Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek is durva, ha...

Szerintetek is durva, ha valakinél a karácsonyi vacsora szenteste palacsinta és (házi készítésű) pizza?

Figyelt kérdés
Mert a gyerekek azt kérik, a tágabb családnál meg úgyis esznek rendes karácsonyi ételeket.
2014. dec. 23. 09:45
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:
100%

Nem az, én örülnék ha ilyen jó kaja lenne, nem az a gombás hús amit senki nem szeret....

Egyébként nálunk egyáltalán nem az evésről szól a karácsony, sokaknál latom hogy ezen vesznek össze, szeintem fölösleges ez a felhajtás.

2014. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az a szomorú, ha azt meséli a gyerek, hogy volt töltött kápi, halászlé, meg sültek, finom volt, de anya egész nap ordibált apával, már három napja takaríttat, kiabál, megbánt minket.


Mellesleg neked semmi közöd más életéhez, felülbírálni meg pláne nincs jogod.

2014. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, minden család más. Fontosabb, hogy Szenteste békében, boldogan legyenek, mint a mások szerint kötelező formaságokat betartsák.

A férjem utál mindent, ami diós, mákos, kókuszos, mazsolás, a hallal (halászlével) senki sem vesződik, a töltött káposztát az én gyomrom nem bírja és az egyik gyerek még nem is ehet belőle, a másik utálja.

Palacsinta? Ha egyszer azt szeretik a gyerekek és nem a mákos bejglit?! Vagy fenyő alakúra nyújtani a pizzatésztát, mekkora már! :)

A karácsony a szeretetről, békéről, a családról szól, akkor miért kell ilyen piszlicsáré dolgok, mint a "hagyományos menü", napokig háborogni?!

A gyerekek sem maradnak mindig gyerekek, ahogy nőnek, később maguk alakíthatják a saját hagyományaikat. Lehet jövőre mákos gubát kérnek.

2014. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
94%
Gyerekkorom óta ismerem a hagyományokat, pedig sosincs nálunk halászlé, bejgli és a többi hagyományos kaja, mivel rühelli az egész család. Társadalmi nyomásra pedig nem fogunk olyat enni, amit aztán kihányunk az undortól.
2014. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
21%

Mi nalunkmks kaacsonyi menu van, es a kislanyomal egyutt sutunk keszulunk karacsonyozni. Ez tok szep emlekek. Nekem is jo vissza gondolni, amikor gyerekent segithetem anyank sutni, amikor egyutt diszitettuk a karacsonyfat stb..... ez egy gyereknek ėlmeny, es ettol kulonos neki a karacsony, mert nem egy atlagos hetkoznap.

Karacsony egyebkent sem az ajandekozasrol szol, hanem maga a szerettrol, jezus szuleteserol. Tehat hazilag keszitunk jaszolt stb ajandek is van de nem az a karacsony fenye, hogy ki mit kapot es milyen ertekben.


Akik viszont nem tartjat sot csoppogosnek tartjak a karacsonyt, szerintem azert erzik igy mert valamk hianyzik az eletukbol, es nem boldogok. Amig egyedul eltem en sem keszulodtem a karacsonyra, de hogy csaladom lett igy mar igen.

Az hogy ki hogy tartja az egy dolog senkit sem szolok meg ha csak egy pizza mellet karacsonyoznak, valo szinu egyedul, gyerek nelkul, miert kellene 101 fajtat fozni? Ugyis csak a kukaba kerulne 1.2. Ember megse birna enni.jogosnak tartom ha valaki egyedulalo az ne csinaljon nagy karacsonyi keszulodest. De akinek van csaladja, az viszont teremtse meg a karacsonyi hangulatott a csaladba!

2014. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem kellene, hogy mindenkinek ugyanazok a hagyományok szerint teljen az ünnep. Van, aki Hanukát ünnepel, mások karácsonyt, míg egyesek semmit, vagy tök mást.

Ezeket az ünnepeket is ahány család és ember, annyiféleképpen ünneplik.

Ki vagy te, hogy megítéld mások szokásait?

Úgy látom, egy nagyképű, beképzelt ember vagy, aki azt hiszi, hogy csakis az a jó, amit ő szeret. Én az ilyen embereket mélységesen megvetem.

2014. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Magyarországon hirtelen akkora a kánaán, hogy ez egy legitim probléma? Valamelyik este azt mondták a hírekban, hogy valami 600.000 nélkülöző kisgyerek van az országban. Azóta hirtelen beütött a csoda? Már az a baj, ha egy gyereknek "csak" pizza, meg palacsinta van? Hallod, akkor ezek szerint én eddig meg voltam tévesztve.

Másrészt a bakamcsom tele van az ilyen libákkal, akik csodaanyának képzelik magukat és olyan másik családokat bsztatnak, ahol láthatóan boldogok a gyerekek és nem nélkülöznek. Nincs jobb dolgod? Nincs a közeledben egyetlen egy TÉNYLEG rászoruló sem? Bár ezzel a pampogással ők sem lennlnek kisegítve, mert nekik sem arra van szükségük, hogy valami beképzelt jóasszony ítélkezzen és a saját egoját fényezze.

2014. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
92%

Hát megnéztem volna az óvónéni fejét mikor anno öcsém mesélte, hogy mi volt a karácsonyi menü nálunk, mivel ő olyankor kb csak mézeskalácsot és szaloncukrot evett, mert anyu hiába készült 2-3 fajta főétellel, egy halom előétellel, leves is volt, meg vagy három féle süti öcsém egyikből se evett, mert mindegyikbe volt valami, amit nem szeret. Egyik évben már spaghettit csinált csak neki, abban meg hagymát talált, ezért nem evett belőle. (véletlen túl szélesre vágtam és nem főtt szét) Amúgy nálunk igen, szenteste iszonyat "hajtás" van konyhafronton, mert anyu az egész évben nincs ideje különleges dolgokat főzni dolgot egy nap alatt akarja pótolni, lassan 20 éve. Mindig nagyon finomakat főz és 1 hétig csak eszünk kb, de 24-én van veszekedés, van kiborulás, és aztán jön az ebéd vagy vacsora (mikor mit nevezünk főétkezésnek) és akkor lenyugszik a család és békésen együtt eszünk (öcsém csak végigüli általában vagy turkálja az ételt). És nem, nem főzünk hagyományos karácsonyi magyar ételeket. Töltött káposzta az ünnepek végére a fülünkön folyik ki, a halászlevelet szívből utálja az egész család, a mákos dolgok lakótelepen, egy kis wc-vel nem egy életbiztosítás. Eddig pl az egyik kedvenc karácsonyi menüm a narancsos kacsa volt hagymalekvárral. Azt azóta is visszasírjuk, hogy milyen finom volt.


Szóval ha a gyerekek karácsonyra pizzát és palacsintát kérnek, akkor lenyomnád a torkukon a szerinted karácsonyi menüt szenteste is, mert ez a hagyomány? Hol marad a szeretet és a többi szép frázis?

2014. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Hol van törvénybe fektetve a karácsonyi menü?

Mindenki egyen azt, amit szeret. A karácsony nem attól lesz ünnep, hogy 12 órát állsz a konyhában. Mások azt az időt inkább a gyerekeikkel töltik. Arról nem is beszélve, hogy sokan 24-én is dolgoznak, és nincs idejük 8 fogásos lakomát rittyenteni.

Foglalkozz saját dolgoddal.

2014. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Nahát micsoda probléma! :D Inkább örüljünk, hogy van mit enniük és még ízlik is nekik!
2014. dec. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!