Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
30-as, nem pontozlak le, mert nem érdekel se a saját, se a mások pontjai itt, de amit leírtál, amellett nem tudok szó nélkül elmenni... A karácsonynak a szeretetről kell szólnia, nem pedig arról, ami sok családnál, a mérhetetlen pénzköltésről és giccsről. De az, hogy valakinél a pénzköltésről szól a karácsony, az még mindig sokkal jobb ahhoz képest, amit te leírtál! Az valami elvadult elme, valami antiszociális, szadista bolond barom, akinek a karácsonya (vagy akár bármelyik napja) így telik. Szánalmas, ha neked erről szól a karácsony, de mondom, még az is, ha bármelyik nap! Ha a ti családotokban a verekedés a divat, azért még nem kellene általánosítani és ilyeneket irkálni! Azt hittem, csak a családi kapcsolatok kategóriában vannak ilyenek (+ a párkapcsolatos kategóriákban a perverzek), de tévedtem, deviánsok mindenütt vannak!
2018. nov. 2. 21:57
 32/64 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy zero empátia van benned és nem vagy képes felfogni, hogy nem mindenki számára jelent egy ünnep ugyan azt, mint neked. Bár ez eddig is világos volt. Tekintve, hogy 3 számot sem vagy képes megkülönböztetni. Bizoonyitod, hogy a deviánsok ott vannak "kötetek".

Köszönöm a dicsérő szavaid.

2018. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
32-es. Attól, hogy a családod agresszív szociopata, még ne állítsd be az ünnepeket úgy, minta erről kellene szólniuk. Empátia meg azért nincs bennem, mert a kötekedő, agresszív megnyilvánulásodból látszik, nem esett messze az alma a fájától. :) Én hiszek az ünnepek eredeti jelentésében, és ilyen pesszimista, antiszoc. lelki nyomorékok ne akarják már megszabni azt, hogy ha nekik nem jó valami, másnak se legyen már az!
2018. nov. 2. 22:32
 34/64 anonim ***** válasza:
100%
A probléma az, hogy azt hiszed, ami neked fontos, az másnak is legalább annyira jelentős. Sőt, el is várod azt, hogy a te értékrended szerint tervezzen mindenki. Fogadd el, hogy ahány ember, annyi szokás.
2018. nov. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, látom, tapasztalom, egyre inkább, hogy az ünnepek eredeti jelentése (és nem az, amit én megszabok, mert a hagyományokat, ünnepek jelentését nem én és nem egyes emberek szabják meg) feledésbe merül, mert egyre inkább a hedonizmus, a pénzköltés, a reklám és a média uralja az embereket és a kultúrát. És ne nevezzük már ezeket - és a családi verekedéseket se (már akinek ez normálisnak számít) - szokásnak, mert nem az.
2018. nov. 3. 10:09
 36/64 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókat, és engem sem vagy hajlandó, vagy nem tudsz megérteni. Mondd csak, miért gondolod, hogy a te általad követett hagyományok, mindenki által követendőeknek kellene lenniük? Azért, mert az őseink művelték? Azért, mert az őseink ősei művelték? Változik a világ, új generáció lép be, amelynek igenis a hedonizmus, az élet élvezete a fontos, nem pedig az ezer éven át erőltetett idealista világkép. A most felnövő fiatalság, ha nem is ateista, de majdhogynem teljes egészében materialista. Én nem tartom sem november elsejét, sem másodikát ünnepnek. Tekintettel arra, hogy nem hiszek semmilyen felsőbb, magasabb rendű hatalomban, semmilyen transzcendenciában - teljesen elvetem -, így elfogadom azt is, hogy a halállal véget ér az élet, és felesleges a gyász, felesleges minden ima. Azt pedig vegyük észre, hogy mind a három jó marketing fogás a cégeknek. Ne csak a Halloween kapcsán mondjuk el ezt. Sőt, kérlek, tegyük meg az összes többi hasonló eseménnyel. Teszem azt, például a adventi ünnepkörrel. Mennyi olyan adventi vásárban jártál, ahol ingyen volt az áru? Amiket évről-évre felhoznak a fundamentalisták, nem érvek, nem állják meg a helyüket érvként, csak a saját elképzelésüket prezentálják újra, és újra - ami nem nyugszik olyan szilárd alapokon, ami arra ösztönözne mondjuk engem, hogy ne tartsak meg egy adott napot, mint ünnepet, mint eseményt, mint bármit, aminek nevezzük.
2018. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Igen így van, a hagyományok feledésbe merülnek vagy már csak jelképesen, azért maradnak fenn, mert van benne üzleti lehetőség, a mai emberek vásárlási/bulizási igényeit kielégítik. A többi eltűnik vagy hasonló módon átalakul. Sajnos ez van, és én nem érzem magam azért rossznak, mert ez nem tetszik és szóvá teszem. Neked meg sokaknak ez az irány szimpatikus, nekem nem. Lehet, hogy a nézeteimmel kisebbségben vagyok manapság, de attól, ha jobban belemélyed valaki a témában, mindenképpen negatív jelenségnek számít.

És egy kérdés: azt mondod, hogy az emberek materialistává válnak és kevésbé vallásossá vagy éppen ateistává, és nem hisznek a természetfelettiben, spiritualizmusban, ami valóban így van, és emiatt már nem annyira fontosak nekik az ünnepek valódi jelentése. De akkor mi a fenének jöhetett be divatba a Halloween, ami a szellemekről, túlvilágról szól, ami természetfeletti, spirituális és ütközik a mai szemlélettel? Ja, igen, a kérdés költői volt. Persze, hogy azért, mert csak a buli meg a vásárlás meg a hülyeség érdekli az embereket ebből is...

2018. nov. 3. 13:17
 38/64 anonim ***** válasza:
100%
Agresszív. Aha. Értem.
2018. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
100%
A Halloween nem a szellemekről és a túlvilágról szól. Persze, eredetileg bizonyosan így van, nem vagyok járatos a kelta kultúrkörben, de elképzelhetőnek tartom. Az, hogy esetleg élőhalottnak, vámpírnak öltöznek az emberek, nem jelenti azt, hogy hisznek is ezekben a meselényegben, és ezzel egyfajta neohalálkultuszt teremtenének, vagy képviselnének. Ennek az ünnepnek, akárcsak a Karácsonynak - amit szintén nem a vallásos tartalma miatt rendeznek meg legtöbben -, van egyfajta hangulata, ami magával tudja ragadni az embert, ha vevő rá. A tökfaragás, a házdíszítés, barátokkal evés-ivás, beszélgetés, parti vintage és retro zenékkel. Egy életvidám, sőt, még egy introvertált fiatalt is meg tud fogni mindez. Az ünnepek nem kiüresednek, hanem átalakulnak. Már írtam, de még egyszer megteszem; új generáció, új szokások, új értékrend, új világkép. A most megjelenő trendek elhiszem, hogy a te elképzeléseidbe nem férnek bele, viszont ez másik oldalról is igaz. Az én elképzeléseimbe a spirituális töltöttségű kultúra nem fér bele - jelenleg ez van többségben, és a mai keresztények többsége is inkább kultúrkeresztény, mintsem olyan, aki a Biblia iránymutatásai szerint élne.
2018. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
Ez a sok évtizedes média agymosásnak, kapitalizmusnak, marketingszemléletnek köszönhető. Át van "programozva" az emberek agya, tisztelet a kivételnek.
2018. nov. 3. 13:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!