Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek is durva, ha...

Szerintetek is durva, ha valakinél a karácsonyi vacsora szenteste palacsinta és (házi készítésű) pizza?

Figyelt kérdés
Mert a gyerekek azt kérik, a tágabb családnál meg úgyis esznek rendes karácsonyi ételeket.
2014. dec. 23. 09:45
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
15%
Az én értékrendemnek ez igen csak furcsa, de kinek mi a jó! Én 23 éves nő vagyok, de mi olyan menüt eszünk karácsonykor, amit az évben soha máskor, ettől is különbözik a többi ünneptől, nekünk így van megszokva és így a jó :) Rántott húst és pizzát minden hétköznap tudunk enni, mi szeretjük megengedi évi 1x az ünnepibb ételt, persze mi olyat eszünk, amit szeret mindenki. A másik dolog meg, hogy attól, hogy valaki szeret készülni, dekorálni, sütni, főzni stb attól még nem feltétlen muszáj ezt kiabálásnak és stressznek is követnie, ekkora marhaságot rég hallottam. Lehet azt ünnepi hangulatban is eltölteni, egyik nem zárja ki a másikat. Ha valaki szívesen teszi akkor ahhoz sincs senkinek semmi köze. Néha már az itteni emberek ezt is úgy állítják be, mintha ez lenne a gáz és ez a készülődés csak is nyűg lehet és veszekedést szülhet. Hát kedves válaszolók ez nem így van. Anyukámmal, húgommal és nagymamámmal fogok sütni,főzni holnap, csinálunk sült gesztenyét, forralt bort, gyümölcs tálat és mindig nagyon jó hangulatban telik el az egész nap, békében.
2014. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan egy pizza miatt vergődsz, kérdező?

Boldog karácsonyt, és próbálj lazítani, az ünnep igazi értelmét meg próbáld megtalálni, hátha akkor valami értékeset is kap a gyerek, a társadalmilag elfogadott menün kívül :D

2014. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én "még csak" 22 vagyok, de nekem meg ez a furcsa, hogy valamit évente egyszer lehet enni. Mi ez a nagyon különleges étel? Csak mert ha rám rámjön, hogy mondjuk márciusban szeretnék valami karácsonyias kaját enni, akkor megfőzöm-sütöm magamnak. (Anyukám diós linzerét meg fogom sütni év közben is szerintem.)
2014. dec. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
31%
Utolsó: azt írtam menü, nem étel :) Nyilván eszünk máskor is halat, krumplisalátát, de így mint komplett menüt mindennel együtt csak karácsonykor...és csak karácsonykor van mézeskalács pl...plusz a bonyolultabb süteményeket sem készítjük máskor, mert nincs idő rá :) Aszalt gyümölcsök és mogyoró sem túl gyakori nálunk, csak ilyenkor. Valamiért így alakult :)
2014. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
100%

Neked nem mindegy ki mit eszik karácsonykor? Örülj neki, hogy van mit ennetek és ne mások karácsonyi menüjén csámcsogj... Neked miért fáj, ha ők jóízűen leülnek pizzát és palacsintát enni?


Szerintem senkire nem kell ráerőszakolni a hagyományokat. Nálunk mindig van töltött káposzta, mert apumon kívül mindenki nagyon szereti, szinte korlátlan mennyiségűt képes fogyasztani belőle a család. Halászlé soha nincs karácsonykor, mert nekünk az bográcsos étel, nyáron este apu és bátyám (a horgászok a családban) nagyon finomat főznek, de nálunk ez nem kapcsolódik a karácsonyhoz. Bejgli szintén nincs, mert a mákos dolgokat ki nem állhatjuk, a diós meg nem játszik, mert én allergiás vagyok rá és nem akarja senki, hogy véletlenül is érintkezzen a többi étellel. Meg annyira nem is szeretik a többiek, hogy érdemes legyen kockáztatni.


A menü általában töltött káposzta, valami krumplis rakott kaja tepsiben (idén például sonka, csirkemell, zöldség és krumpli lesz megrakva és fokhagymás tejföllel leöntve és a tetején sajt), valamint vadas zsemlegombóccal (ezt meg apu és nagypapi imádja nagyon). Süti is lesz két fajta, az egyik sajttorta a másik meg túrós süti. Kis korom óta így van nálunk és nagyon jól szoktuk magunkat érezni.


Boldog karácsonyt!

22/L

2014. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
#31: Mégis ki mondta, hogy baj, ha valaki a karácsonyi menüt csinálja? Pont erről dumál itt mindenki, hogy nem a menü a lényeg, hanem az, hogy mi kényelmes a családnak. Ha nektek az, akkor az. Ha én vajas kenyeret akarok enni kovászos uborkával, akkor az. Nem tudom, miért vetted személyes támadásnak, de úgy látom, hasonló betegségben szenvedsz mint a kérdező.
2014. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem nem durva.

Ezek finom ételek, szerintem baromi jól tud kinézni 2-3 tálca különböző ízesítésű pizza. Lehet, hogy egész évben annyi húst esznek, hogy nem lenne annyira különleges, ha ismét hús lenne hússal.

A palacsintát is lehet ünnepien tálalni, csokiöntettel, narancskarikákkal, porcukorral megszórva.

De ünnepi díszek nélkül is el fog fogyni, ha ennyire szeretik.

És hát úgyis esznek minden más finomságot a rokonlátogatáskor.

dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!