Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes a fiatalok simán megcsinálják ezt hétköznap is. Arról nem írsz ki kérdést?
2018. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim válasza:
97%

Büntessük a Haloweent, mert a fiatalok minden létező okból isznak. Első kézből mondthatom el, NEM A HALLOWEEN MIATT ISZNAK. Inni akarnak, inni fognak. Tökmindegy mire fogják rá.

Miért kell polarizálni?! Aki ünnepli, vagy akinek bármilyen köze van a Halloweenhez, az rögtön pogány g##i, és mehet a Purgatóriumba, és már megbizonyosodhatunk arról hogy biztos nem megy ki másnap a temetőbe. Ünnepeltem, sőt voltam buliban, mégis kimentem a temetőbe. Nem így működnek a dolgok. Nem két választási lehetőség van minden témában.

A hazai médiában mellesleg nem a Halloween a legnagyobb gond. Az egészet el kéne süllyeszteni, egy óriási fertő.

2018. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
23%

1. lesz a r o m a halottak napját ugyanúgy ahogy a Halloweent.

2. akik ünneplik, azért erőltetik mert ez csak egy újabb indok nekik hogy vedelhessenek meg barom módjára viselkedhessenek

3. a ronda nőknek tök poén hogy most kikenhetik a képüket meg beöltözhetnek és így kevésbé lesznek ocsmányak

4. a pics áknak is poén mert ők meg még jobban pics áskodhatnak a ribis jelmezekben

5. a médiának ez fa s z a, mert reklámozhatják a sok helovini' sz a r t és a sok h ü l y e meg is veszi, ergo több pénz nekik

6. kb minden ünnep ostoba ba r om s ág és ugyanerre hajt, semmi értelme egyiknek se, és mindenki i d i ó t a aki képes ünnepelni (lásd, karácsony, húsvét, szilveszter, etc). SEMMI értelme, a világon semmi, csak ilyen kis buta emberi f a s z s á g

7. minden halott rokonod le s z a r j a hogy te hány gyertyát gyújtasz meg, mivel, hm, hogy is mondjam, meghaltak.

2018. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
83%

Nekem pl. ma van a névnapom mégsem rángatott ki anyám soha a temetőbe,hogy de ma halottak napja is van,illik emlékezni...főleg ha azt bármikor megtehetem..és akinek ma van a szülinapja szerintem ugyanezt mondhatja el magáról...

Az év többi napján viszont gyakori vendég vagyok egyrészt,mert szeretem az ottani nyugis légkört és letenni a terheket,másrészt mert én is nagy horror rajongó vagyok,de ehhez sem kell pirosbetűs a naptárban..


Nekem egyetlen problémán,hogy a két ünnep hangulatában teljesen üti egymást,mintha a halottakat akarnák ezzel kicsúfolni,az egyik vérkomoly a másik pedig abszolút az ellentéte,a szellemvilág nem a töklámpásokon és pókember jelmezeken keresztül fog kommunikálni velünk,tehát vagy egybeolvasztva kellett volna a kettőt valamilyen egyensúlyra törekedve saját ünnepet kialakítva amerika majmolása helyett,vagy egy távolabb álló dátumokkal szétválasztva..

2018. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim válasza:
100%
A fiataloknak szórakozás is jár nem csak szomorúság. Én szeretem a Halloweent.
2018. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
90%
Tipikus... hogy mernek a fiatalok valami vidámat ünnepelni, ahelyett, hogy sírnának :D
2018. nov. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
76%
Ha a "19 és 24 évesek" annyira önállótlanok, hogy te bejelented, hogy menniük kell a temetöbe, ök meg szó nélkül mennek anyucival, akkor ott valami nagyon el van rontva a nevelésükkel!
2018. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim válasza:
100%
Azért,hogy te tudj mit kérdezni.
2018. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! 21.században élünk tehát már ez az ünnep elterjedt mindenhová. És attól hogy valaki bulizik,jelmezbe öltözik,cukrot, csokit gyűjt Halloweenkor attól még másnap gyertyát gyújthat az elhunyt szerettei emlékére.
2018. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
100%

A Halloween a világon semmit nem tesz a Halottak napja ellen.


Engem pedig nem érdekel a kereszténység, az nekünk, magyaroknak új dolog, én szeretném az azelőtti, régi magyar vallást és szokásokat, szimpatikusabbak... De ehhez sincs köze a Halloweennek, amit csak szeretek, mert poén. De hogy ez miért zavar téged, fel nem fogom.

Az szerintem teljesen mindegy, hogy melyik nap megyek ki a temetőbe vagy kimegyek-e, de a családom egyéb, részben halott tagjai miatt és a saját enyhe tapophiliám miatt valamikor októberben azért kinézek a temetőbe, hiába kell hozzá 900 km-t autózni. Úgyhogy igazán megveregethetem a vállamat, még koszorút is viszek a születésem előtt 30-40 évvel elhalt rokonaimnak (bár az egyikkel találkoztam, részben gyönyörű koponyája volt, úgy elhoztam volna...). Gyertyát eszembe se jut gyújtani, az az én világomban nincs.

A halottak napja nekem kicsit sem keresztény ünnep, egyszerűen a halottaké, vallástól függetlenül. Ahogy a Halloween is odakapcsolódik, legalábbis a mexikói, ami jobban érdekel, mint a bulis-beöltözős. Ezek így egy csomót képeznek számomra s ez így jó :)


A húsvét pl. már erősen vallási és nem érdekel. De azon se fogok sírni, ha az én síromhoz nem jön ki senki. Miért is terhelné magát vele, nekem az tökmindegy, éljen helyette inkább. Emlékezni otthon is lehet. De ha jó neki kimenni, menjen, majd igyekszem csinos temetőt választani, ahova szívesen mennék én is.

2018. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!