Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mikulásra adtok tárgyi ajándék...

Mikulásra adtok tárgyi ajándékot is a gyereknek?

Figyelt kérdés

A mi családunkba a mikulás csak édességet hozott és volt hogy virgácsot :D a Jézuska hozta az ajándékot.


Párommal 1 éve vagyunk együtt lassan. Tavaly mikuláskor nem voltam a család része ígymost szembesültem vele hogy játékot is adni kéne a párom testvérének gyerekeinek.


Én nem így készültem. Ma mondta párom h hétvégén el kéne menni megvenni az ajándékot a gyerekeknek. Mondom neki én már megvettem a csomagba valót csak össze kell rakni. Akkor mondja hogy a kislány vmi bilizős csodababát kér a kisfiú vmi táviranyitos autot kér. Kb 10.000ft mind a kettö. Kérdeztem hogy karácsonyra? És mondta hogy nem arra vmi mást és az drágább.


Nekem ez nagyon fura. Most költöztünk össze félig meddig közös kasszán vagyunk páromnak természetes hogy felesbe vesszük meg.


2020. nov. 20. 19:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
Mi csak édességet kaptunk. Gyerekem még nincs, de van egy unokaöcsém, akinek szintén csak édességet adunk ilyenkor. Hozza a mikulás a csomagot. Játékot nem. Hülyéségnek tartom hogy ma már a tipikus "csokis ünnepekre" is játékokat kapnak a gyerekek, mert egyrészt így semmit nem tudnak megbecsülni, másrészt már annyi mindenük megvan hogy az ember nem tudja, mit adjon ha jön valami ajándékozós ünnep.
2020. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
Mi sose kaptunk semmit
2020. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Csak valami aprót, kártya, színező, egy új diafilm... (Ess persze csak egyet)
2020. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%
Saját gyerekemnek adok, de ilyen mintás zokni, hajcsat szintű dolgokat. Saját unokaöcsémnek egy puzzle-t vettem, de csak azért, mert a szülők édességellenesek. Amit leírtál, az messze karácsonyi szintű dolog. És ne fizesd a felét. Vagy fizesse ő is a felét annak, amit mondjuk te a szüleidnek szánsz. Legyen valami drága, majd visszavesz.
2020. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
N fizesd ki ez karácsonyi ajándék mikulásra max csokit
2020. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%
Nekem már az is furcsa, hogy Mikuláskor a rokonoktól is kap a gyerek ajándékot. Mi sohasem kaptunk csak a szülőktől egy kis édességet, gyümölcsöt, egy-két apróbb játékot esetleg könyvet. Szüleim nem is várták el a testvéreiktől, hogy ők is küldjenek nekünk valami és mi se adtunk ilyenkor semmit se az unokatesóknak.
2020. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
93%

Max apróságokat. De nálunk és nagymamánál távolabbi rokontól max csokit. Értsd, a sajátjainknak vettük édességet, meg egy kisebb hógömböt, az unokatesójuknak meg egy nagyobb kindertojást.

A 10ezres baba abszolúte a karácsonyi ajándék kategória.

2020. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Lena7 ***** válasza:
91%

Szerintem ez egy kicsit sok.

Én amikor kicsi voltam mindig kaptam 1 csomagot, amiben volt minden finomság és néha kaptam mellé színezőt/kifestőt filcekkel.


Ennél több szerintem nem kéne.

(Rokonoktól is ugyan ezt kaptam, én megvoltam vele elégedve)


Mikulás után úgyis karácsony lesz, szerintem felesleges előtte egy ekkora értékű ajándékot adnotok.


Ha belefér a költségvetésetekbe a 2 játék, akkor vedd meg nekik. Ha nem/nem akarsz rá ennyit költeni, akkor próbálj meg beszélni a pàroddal.


De akár vehettek közösbe a 2 gyereknek játékot. Én nagyon sokszor kaptam a családtól közösbe a tesómmal társasjátékot.

2020. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is "csak" mikuláscsomag volt. Nem is hallottam még olyanról, hogy tárgyi ajándékot kapjon egy gyerek mikulásra.

Szerintem mondd meg a párodnak, hogy az ajándékozást illetően legyetek külön kasszán, és tőled csak mikuláscsomagot kapnak majd a gyerekek. De csak ha tényleg akarsz adni nekik. Ajándékot a vérrokonainknak szokás adni, nem pedig a párunk rokonainak.

2020. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
16%
Nekem olyan furcsa ez a hőbörgés. Nem a kérdező részéről. Kinek mi köze ahhoz, ha egy családban az a szokás, hogy a Miki is hoz nagyobb ajándékot? Nem mindegy? Miért kell így felkapni a vizet? Ahány ház, annyi szokás. Én épp ma vettem a gyereknek Miki-ajándékot, gondolom itt sokan kikészülnének, mert egy nagyobb Mancs őrjárat játék, ami nem 2 forint. Ha megtehetjük és nálunk így szokás, akkor miért ne? Ugyanígy ahol csak csoki és gyümölcs van, az is teljesen elfogadható, a család saját döntése, amit másoknak illene tiszteletben tartani.
2020. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!