Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért utálja a halloween-t?

Figyelt kérdés

Illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy foggal körömmel ellenzi, hogy a magyarok ezt ünnepeljék. Én azt gondolom, hogy ez egy jó mókának tűnik, nem értem, miért nem akarják, hogy ezt a kis örömöt megéljék a fiatalok, ha már általánosságban elmondható, hogy bizony sajnos szomorú ország vagyunk. Szerintem Magyarország eltudna viselni egy szórakoztató, vidám ünnepet, mindenesetre az biztos, hogy ráférne.


Azt még szeretném hozzá tenni, hogy általában a busójárással jönnek, de azt nem tudom elképzelni egy nagyobb városban.



2017. jún. 13. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
100%

"A cukorosztogatással nem a csóróság a baj. Hanem az, hogy a gyereket meg kell tanítani arra, hogy idegentől soha semmit nem fogadunk el.


Volt is probléma már Amerikában belőle, csak ugye, ott minden szép és, arról nem beszélünk."


Na, az meg a másik. Ha ott is probléma volt belőle, itt ötször annyi lenne.

2017. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
80%
Kedves Kérdező gimnázium és főiskola is vagy innen keletre, nyugatra, sőt északra és délre is. Nem értem, hogy ha nem a pénz hiány miatt nem mész most ki, akkor mi miatt? Mert ez a sulis érv elég gyenge. Ok ha szüleid nem engedik 18 éves korodig nem mész ezt elfogadom, de remélem a fősulit nem azért akarod Mo-n végezni mert ingyenes, olcsóbb stb. Akinek gusztustalan és fertő az ország Menjen a jólétbe tanulni is.
2017. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

9.13.


Igaz.


Kezdhetjük ott, hogy Széchenyivel egyidőben miért vitték külföldre a magyar jobbágyok verítékét nyugatra a magyar nemesek.


Ma is ugyanaz megy. Majd, ha befejeztem a tanulmányaimat, azaz viszem magammal a belém fektetett verítéket, ahelyett, hogy visszaadnám, amit kaptam. Csak mert másutt többet-jobbat, mást, jobban tetszőt kapok.


Szerintem inkább valami tesztet kéne kitalálni, hogy előre tudni lehessen, hogy milyen háttérrel, milyen genetikummal, milyen körülmények között válnak ilyenné emberek. Hogy ne pocsékoljunk időt, energiát, törődést, pénzt a hasonló emberekre, hanem eleve nőjenek ott fel, ahova tartozónak érzik magukat.


És nekem ne jöjjön senki azzal, hogy a neveléstől függ.

2017. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!