Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
88%

Jót nevettem a kérdésen.

A kommenteket nem olvastam.

Szerintem a Halloween egy gyönyörű ünnep. Persze, megvannak benne a torz és ijesztő elemek, de végső soron a holtak iránti tiszteletről és a haláltól való félelem áthidalásáról szól.

Persze, van üzleti értéke. Mondj egy ünnepet, aminek nincs!

Karácsonyozni remélem nem szoktál, ugyanis az a viking Yol ünnep modern 'átdolgozása'.

Amúgy figyelj, mert egy számodra lehetetlen dolgot írok le: megtartom a Halloween-t ÉS a Mindenszenteket. A kettő nem zárja ki egymást.

A hozzád hasonló emberek csak megerősítenek, hogy nem való nekem ez az ország, de gimi után megyek is a UK-ba egyetemre, ahol nem picsog az ember mindenen.

17/L

2018. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim válasza:
100%

Oké, felőlem bojkottáljuk a Halloweent, de akkor ugyanezzel az erővel bojkottáljuk a Karácsonyt, Szilvesztert, Húsvétot, Nők Napját stb. mert egyik sem magyar, hanem valahonnan átvettük :)

Sőt...azt pl tudtad, hogy a Karácsony kezdetben egy pogány ünnepség volt? Kezdetben a Karácsonynak semmi köze nem volt a kereszténységhez...vagy úgy gondolod, hogy Jézuskának Mária feldíszített egy fenyőfát közvetlenül a születése előtt? Nézz csak utána honnan is ered ez a karácsonyfa állítás...garantálom meg fogsz lepődni, hogy a legnagyobb keresztény ünnep mi is volt kezdetben... :) Jó szórakozást a kutatáshoz, de lehet előtte jó lenne bevenni valami idegnyugtatót, lehet fel fogja zaklatni.

Ugye tudod, hogy nagyon sok nem túl pozitív dolgot elárul az rólad, hogy azon sápítozol, hogy a fiatalok szabad idejükben mit csinálnak?

Amúgy meg...Halloween az október 31-én este van, mindenszentek nov. 1-én, halottak napja nov. 2-án van. Ugye érted, hogy ez a három időpont három különböző napon van?

Csakhogy még jobban felháborodj...én is egyike vagyok a média által megrontott ifjúságnak és én Halloweenkor a barátaimmal szórakozom, jelmezekben, italokkal, horror filmeket nézünk, vagy elmegyünk valahova bulizni, táncolni, kellemeset borzongunk. Ez 31-e. Másnap pedig a családommal kimegyünk a temetőbe, sőt nem csak egybe, de az összesbe, ahol van halottunk, ami azt jelenti, hogy az ország másik végébe is elmegyünk és tudod...mi ezt a családommal nem csak november elsején csináljuk ám, hanem évente többször.

November 2-án pedig elmegyünk azokba a temetőkbe, ahova előző nap nem tudtunk és kész.

Úgy gondolom mindenre tudtunk elég időt szánni, bulizásra és megemlékezésre egyaránt. Összedőlt a világ? Nem.

Semmi baj azzal ha valakinek a Halloween semmit nem jelent a világon, de mérhetetlen rosszindulatúságra, megkeseredettségre utal, ha valaki el akarja venni más örömét/szórakozását azzal, ha bojkottálásra szólítja fel az embereket, csak azért mert neki nem tetszik, hogy más bulizik, szórakozik, jól érzi magát egy bizonyos ünnepnapon, ami eredetileg nem magyar.

2018. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim válasza:
10%
A halloween egy amerikaiak majmolása végett átvett buta sznob szokás
2018. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
0%

53-as: egyetértek veled.


Máskor olyan nagyon magyarok vagyunk, közben majmoljuk az idegen, tiszteletlen, a halottak emlékét semmibe vevő szokást!

2021. okt. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%
Megint kezdődik? :D
2021. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorult élete lehet, akinek ez a legnagyobb baja. :D
2021. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
100%
ez a hiszti már nagyobb hagyomány, mint a halottak napi gyertyagyújtás...
2021. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
A világban egyetlen dolog állandó: a változás.
2021. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki nem ERÖLTETI, egyszerüen elterjedt ez a szokás is.

Az meg, hogy neked nem tetszik, nem jelent semmit, másoknak meg a temetöben több mázsa gyertya elégetése nem tetszik, fölösleges pazarlás.

2021. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de aki szerint a Halloween üzleti dolog, az nem veszi észre, hogy a halottak napja a rengeteg virággal, gyertyávak meg egyebekkel szintén csak üzlet?
2021. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!