ez a saját családtagok elvesztésével kapcsolatban is. Az adott időszakban elkezdi érezni az ember a szomorúságot, mire rájön, hogy tényleg, most van az az idő, amikor elvesztette a valakijét. Talán a fény-árnyék viszonyok azonosak, talán a levelek színe, nem tudni. De írtak erről tanulmányokat is.


Azt nem tudom, hogy a déli féltekére költözve mi lenne, arról nem olvastam.


Nem utálom a halloweent, de nem szép dolog, hogy elrontják a többség csendes ünnepét, csak mert őket nem érdekli, hogy mások szeretnének csöndben gondolkodni az élet dolgain.

2017. jún. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
20%

Hiába támadsz mindenkit, hogy nem egy napon van, de képzeld el ezt úgy, mintha ma lenne az esküvőd és holnap meg az anyád/apád temetése. Kicsit morbid, nem?


Igen, igazad van, nem "magyar" ünnep a mindenszentek és a halottak napja DE 1000 óta keresztény nép a magyar, tehát minden keresztény ünnep magyar lett, akár elfogadod, akár nem. Ok, nem mindenki keresztény a mai Magyarországon, de attól még az ország igen is az, tehát ne legyen ünnepnap, ne legyen munkaszüneti nap. Aki akarja, az otthon négy fal között ünnepelje és csoki. Szerinted kit zavarna, ha Te otthon a saját házadban ünnepled, bulizol egy jót? Engem biztosan nem és Mariska nénit meg Pista bácsit sem a szomszéd faluban. Az megint más kérdés, ha végig szeretnél vonulni a városon és kopogtatni, hogy csokit-vagy-csalunk, mert ezért én is hülyén néznék rád. (És igen, baromira zavarna. Ha cuki kis kölök vagy és van otthon talán még adnék is csokit. Csak mi van ha nem tudok/akarok adni, remélem jössz takarítani is a tojást meg a wc papírt utána.)


Azt hiába próbálod lenyomni a magyarok torkán, hogy de jól esne egy kis vidámság, nem fogják kedvelni. Szinte mindig mindenhol a magyar a keserűséget látja, mindig panaszkodik, a szomszéd fűje mindig zöldebb, stb. Ez ellen annyit tudsz tenni, hogy elfogadod és a gyerekeidet máshogyan neveled. De nagyon úgy tűnik hogy Te vagy az, akinek az elfogadás nem megy és utána meg itt osztod az észt, hogy mások miért nem fogadnak el Téged és a véleményedet. (Hát lol.)

2017. jún. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Na jó akkor mégis mire vagy kíváncsi? Mert nem akarsz Mo-n Halloweenezni, de miért ellenzik. Mit miért elleneznek? Azt hogy más országokban ünneplik? Szerintem ezt senki sem ellenzi. Azt igen hogy Mo-n ünnepeljük-e.
2017. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
76%
Meg persze nem támadsz senkit, csak gusztustalan magyarok meg fertő. Ezek tényleg nem támadó szavak... Menj és élj ahogy jól esik és tanuld meg tisztelni és elfogadni a másikat. Remélem ugyanilyen mentalitású emberekkel fogsz találkozni és sose vágysz majd Magyarországra vissza.
2017. jún. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!