Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mennyi kenyeret vett a családo...

Mennyi kenyeret vett a családod Húsvétra?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hosszú hétvégén, nagy dilemma hogy mennyi kenyeret vegyünk előre, mert nem akarjuk, hogy ne legyen ha kell és azt sem, hogy a sok ránkszáradjon. Sajnos most túlkalkuláltunk egy főre 1.5 Kg-ot vettünk, úgyhogy most sonkát kell tormával ennünk főtt étel helyett. Nálatok mi a helyzet?
2015. ápr. 5. 22:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem a logikát, a háborúban éheztek az emberek, ezért ti most tonnaszámra zabáljátok a kenyeret?
2015. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
53%

1 kg kenyeret vettem szeletelve. Ezt is csak azèrt mert ma vacsoràra bundàskenyeret terveztem èa csinàltam is, holnap vacsoràra pedig a maradékból melegszendvicset.


Egyèbkènt kalàcsot sütöttem. 12 db-ot. Szüleimnek, nagymamàmnak vittem belőle bőven hogy ne kelljen venniük.

4 db kalàcsunk van mèg, olyan finom hogy az holnap el is fog fogyni.

2015. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarjátok lefagyasztani, másképp is fel lehet használni. Nem tudom, mit terveztetek főtt ételnek, ha valamilyen sült vagy párolt húst, pörköltet, amellé lehet a fölösleges kenyérből (kockákra vágva, sütőben enyhén megpirítva) a zsemlegombóc mintájára kenyérgombócot készíteni. Ha úgy tároljátok, hogy ne penészedjen meg, kedden készíthető pl. mákos guba, szerdán rakott zsemle a maradékból, legvégső esetben zsemlemorzsa.


Ezért ne egyetek orrvérzésig főtt sonkát, jobb étel az annál, hogy a végén már undorral kelljen majszolni:-)

2015. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
53%
Semennyit, nem eszünk kenyeret. :-)
2015. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:

4 főre két kiló kenyeret vettünk, szombat reggeltől kedd reggelig kell kibírnia. plusz még volt itthon fél kiló. de ma kertben sütögettünk, ilyenkor sok fogy. meg mi alapból sok kenyeret eszünk öcsémmel.


amúgy én sem értem ilyenkor ezeket a bevásárlásokat. pár éve, mikor beígértek vmi óriási hóeséseket (amiből persze nem sok ért ide), a pennyben az orrom előtt verekedett össze két pasi az utolsó zacskó fagyasztott zöldségen. eszméletlen.

2015. ápr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:

magam sutottem a kenyeret,kalacsot...

4-EN vagyunk kb 1 kg kenyer,fel kg kalacs volt plusz egy kis edesseg... boven maradt meg mert en nem vagyok kenyeres,tesom az,anyu nem,volegenyem az... szóval kb 1 kg kenyer,fel kg kalacs,fel kg edesseg. De nem a husvet miatt volt ennyi minden. hanem azert mert kb minden zarva van...

2015. ápr. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nalunk 1 kg kenyer van itthon mindig . A kisbolt szokas szerint most is nyitva (ott helyben sütik ), nem gond ha elfogy . Kenyeret \ kenyérfélét csak a férjem és a kisànyunk eszik, én egyàltalàn nem . Még a sonkàhoz is csak tojàst és zöldséget eszek .
2015. ápr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Fél kilósat, hát kb. az egész megvan még.


Én szinte egyáltalán nem eszek (fáj tőle a gyomrom, puffadok...), de most a párom is max. reggelire egy kicsit.

2015. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Eleg jól le lettem pontozva... Csak mer van eg csomő kenyér itthon..de húsvéra nem vettünk(???)

Mi is ünnepelünk, de sosem jarunk hétvégén boltba, 2-3 hetente egyszer veszünk pékárut, mert 40km ről hozzuk a szüleimnél ( a kôrnyéken ehetetlen a kenyér)

Mi magunk pedig nem vagyunk otthon, hétköznap csak nagy időzsonglőrködésswl vásarolunk, így 1 kg mindig van a fagyóban..muszáj, még nincs nyitva a pékség amikor dolgozni megyünk..

Így sosem vész karba pékáru, igény szerint veszünk elő.


Sonkát meg csak tegnap főztük meg, mi kocsonyáztunk.

Írtam h kb1,5 kg ment el.. Férjem 2-3óránként eszik (persze nem mkndig kenyeret de a joghurt banán..stb az csak desszert kb) így is ak 68 kg :D

Jah és hiába 6an vagyunk...ünnep van.. Roknok látogatnak...

2015. ápr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 szántóvető ***** válasza:
12 főre 3Kg-ot és egy 75 dekás kalácsot tartaléknak.tegnap jött a bekalkulált vendégsereg,kenyér alig fogyott,érdekes hogy a krumpli nagy része is kimaradt.inkább a rántotthús-pörkölt combóra mentek rá :)
2015. ápr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!