Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A magyarok egy része miért...

A magyarok egy része miért utálja a halloween-t?

Figyelt kérdés

Illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy foggal körömmel ellenzi, hogy a magyarok ezt ünnepeljék. Én azt gondolom, hogy ez egy jó mókának tűnik, nem értem, miért nem akarják, hogy ezt a kis örömöt megéljék a fiatalok, ha már általánosságban elmondható, hogy bizony sajnos szomorú ország vagyunk. Szerintem Magyarország eltudna viselni egy szórakoztató, vidám ünnepet, mindenesetre az biztos, hogy ráférne.


Azt még szeretném hozzá tenni, hogy általában a busójárással jönnek, de azt nem tudom elképzelni egy nagyobb városban.



2017. jún. 13. 10:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
27%

Látom, csak arról van szó, hogy a múltban kialakult szokást nem csak hogy felrúgjuk, hanem még zavarjuk is a hagyományok szerint megemlékezni akarókat.


A lényeg a be nem illeszkedés, az én akkor is azt csinálok, amit akarok mutatása. A rendetlenség.


Sípolás a nemzeti ünnepen. Gondolom, ugyanazok szorgalmazzák, díjazzák, reklámozzák.


Az idén már a temető mellett lesz a parti is? Persze csak a keresztény temetők mellett, ugye?

2017. jún. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
76%
# 52/ Ne erőltesd már. Ezzel a hozzászólással épp olyan bunkónak tűnsz, mint a nemzeti ünnepen rendetlenkedők. Úgy tűnik, még azzal sem vagy tisztában, hogy halloween, Mindenszentek, és halottak napja melyik napokra esik. Ostoba.
2017. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
0%

18.33.


A hozzászólások száma minden egyes hozzászólással változik.


Úgy néz ki, beletaláltam, ha jönnek a sértegetések, igaz?

2017. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Minden ami vidám, életszerű, kontinentális hagyomány és kultúra, inkább ez terjegyjen, mint a konfliktus.


Ettől mindenki megőrizheti a féltett identitását.

Ami egyfajta (sajnálatos érdek-ego).


Lábjegyzet:


Ki tesz tönkre kit, és milyen módszerrel?

Nagy mértékben. Minden állam felelős azért, amiért a Föld lakóssága itt tart ahol tart.


Illene észbekapni.

A "nagyhatalmaknak".

Mert a kishatalmak sem kisebbek náluk.

Ezt másképp fogalmazva szimbiózis néven ismert fogalom.


Semmi kedvem nincs nemzetközi okostojásnak feltűnni.


Sajnos itt van az ábra.

A tükör nem csal, csak ellentétes szemszögből nézve.

Nincs sok időm.

Kár, hogy nem fogom látni, ahogy talán észbe kap akiknek kellene.

2017. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik válaszoló leírt egy jó indokot (hogy az európaiak nagy része a halállal való viccelésnek tartja). Adok én is egy normális indokot kérdező: Magyarországon túl csórók az emberek ahhoz, hogy minden bekopogtató gyereknek édességet osztogassanak.
2017. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
96%
Az édességosztás nem terjedt el itthon. A halloweent bulikkal, beöltözéssel ünnepeljük. Pár konzervatív fanyalog még, aztán ötven év múlva ők lesznek a legjobban felháborodva, ha valaki nem ünnepli ezt a régi magyar szokást :D
2017. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%

A cukorosztogatással nem a csóróság a baj. Hanem az, hogy a gyereket meg kell tanítani arra, hogy idegentől soha semmit nem fogadunk el.


Volt is probléma már Amerikában belőle, csak ugye, ott minden szép és, arról nem beszélünk.

2017. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező írja #39-ben:

"Undorító nép ez a magyar. Én csak érdeklődtem, és érveltem , ami semmiképpen sem nevezhető támadásnak. Ezt azzal az állítással támasztom alá, hogy pár év múlva elhagyom ezt a mocskos fertőt, és külföldre megyek. A testvérem évek óta ott él jó létben, nem lesz nehéz dolgom csatlakozni. Szégyellem hogy magyar vagyok, gusztustalanok a magyarok, és ezt nem csak emiatt mondom természetesen. Sokkal komolyabb kérdések alatt is megtapasztaltam ezt, csak gondolom megjegyzem, hogy nem azért érdeklődöm, mert ide haza annyira halloween-eznék."

------------

Tehát #39-ben a kérdező végre leírta, mi is a baja. Bajának szinte semmi köze a Halloweenhez, úgyhogy azt a vitát le is lehetne zárni, és áttérni a "sokkal komolyabb kérdésekre".


Valójában az a baja, hogy gusztustalanul undorító, mocskos tudatával még nem tud a "jó létbe" elmenni a testvéréhez, és ezt szégyelli.


Sok itt a válaszoló, összedobhatnánk egy egyirányú jólétbe vezető jegyet, ne szennyezze a légterünket.

2017. jún. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Kedves #59.


Nem jó, hogy a tanult és értelmes emberek (fiatalok is), elhagyják ezt az országot.

Az igazság sajnos ez.


Meg lehet érteni az okát.

Azon kellene elgondolkozni, (kicsit nagyon későn), hogy mit lehetne tenni ellene?

A kritizálás egész biztos nem segít a problémán.

Ugye kedves felső 10ezer?

Már régi nemzeti probléma.


Az ország élethelyzete és egyedi adottsága fontos.

Az EU-hoz alkalmazkodás -nem önfejűen-, talán egy megoldás lehetne.

Mo. ezt egyedül nem képes megoldani.

Csak együttműködéssel.

A V3-is kevés ehhez.


Ez egész biztos.

2017. jún. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 A kérdező kommentje:
Gimmnazista vagyok, utána pedig főiskolára szeretnék menni, ez az egyetlen ok, ami miatt még itt vagyok, nem a pénz hiány. Nem kell aggódni, amint elmegyek, többé vissza sem jövök ide.
2017. jún. 16. 10:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!