Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
0%

Sokan vagyunk, akinek nem üzlet, hanem egy szép szokás, tiszteletünket tehetjük a szeretteink emlékének a Halottak napján. Nem lenne szabad ezt megcsúfolni sem a Halloweennel, sem a több mázsa gyertyával.


Például a szomszéd sírról a kiszolgált mécseseket egyszerűen áttették a szüleim sírjára, ahelyett, hogy elvitték volna a konténerbe. És nem merek felmenni halottak estéjén a temetőbe, mert a szomszéd sírnál összegyűlik legalább húsz ember egyszerre, ott cigarettáznak, kvaterkáznak, megbeszélik a családi eseményeket, ráadásul meg is fertőznének. Ezért jóval előbb megyek ki, plusz a Halottak Napja után. Ami miatt az említett család még képes megszólni engem.


Na, ilyet nem szabad.

2021. okt. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
100%

„ ráadásul meg is fertőznének“


Semmiféle törvény nem tiltja, hogy az emberek gyülekezzenek és csoportosuljanak. Akkor ne tedd ki a lábad az ajtón.

2021. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
19%

De azért ahhoz nem kell törvény, hogy kulturáltan viselkedjenek az emberek a temetőben és ne házibulit rendezzenek ott. És azt sem kell,hogy törvény előírja: nem köpködöm le a másikat, ha van járvány, ha nincs.

Én azért ne tegyem ki a lábamat az ajtón, mert vannak bugris emberek? Eleve nem illő viselkedés az, hogy egyszerre húszan mennek egy sírhoz és elfoglalják a területet másokhoz tartozó sírhelyek mellől és addig meg sem lehet közelíteni a sírt, amelyhez megyek, amíg le nem zajlik ez a családi összejövetel. Ahol, mint említettem, dohányoznak, telefonálnak, családi titkokat fecsegnek ki, másként nem tudom mondani, bugrisok. Aztán telerakják a sírt mécsesekkel, egy centi sincs a mécsesek között. És ha leégnek, akkor nem viszik a konténerbe, hanem egyszerűen ráteszik a környező sírokra.


Most tényleg ilyenek miatt nem kellene nekem meglátogatni a szüleim sírját?


Érdekes mentalitás újabban: áldozathibáztatás. Minek ment oda? Minek vett fel rövid szoknyát? Minek vette meg? Stb. stb.

2021. okt. 31. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
76%
A temető nem a gyülekezés és csoportosulás színhelye. Legalábbis egy kulturált ember számára nem az.
2021. okt. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!