Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik a Halloweent?

Miért erőltetik a Halloweent?

Figyelt kérdés
A fiatalok már azt sem tudják, mi az a halottak napja. Helyette bulikat szerveznek okt. 31-re, Halloween-re, jól leisszák magukat, megveszik a sok hülyeséget hozzá, utána a halottak napjára meg magasról tesznek, a szüleik, nagyszüleik pedig ezt engedik nekik. Én úgy neveltem a gyerekeimet, hogy elmondtam nekik, hogy a Halloween egy régi pogány ünnep volt eredetileg, azért terjedt el a világon, mert meglátták benne az üzleti lehetőségeket, a legtöbb országban, ahogy Magyarországon is, semmi létjogosultsága van, viszont halottak napján illik kimenni a temetőbe a halott dédnagyszülőknek, nagyszülőknek és rokonoknak gyertyát gyújtani. És be is tartják, nincs az a késztetésük, hogy fordítva csinálják, mint a mai fiatalok többsége. Hogyan lehetne szorgalmazni azt hazánkban, hogy az emberek bojkottálják a médiában megjelent marhaságokat, ami Halloween és tartsák tiszteletben az eredeti ünnepet, a halottak napját? Én azt vallom, hogy ha a szórakoztató média tartalma megváltozna, az jó irányba terelne sok fiatalt.

2018. nov. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak plusz üzlet ugyanúgy mint a halottak napja. Régebben nem volt ekkora divat idehaza a halloween, leginkább a halottak napjára vásároltak az emberek gyertyákat, koszorúkat, virágokat. De régen úgy a 90-es években nem volt ennyi féle gyertya meg koszorú sem, mint mostanság hogy a csúcs szuper giccses mécsestől kezdve minden vackot lehet venni jó drágáért persze, meg persze az alap mécsesek. Sokan a drága giccsest veszik meg, mert szép, meg minden. Persze valóban szépek, de én egyrészt sajnálom rá az összeget, másrészt alapból nem az én ízlésem. De ez csak saját vélemény. Aztán maga a halloween is csak plusz pénzkereseti lehetőség a cégeknek akik ilyeneket gyártanak meg adnak el. Na meg persze az ilyes fajta bulik ami a szórakozóhelyeknek nagy biznisz főleg hogy a nyárnak vége, a szabadtéri rendezvények már nem igen vannak, és kell valami téma amivel lehet még szervezni valamit.
2018. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim válasza:
100%

Én mindig úgy voltam vele, hogy ilyenkor illik kimenni, elvégre nálunk tényleg halottak napja van, nem Halloween. De ezen felül szerintem nem kell egész nap szomorkodni, nyugodtan lehet nyitni az újdonságok felé is. Miután a halottakat megtiszteli az ember egy temetőbe tett látogatással, szerintem nyugodtan lehet bulizni.

Eleinte akármennyire is elleneztem a Halloweent, be kell lássam, hogy ez egy tök jó élmény tud lenni a kisgyerekeknek Amerikában, azaz ott, ahol ennek kultúrája van. Egy kisgyereknek tök jó élmény lehet tököt faragni, majd beöltözve átmenni a szomszédokhoz csokit koldulni :) Szerintem az lenne a jó, ha megmaradna a halottak tisztelete és a Halloweent is átvennénk egyaránt.

Az rendben van, hogy a halottakat illik megtisztelni, de arról se feledkezzünk meg, hogy addig kell jól érezni magunkat, amíg mi élünk.

Persze az üzleti lehetőséget ilyenkor próbálják kihasználni, de ez nem újdonság, mindig mindenki mindenből hasznot akar hajtani.

2018. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

És a halottak napja nem üzlet? Debrecenben élek, a temető mellé egy hete kib*sztak még 4 hatalmas virágos bódét, olyan forgalom volt 31.-én, hogy több járőr felügyelte a forgalmat. Szeptember végétől a legkisebb lyuk üzletben is mécseseket és koszorúkat árulnak.

Elmész a temetőre, melletted a vénasszony azt találgatja vajon ki nem vitt a családból mécsest meg koszorút. Ha túl kicsi leszólja, ha úgy gondolja valaki nem volt az is. Megható, szeretteinkről szóló ünnep ez, valóban.


Az egyetlen jó dolog amit szeretek benne, hogy a kötelező temetős körök miatt találkozik az ember a messzebb élő rokonokkal.

2018. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%

Jajj istenem...

Halloween okt 31

Mindenszentek nov 1

Halottaknapja nov 2

Közük nincs egymáshoz időpontban.. ennyi erővel a karácsonyt miért erőltetik? Az sem magyar ünnep ám! Azt megtartod?

2018. nov. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim válasza:
100%

A Halloween nem esik egybe Halottak napjával. Én idén nem ünnepeltem, de jó buli, nagyon ráfér az országra az összetartás, és szerintem az ilyen hagyományok bevezetése (házról házra járás édességért, mint külföldön) jobban összehozná az embereket, mint a közös szomorkodás. Az elhunytakra amúgy sem csak ezen az egy napon kell gondolni. Ha úgy nézzük a Halottak napja is üzlet, a családtagok kb egymással versengenek, hogy ki visz több gyertyát, koszorút egy adott sírra. Amíg élt az illető, persze figyelemre se méltatták.

Miért csak olyan ünnepeink lehetnek amik szomorúak? Miért ne szórakozhatnánk egyet előtte? A fiataloknak amúgy ez tényleg csak indok az ivásra, ha nem lenne Halloween, találnának mást.

Ha már itt tartunk, Samhain (a Halloween elődje, ami nem amerikai, hanem kelta eredetű) előbb volt, mint a keresztény ünnepek, szóval az az ,,eredeti ünnep". A keresztényeknek jellemző módon minden pogány ünnep környékére kellett egy sajátot tenni, hogy eltöröljék a régi, sokkal szebb hagyományokat.

Mondjuk ha valaki ünnepli a Halloweent, illene tudnia a háttértörténetet is minimális szinten.

Ja és igen jellemtelen, akaratgyenge gyerekeket nevelhettél, ha már nagykorúak, de még a szülő dirigál nekik.

Magyarországon alapból búskomor az emberek nagyrésze, jót tesz, ha adódik még egy nap, amikor okunk van ünnepelni és jókedvűnek lenni.

2018. nov. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
0%

1. Kulturális agymosás

2. Profitalizmus (profitért reszkető kapitalizmus)

2018. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
78%
Egy időben én is nagyon elleneztem ezt a külföld majmolást meg halloweenosdit. Aztán évről évre láttam hogy milyen színvonalon vannak azok az emberek mennyire együgyű szemellenzősök, akik ezt a véleményt osztják, úgy éreztem nem akarok velük asszimilálódni. Szóval mostanra már inkább közömbös vagyok ezzel kapcsolatban. Nem erőltetik, azért csinálják mert egy jó bulinak tartják és kész. Most mi van ebben? Attól még ugyan úgy ki lehet menni a temetőbe napközbe hogy után este ilyen buliba megy az ember.
2018. nov. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Akik azt írogatják, hogy nem esnek egy időre ezek az ünnepek, azoknak mondom, hogy nem ez a probléma, nem igazán értették meg, amit mondani akartam. Én a a Halloween jelentősége (ami nulla) és a körülötte rendezett hype közötti ellentétre akartam felhívni a figyelmet, ami miatt a tényleg jelentős ünnepeket a háttérbe szorulnak.
2018. nov. 2. 16:35
 29/64 anonim ***** válasza:
78%

A halloweennek (10.31.) semmi köze a nálunk szokásos halottak napjához (11.02.), már csak azért sem, mert nem egy napon vannak.

Mi például megtartottuk a jó hangulatú halloweeni házi bulit a barátainkkal, majd ugyanúgy 2 nappal később mentünk a temetőbe megemlékezni. Egyébként a halloweennek semmi köze ahhoz hogy a temetőbe járkálás visszaszorult kissé. Egyrészt felgyorsult a világ, alig van idő bármire, másrészt a gyerekvállalás kitolódott, így a gyerekek nem is ismerik a nagyszüleiket vagy dédszüleiket. Én mindig figyeltem, kérdeztem kicsi koromban is ki kicsoda de egyszerűen úgy hogy nem ismered, nem tudsz arcot, jellemet kötni hozzá, szeretni se tudod => vagyis neked senkid, miért járnál a sírjához? Esetleg tiszteletből de elég kínos lehet ott állni egy sírnál akiről azt se tudod ki az. Másik hogy az emberek egyre kevésbé vallásosak, így nem érzik úgy hogy a temetőben lenne bármi amiért érdemes odamenni.

Én 25 éves vagyok, 2 nagypapám vesztettem el, az egyikhez nagyon közel álltam. Neki például nincsen sírja mert elmosták a hamvait egy nagyon megható szertartás keretében. Erre a helyre szoktunk mécsest vagy virágot vinni de igazából nincs név sehol feltüntetve, így otthon is gyújthatnánk gyertyát. Nem csak halottak napján gondolok rá.

Meg most mi ez hogy üzlet a halloween? A mécsest virágot nem veszed meg? Abból nem lesz haszna valakinek? Mi a különbség?


Meg mi ez a tiszteletben tartás? Sose láttam még halloween parádét a temetőben halottak napján. Annyira unalmas már ez a beszűkült gondolkodás.

2018. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
100%

"a tényleg jelentős ünnepeket a háttérbe szorulnak"


Ez önellentmondás.

Ha valóban jelentős lenne, azaz mindenkinek jelentene valamit, nem szorulnának háttérbe.


Engem a szüleim manipuláltak és bántottak, hogy vegyek részt a "jelentős"-nek titulált ünnepeken. Neked lehet nem jelentenek ezek traumát. Nekem igen.


Március 14-én megvert 2 Jobbikos, mert nem volt rajtam kokárda - azóta nem ünneplem Március 15-ét.


Karácsonykor vizsgaidőszaki stressz volt a részem jelentős alkalommal. Amikor nem volt éppen vizsgám, vagy nem kellett napi 250 oldal értelmetlen, elavult, használhatatlan tananyagot magolnom, amit a munkám mellett láttam, hogy kifejezetten káros és hazug tanok. De a Karácsony azt is jelenti, hogy anyám véres fejjel üvöltve rohan mezítláb apám elől a lakótelepen, aki ordibálja, hogy "ha elkaplak, megöllek".


Kérlek mesélj nekem még a jelentős ünnepekről!

Akkor ünneplek, amikor én ünnepinek tartom az eseményt.


És pontozz le! Az csak megerősít.

2018. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!