Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elutaztok a családotokkal a...

Elutaztok a családotokkal a karácsonyi ünnepek alatt?

Figyelt kérdés

Hová utaztok? Ha nem utaztok hová utaznátok szívesen?

Hogyan telik nálatok a karácsony előtti 2-3 nap? Miket főztök karácsonykor?


2019. szept. 23. 11:09
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Mi alapból nagyon szeretünk utazni, de a karácsonyt, és az Újév előtti pár napot mindig itthon töltjük. Az a kedvenc ünnepem (a szülinapom után :D), így imádom a készülődést, a "karácsonyi feelinget", a sütögetést, csomagolást, mindent.


24-én itthon vagyunk hárman. Vacsira általában valami különlegesebb a menü, tavaly fácánleves volt, gesztenyés töltött pulya és aszalt szilvával-füstölt sajttal töltött csirkemell tekercsek édesburgonya pürével. Desszertnek fehércsokis mézeskalács torta és tiramisu. Meg mellé az előtte sütött/rendelt ezerféle édesség. Bejglik, kuglófok, mandulás hókifli, mézes süti, zserbó, flódni, sós sütemények. Az az este általában "chillezősen" telik, ajándékokat bontunk, társasozunk, filmezünk. 25-én, és 26-án jönnek a rokonok, barátok, vagy éppen mi megyünk másokhoz. Nagy a család, és a baráti társaság is, így általában jut ebédre, és vacsira is valami "esemény". A barátnőimmel 27-én szoktunk ajándékozni, de tavaly pl megbeszéltük, hogy nem veszünk egymásnak ajándékot, hanem inkább elutazunk közösen januárban valahová. Apukám az egyedüli, aki elutazik, mert ő kivan az ilyen családi buliktól. Szóval ő huszadika környékén lelép valami tengerpartozós helyre, és év vége előtt 1-2 nappal jön haza. Vele olyankor "karácsonyozok". Engem is hív minden évben, de nekem annyira a szívem csücske az az ünnep, és a készülődés, hogy egy ideig még biztos nem cserélem el a 40 fokos tengerpartozós pihire.


A karácsony előtti napok a készülődéssel telnek igazából. Akkor már az iskolában sincs érdemi tanítás, minden órán filmezés, zene hallgatás, sütizés megy kb. Nálunk a gimiben akkor tartják meg az iskolabált, szóval még akkor rohangálok ruhapróbákra, kozmetikushoz, pilláshoz, fodrászhoz. Közben intézem az ajándékokat, hogy biztos mindenkinek meglegyen az, amit kinéztem/rendeltem, agyalok a csomagoláson. Itthon nonstop karácsonyi zene szól, vagy ha éppen nem, akkor karácsonyi film megy a háttérben, és imádkozom, hogy fehér karácsonyunk legyen. Ezért sem utaznék el trópusi helyre ilyenkor, mert ott egyáltalán nem lenne meg az a feeling. Szóval ha utaznék, valami havas-hegyes helyre, pl Hallstatt, vagy Dachstein.


Idén még nincs meg a karácsonyi menü, de mindig valami különlegesebb szokott lenni, amit mondjuk egy sima vasárnapi ebédnél nem eszünk.

2019. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Hazautazunk Magyarországra a családomhoz. Tavaly a férjem családjával töltöttük az ünnepeket külföldön, ahol mi is lakunk. Úgy hogy családilag utazzunk el mondjuk egy hotelbe, vagy ilyesmi, arra nem volt példa eddig.
2019. szept. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!