Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elutaztok a családotokkal a...

Elutaztok a családotokkal a karácsonyi ünnepek alatt?

Figyelt kérdés

Hová utaztok? Ha nem utaztok hová utaznátok szívesen?

Hogyan telik nálatok a karácsony előtti 2-3 nap? Miket főztök karácsonykor?


2019. szept. 23. 11:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi már rég megoldottuk, hogy amikor végre otthon pihenhetünk az évvégi munkahajtás után, akkor otthon tényleg pihenjünk. Mi nem megyünk senkihez, hozzánk sem jön senki. Van telefon, messenger , tudunk ott is boldog ünnepeket kívánni. Amúgy az évtöbbi napján sűrűn összejárunk, találkozunk a családtagokkal.

Kajával sem csinálunk már nagy felhajtás. Főzünk valamit amit enni akarunk, de nem főzünk 7 féle kaját. Csak megromlana.

2019. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Tavaly a karácsonyt és szilvesztert Thaiföldön ünnepeltük. Annyira tetszett, hogy idén is ott fogjuk ünnepelni. Családunk ma már kicsike ( szülők, nagyszülők nem élnek.) Férjem révén 1 testvér, én részemről 2 testvér van. Velük még az utazás előtt találkozunk, előre kíváunk boldog ünnepeket, és ennyi.
2019. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

09.44


Nekünk meg nyaralónk van Thaiföldön. Ti Hotelba lesztek?

2019. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Nullára levagyok pontozva de miért? Mert a kérdésre válaszoltam?

ma 16:30-nek.

Szállodában szoktunk lenni, idén is ugyanoda megyünk, mert elégedettek voltunk vele nagyon.

2019. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
89%
Karácsony előtti héten takarítunk és mézeskalácsot sütünk 23-án fát díszítünk, 24-én szűk családi körben ajándékozunk, 25-én a mamámnál karácsonyozunk, 26-án felmegyünk a többi rokonhoz. Általában halászlé, rántott hal és rántott csirkemell(azoknak akik nem szeretik a halat mint pl én) és az elmaradhatatlan bejgli a karácsonyi menü
2019. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

# 4/15 Időpont tegnapelőtt 11:43 vagyok.

miért lettem lepontozva 39%-ra? Mert válaszoltam a kérdésre?

2019. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hová utaztok? - 24-én általában sehová, 25-én ritkán a rokonokhoz, de általában sehová, 26-án szokott nálunk rokonlátogatás lenni. Mi otthon szeretünk karácsonyozni.

Ha nem utaztok hová utaznátok szívesen? - Sehová. Max 26-án a rokonokhoz.

Hogyan telik nálatok a karácsony előtti 2-3 nap? - Sütés- főzés, díszítés és pihenés.

Miket főztök karácsonykor? - Sütik, melyek szinte minden karácsonyon előfordultak eddig: linzer, kuglóf, bejgli, mézeskalács, kókuszgolyó, zserbó. Szenteste pulyka van párolt zöldségekkel, almaszósszal, desszerttel, 25-én a maradékot esszük, 26-án valami egyszerű.

2019. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elvből nem utazunk, ilyenkor nem is vágyunk sehova. Ez családi ünnep, otthon ünnepeljük.

22: favásárlás + egyik sütemény tésztájának elkészítése, aminek egy éjjel állni kell (általában ilyenkor még egy csomó "hétköznapi" teendő van, ünnepre készülni nincs idő)

23: sütés (beigli, 3 féle családi receptes süti) - ilyenkor viszont ezzel telik a nap, közösen csináljuk.

24: fadíszítés, ünneplés. A vacsora egyszerű: rántott hal + krumplipüré.

25-26: egy-egy családi látogatás

2019. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Amíg nem hullott darabokra az életem, addig a családdal töltöttük a szülői házban. Volt halászlé, kocsonya, rántott hal, székelykáposzta. Most már nem tartom. Nem mennék már sehova, a régi idők viszont fájnak és hiányoznak.
2019. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem. Ennek több oka is van:

1. Szeretek itthon,nyugodtan,családi körben ünnepelni. Ugyan ez van újévkor is.

2. Rossz belegondolni,hogy pl.:elnegyünk valami hotelbe, míg mi ünnepelünk,lazítunk,meg minden,addig a dolgozóknak dolgozniuk kell rendesen,közben pedig legszívesebben otthon ünnepelnének.

3. Szenteste napján mindig van valami ünnepi szentmise,Istentisztelet,és mivel vallásos vagyok,ezért elszoktam menni.

2019. szept. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!