Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért utálja a halloween-t?

Figyelt kérdés

Illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy foggal körömmel ellenzi, hogy a magyarok ezt ünnepeljék. Én azt gondolom, hogy ez egy jó mókának tűnik, nem értem, miért nem akarják, hogy ezt a kis örömöt megéljék a fiatalok, ha már általánosságban elmondható, hogy bizony sajnos szomorú ország vagyunk. Szerintem Magyarország eltudna viselni egy szórakoztató, vidám ünnepet, mindenesetre az biztos, hogy ráférne.


Azt még szeretném hozzá tenni, hogy általában a busójárással jönnek, de azt nem tudom elképzelni egy nagyobb városban.



2017. jún. 13. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim válasza:
100%

Itt egy kis olvasnivaló a Halloween-ről, de csak aki akarja, van ideje rá és kedve...

Röviden ismerteti a Halloween származását és az Egyház nézeteit, vonatkozásait...

Link: [link]

2017. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
61%

Az "ellenzi" meg az "utálja" nem ugyanaz, Kérdező. Az "ellenzi" az helyesebb, de a nagytöbbségnek simán érdektelen a dolog.

Írták előttem, hogy ennek itt, Magyarországon soha nem volt hagyománya. Nekünk van mindenszentek előestéje, és halottak napja, temetőjárással. Az óceán túloldalán meg halottak napja nincs. Húsvétkor se locsolkodnak. Rengeteg országból hiányzik a névnap fogalma. Itt ezek a szokások, ott azok. Az amerikai függetlenség napját se ünnepeljük meg, de van március 15. Nem lehet, és nem is volna jó ötlet minden egyes szokást, meg ünnepet egységesíteni a világ minden nemzetében, egy iszonyú káosz lenne az egész.


Mellesleg a vallási ünnepeket összemosni a halloween-nal eléggé csúsztatás, ugyanis a halloween NEM a keresztény egyház találmánya! Aki meg ilyen kérdésnél is képes burkolt nácizni meg antimagyarkodni, az félelmetesen ostoba.

2017. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
88%

Csakhogy tisztázzuk.


Halloween:október 31

Mindenszentek napja, a megdicsőült egyház ünnepe, katolikus ünnep:november 1

Halottak napja: november 2


Szomorú, hogy az emberek nagy része azt se tudja, mi mikor van, de azért a fújjolás az meg, de a fáradtságot senki nem veszi, hogy kicsit is utánanézzen.


Nekem nincs problémám a Halloweennel, faragok tököt, meg ilyenek, aztán mindenszentekkor elmegyek misére, mert hívö katolikus vagyok, halottak napján meg megyek a temetőbe.


Jöhet a lepontozás.

2017. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:

"Az amerikai függetlenség napját se ünnepeljük meg, de van március 15."


Ez hogy jön ide? Nyilván nem fognak megemlékezni március 15.-re, mi pedig nem ünnepeljük a függetlenségüket, de a halloween más.

Ezen az alapon ne ünnepeljük a karácsony-t, mert Jézus nem Magyarországon született. Ne keverd a szezont a fazonnal.

2017. jún. 13. 22:30
 15/63 anonim ***** válasza:
71%

Azért hoztam fel ezt a két ünnepet, mert mind a kettő regionális. A kereszténység pedig nem regionális hanem globális vallás. Japánban és Kínában például nem állami ünnep.

Magyarországon is a globális és a regionális ünnepeket ülik meg. Karácsony, pünkösd és húsvét már jóval Amerika felfedezése előtt is létezett, ugyanígy a busójárás, vagy a nőnap.


Ám rengeteg olyan ünnep is van, amit országosan se ünnepelnek meg egységesen, például a búcsú. Sok helyütt nyár végén van (innen jött az a hiedelem, hogy a nyarat búcsúztatjuk), de van, ahol télen, tavasszal, vagy ősz derekán tartják. Igazából ez eléggé néprajzkutatói téma, olyasvalakit kéne megkérdezned, aki ebből írta a disszertációját, mert sokszor tényleg nehéz kihámozni, hogy egyik-másik ünnep miért az, ami. Én pl. nagyon sokáig nem értettem, Jézus kereszthalálának mi köze nyuszikhoz meg tojásokhoz...érted mire akarok kilyukadni...

Ugyanígy nem amerikai fejjel azt se igen lehet kibogozni, a halloween miért szól szellemekről, zombikról, csontvázakról, vempájörokról, és miért pont cukorkát gyűjtenek. Most érted, mit jelképez az, hogy egy vempájör édességet gyűjtöget?

(én adnék neki egy Oreót :DDDDDD)

2017. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

A húsvétot nem tudom, hogy most már tudod-e, de a nyúl a szaporodást jelképezi, a tojás pedig a születést. A többi pedig idővel jött :)


Halloween: azt hiszem a pokol nyílt ki, és kijöttek a szörnyek. Az emberek pedig beöltöztek szörnynek, hogy ne bántsák őket, és tök lámpást gyújtottak, hogy elijesszék őket. Valami ilyesmi a történet, a cukor gyűjtést nem tudom, csak hogy ennek is megvan a szerepe. :)

2017. jún. 13. 22:52
 17/63 anonim ***** válasza:
83%

Igen, a húsvétról most már mindent tudok :) A sonkaevés része is érthető, hisz eddig ugye nem volt szabad húst enni a vallásos embereknek, és ama naptól fogva meg lehet (hús-vétel, hús-vét). A torma szerepe kicsit ködös még, de elvileg az ecetet jelképezi, amivel Jézust megitatták a kereszten. A nyúl meg igen szapora állat (b*sznak mint a nyulak ugye), a tojás meg az újjászületés.

Én speciel falun élek, és itt sose volt igény a halloweenre. Persze, bulikat szoktak rendezni, de ilyekor igazából a halloween csak ürügy (legalábbis a nagytöbbségnek). Az viszont tényleg nem tiszta, hogy egy csontváz, kísértet, vagy vempájör mihez kezd az édességgel :DDD

Az is fura amúgy, hogy az átlagember ugye nem hisz a mindenféle rémségekben, mint a kísértetek, zombik, démonok, Érmelléki Kuglófember stb. és mégis egész napot szentel nekik.

2017. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Igen, az újjászületés rémlett, de az a reikarnáció szinonimaja, ezért azt gondoltam, hogy nem ez a helyes válasz.


Igen, csontvázak és zombik valóban nem léteznek, de nekem ugyanilyen mesének számítanak a bibliai történetek. Miben más egy vámpírban hinni, mint egy angyalban. (nem szeretnék vallásos vitát indítani, ez csak egy ártalmatlan megjegyzés, tudni illik, én ateista vagyok. De tény, hogy ennek ellenére ünneplem a karácsonyt)

2017. jún. 13. 23:11
 19/63 anonim ***** válasza:
18%
A mi kultúránk sokkal színesebb és a hagyományaink sokkal mélyebb népi gyökerűek mint az amerikaiak. Miért kéne eldobni azt ami a miénk és erőltetni egy olyan dolgot aminek nálunk semmi hagyománya nincs?
2017. jún. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
60%
#19, szerintem jópofa dolog, nincs vele baj. Bár az igaz, hogy a saját hagyományainkat is fel kéne éleszteni.
2017. jún. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!