Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:
De nekem az is sokat elárul ennek a negatív vonzatairól, hogy azzal a verekedős családból író kommentelővel is egyet értenek az emberek, hogy ha nála így telnek az ünnepek, akkor az ünnepek rosszak és nem kell rájuk még gondolni sem. Ez már nekem mindennek a teteje volt. Sokkolt és undorral töltött el.
2018. nov. 3. 13:48
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
Át van programozva az emberek agya? Eszednél vagy? Azért, mert nem vallásosak, és ebből fakadóan az ünnepek spirituális jelentősége elkopott? Bigott fundamentalistákkal vitázni érdemtelen, sajnálom, azt hittem, érvekkel lehet rád hatni. Belátom, felesleges. Ezek után mindösszesen egy a lényeg: semmi közöd mások szokásaihoz, tetszik, nem tetszik, ez van.
2018. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 A kérdező kommentje:
42-es: azért, mert neked a felszínes, konzumidióta életvitel a jó, miért akarsz parazita módon másokat rossz irányba terelni?
2018. nov. 3. 13:50
 44/64 A kérdező kommentje:

Itt egy beszédes kép. Neked. Rólad. Rólatok.

[link]

2018. nov. 3. 13:55
 45/64 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg a Bibliából nem szeretnél pár sort beidézni? A vallásos topikban az megszokott, és az a trendi. Érvek helyett Biblia. Felesleges volt kisregényeket írnom neked. Azt hittem, legalább az átjön belőle, hogy ez a XXI. század, nem a középkor. Hőn szeretett kormányunk akármennyire is próbálja játszani az ezer éves keresztény országot, Magyarország egy szekuláris állam, ami pontosan annyira táplálkozik vallási gyökerekből, mint az antikvitásból - Róma, görögök. A hagyományok bizonyos formában megmaradnak, de ne várd azt, hogy visszaállnak majd olyan állapotban, mint háromszáz éve volt. A világ fejlődik, a fejlődés fontos eszköze pedig a globalizmus.
2018. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csatlakozz valami ilyen szektás összeesküvéselmélethívő netes csoporthoz. ott értékelni fogják a gondolataidat. :)
2018. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
Nem értem, amúgy, miért hozakodtatok elő a vallással, szó nem volt róla és én magam sem vagyok vallásos. A Bibliát olvastam, mert alapműveltség, hiszek Istenben olyan szinten, hogy ez a hit nekem nehéz helyzetekben reményt, erőt ad, és nem engedem egy neoliberális ateistának sem, akinek az egyetlen Istene legfeljebb a pénz, hogy ebbe belekössön. Ezen kívül nem gyakorlom a vallást, még misére sem járok. Én a hagyományokat tisztelem és szeretem őket megismerni, és szeretek rájuk úgy tekinteni, mint azok valójában, nem újabb vásárlási vagy szórakozási lehetőségre, mert arra van lehetőség bármikor máskor. Ha ez nektek nem tetszik, tehettek egy szívességet...
2018. nov. 3. 14:10
 48/64 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, erre mi lesz a válaszom. Te is tehetsz nekünk egy szívességet. Sőt, a fene nagy erkölcsöddel megtehetnéd azt is, hogy csendben ünnepled a hagyományaidat, és minket, csúnya médiazombikat, ronda ateistákat, a világ minden bajának okozóit, pedig hagyod, hogy úgy éljenek, ahogyan az nekik jó. Az én szabadságom határa a te szabadságod határáig terjed. Ismert mondás, gyakorold.
2018. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit ugyanazokkal a szalmabábokkal próbálsz megsemmisíteni, miközben nyíltan leírtam, hogy nem szimpatizálók a fogyasztói társadalommal. Ez is sokat elmond rólad...
2018. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Mai élményem, hogy meglátogattak az ismerőseim és elmesélték, a falujukban az egész falu eljátszotta a Halloweent. Beöltöztek a gyerekek és kopogtattak. Jött a csokit, vagy csalunk. És furcsa, de az egész falu tök jól érezte magát és jót játszottak.


Nem kellett erőltetni. (nem volt erőszak, ahogy a kérdező gondolja). Aki nem akart benne részt venni, nem dobálták meg sem tojással, sem wc papírral, hanem jó estét kívántak neki és békén hagyták. Nem volt részeg egyik gyerek sem. Másnap (Mindszenteken) kiment mindenki a temetőbe, mert ők nem Halottak napján tartják ezt a szokást.

Érdekes módon nem zárta ki egymást a kettő, úgy, ahogy azt a kérdező szeretné mutatni a példájában.


A gyerekek jól érezték magukat egyik napon, másik napon tiszteletüket tették a temetőben.


Furcsa nem? Ilyen békét az Interneten nem találsz.

2018. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!